Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Törvény tiltja a saját erkélye...

XxMisTeRiOxX kérdése:

Törvény tiltja a saját erkélyen való dohányzást?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk be a jelenlegi albérletünkbe,és mivel én dohányzom,mindenképp erkélyes lakást választottunk!Első este már meg is lettem fenyegetve,hogy ha mégegyszer rágyujtok az erkélyemen,fel leszek jelentve! A tulaj a lakásban tiltotta meg a dohányzást(ami alapvető nálam is), de az erkélyen nem! Viszont ma olvastam egy tájékoztatást,miszerint a 39/2013.(II.14.) Korm.Rend. értelmében dohányozni kizárólag az épülettől 5 méterre lehetséges! Természetesen bele tartozik a lakások erkélyein,a lakások belső légterében valamint a közös területeken tilos a dohányzás! Kérdem én, ilyen van ? Mármint teljes egészében tiltható a dohányzás? Sétáljak le a 3.ról-4.ről az utcára cigizni? Csak mert ahol eddig laktunk nem volt ilyen probléma,az erkélyen dohányozhattam. Mit lehet tenni dohányos szemszögből ez ügyben?

2020. febr. 28. 12:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem szabad, azonban az sem szabályos, hogy nincs kijelölt hely a dohányzásra. Ezért még az a legjobb, ha az erkélyen dohányzol.

Nem fognak ezzel a feljelentéssel foglalkozni. Szerintem azt se tudja, kihez fordulhat.

2020. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Általában nem tilos az erkélyen dohányozni.

De egy ismerősöm lakását a felettük lévő lakó gyújtotta fel. Ugyanis a csikket véletlen, vagy készakarva az alatta lévő erkélyre dobta, beleesett a napernyőbe, az kigyulladt, majd az erkélyajtó is. Mire kiértek a tűzoltók, az egész szoba kiégett...

2020. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

12: Látod ezért tilos ott dohányozni.

Tűzvédelmi okokból gyakorlatilag egy társasházban mindenhol tilos dohányozni. Ezért kéne legyen egy kijelölt hely.

Ez közveszélyokozás, tehát bűncselekmény.

2020. febr. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon feltudja nyomni az ilyen az agyamat...

A füstre van rendelet, amennyiben az más területére száll az nem kevesebb, mint birtokháborítás, de ez a kémények füstjére vonatkozik, ezért előírás annak magassága is! Jogilag ebbe nem lehet kapaszkodni. Az erkélyen dohányozhatsz! Akit zavar, az csukja be az ablakot meg a száját! Ne foglalkozz vele! Az a virtus, amit megengednek maguknak "ma" a nemdohányzók az a bunkóság netovábbja! Vérszemet kaptak, és mindig és mindig többet akarnak! Ezért nem lett volna szabad engedni ennek! Beleegyeztünk némán! Míg pl. az osztrákok verték a tam-tamot, hogy itt ilyet nem tehettek meg, punktum! Indulhatott volna úgy is ez a beszélgetés, hogy nem kezd el az első feléd intézett mondatával már fenyegetni téged! Szóval lehet normálisan is szólni a másikhoz. Azt hiszi, hogy csak neki vannak jogai, pusztán azért, mert a köztudatba lett építve, hogy a dohányzás már annyira káros, hogy minden káros dolog eredője! Gyak. ha ránézel egy dohányosra, már abba bele köll halni, már viszi is a karod, lábad, hacsak ránézel, megvakulsz, nem áll fül a cerka, de ha mégis a spermák is rágyújtanak ahelyett, hogy a célba úsznának, a fogad kihullik, a hajad kihullik, a világrendünk is összeomlik!!! Ugyanilyen volt haveromnál a szomszéd. Mondom nehogy már meghunyászkodj a saját erkélyeden, azt is bérled, nem közös! Feljött még 3 ismerős, én hoztam vízipipát, a többiek cigit meg e-cigit (jól "föltolva") és hadd szóljon. Kijött parádézni, meglátott minket, hogy hányan vagyunk, kérdeztük van-e probléma, mondta, hogy nincsnincs... mi is így gondoltuk... Azóta nem szól egy szót sem! Ha ez zavarja, én nem tom mit szólna (nálam) falun, itt sokszor terjeng a trágyaszag, és akkor mi van(?), épp hogy a ló nem néz be az ablakon. Ha akar szellőztetni, szereltessen be szellőztetőrendszert, te meg ha kulturált akarsz lenni és nyitni a kompromisszum felé, akkor építsd be az erkélyt és építs be oda egy szűrős elszívót. Így lesz egy dohányzód! (németeknél/osztrákoknál láttam ilyet sok esetben) Könnyűszerkezet, elbontható, ha költözöl elbontod, visszaállítod az eredeti állapotot.

Tesóm is ugyanígy pattog azon Ausztriában, hogy a szomszéd bagózik. Nem tudom mire fel, egyrészt Ő a jött-ment, másrészt régen dohányzott, úgyhogy lehetne megértőbb, harmadrészt van szellőztetőrendszer a házban, úgyhogy elcsendesedhetne. Ez nettó bunkóság, még ha én is bunkó stílusban beszélek róluk, mert nyilvánvalóan amilyen a mosdó...

Nem kell ez a: "szokj le a dohányzásról". Nem erre irányult a kérdés! A kérdés az volt, hogy van-e ilyen, a válasz meg az, hogy ilyen nincs!!! Másrészt mindenkinek van 1000+1 rossz szokása, minden ember a puszta létezésével toleranciát igényel, azaz egy nemdohányzónak is lehetnek rossz szokásai és vannak is, amit akár egy szomszédnak, de mindenképp egy adott közösségnek el kell tudnia fogadni.


Társasházi törvény szerint közös tulajdonban lévő területen nem dohányozhatsz, úgyhogy jogilag nem vagy "megfogható" az ügyben, mert az erkély nem annak számít! Ennyi. Hiába fenyeget, jogilag nem tehet semmit! Ellenben ha felveszed azt, hogy fenyeget téged, feljelentheted zaklatásért! (ezt így végső esetre nem árthat... de azért légy különb, ne fenyegesd egyből ezzel!!! Mert teljesen felesleges, minek... nem kell tudnia róla hányadán álltok, addig te vagy előnyben, míg Ő azt nem tudja!)

A házirendben ugyan szerepelhet az, hogy az erkélyen nem dohányozhatsz, de az jogilag abszolút támadható lesz, mert szabadságjogokat sért (szóval a dohányosnak is vannak jogai!!!), azaz ebben az esetben súlyosan büntetendő, ha nincs az épületben kijelölt dohányzó!

Nálam is van szomszéd, még ha családi házas környezetben is vagyok. A kompromisszum és a kulturált együttélés úgy kezdődik és úgy működik, ha én kint begyújtom a grillt, akkor előtte átszólok, hogy megszáradtak már a ruháid(?), mert akkor szedd be légyszi, mert füstölni fogok. Ő erre meg azt mondja, hogy beszedem, kösz hogy szóltál. Hogy a "panelben" meg föleszitek egymást az döbbenetes.

2020. febr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

A szomszéd szól a tulajnak, ő meg kitehet a lakásból, mondván panasz van rád.


Te kimész az erkélyre, h ne a lakásban legyen büdös, ellenben telefüjod a feletted lekó lakását. Neked tiszta legyen a lakásod, ezért kimész az erkélyre, de az övé nem az. Neki olyan, mint pl ha te sem mennél ki, hanem bent dohányoznál.

2020. febr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

"Törvény tiltja a saját erkélyen való dohányzást?"

És vajon törvény titja-e azt, hogy valaki oda végezze a nagydolgát a lábtörlődre?

2020. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!