Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki akarnak rakni az albérletbő...

Keny09 kérdése:

Ki akarnak rakni az albérletből, mivel nincs szerződés, de ott van a pontos lakcímem, ki tudodo ebből valahogy én is jól ki jönni?

Figyelt kérdés
Jellenleg albérletbe vagyok,a tulajjal ugy egyezztem meg hogy aprilisra költözök,erre jön hogy márc,7-vel el kelle mennem,mivel én aprilisra terveztem mindent,igy nem tudok nagyon hova menni,mivel nincs szerződés,de ott van hivatalosan a lakcímem (van lakcím kártyám is)van valami esélyem hogy tudok maradni áprilisig,mert rendőrökkel fenyeget,es kidobálja a cuccaim mikor nm leszek otthon!
2020. márc. 5. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hogy tudtad oda bejelenteni a lakcímed? Ahhoz kellett a tulaj hozzájárulása is.
2020. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet köztetek valami jó viszony, ha 48 órát adott a kiköltözésre. Ennek nyilván oka van és az ok benned keresendő.

Mondanám, hogy nem tud kitenni, ha az az állandó lakcímed, életvitelszerűen ott élsz és ezt bizonyítani is tudod, csakhogy embere válogatja. Nálam 10 perc alatt az utcán lennél, ha okot szolgáltatnál rá és 100x meggondolnád, hogy rendőrüket hívj rám. De ez én vagyok!

Egy 50 kg-s "nyuszihonpolgárnál" ki tudod bekkelni áprilisig.

2020. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi az oka hogy meggondolta magát és előbb kell hogy költözz?

Amugy szerintem ki bir rakni,mondjuk azt mondja hogy ő nem egyezett bele abba hogy oda bejelentkezz és akkor onanntól már ő van előnyben.

2020. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bérleti díjat fizettél? Van róla papír? Kicsit több infót pls.


Egyik ismerősöm is most akar kirakni valakit, de annak megvan az oka. Az illető x ideje ott lakik szívességi alapon, tehát nem kellett neki bérleti díjat fizetni. Viszont ettől még a rezsit neki kell, ami mint kiderült nem történt meg. Jó sok elmaradás van, és lehet az ismerősömnek azaz a tulajnak kell kifizetnie. Így naná, hogy kiteszi a lakásából az illetőt.

2020. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent, hogy ott van a lakcímed. Az csak a hatóságokkal közölt adat.
2020. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Fordítva ültök a lovon srácok. Sajnos a jog azt védi aki küszöbön belül van, senkit nem érdekel kié a lakás. Ergo ha jön a rendőr a kéglihez és igazoltat, látja hogy ez a bejelentett lakcímed, NEM FOG KIRAKNI!
2020. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
A lakas használati jogát, azaz a birtokhasználati jogot a bérleti szerződés biztosítja neked. A lakcímbejelentés nem keletkeztet birtokhasznalati jogot. Azaz: az jogosult a lakásban lakni, akinek van bérleti szerződése. (Termeszetesen a tulajon és a családján kívül). A tulajnak joga van kijelenteni téged. (Kényszerkijelentés). És bármikor kiteheti a cuccaidat. Én a helyedben sürgősen költöznék.
2020. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Van egy dolog: Te fizettél lakbért kérdező? Van róla papír?

Mert ha igen, akkor ott a bizonyíték, hogy te ott laksz. Persze ettől még kirakhat, viszont ha nincs szerződés, gyanítom nincs is lejelentve a lakás, hogy ő bérbe adja, így viszont pénzt kérni érte, adócsalásnak minősül. Szóval te meg nyugodtan felhozhatod neki ezt.

2020. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán ha bejelent melléd két frissen szabadult havert . A rendőr őket is igazoltatja ..
2020. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!