Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhatnak az albérletből...

Kirakhatnak az albérletből szerződés nélkül? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 év 3 hónapja élek egy albérletben. Évente hosszabbítottuk meg a szerződést. Amikor most szeptember 1-én letelt a 2. év, nem hosszabbítottuk meg a szerződést írásban, csak szóban szintén 1 évre (tudom, butaság volt, hogy írásban nem rögzítettük, de 'jóba' is lettünk addigra a tulajjal, ). Tehát most szerződés nélkül vagyok egy albérletben.

A tulaj viszont ma közölte, hogy meghirdette eladásra(!) a lakást és amint akad rá vevő, nekem mennem kell az albérletből.

Kérdésem az lenne, hogy akár már holnap ki tud rakni az albérlet bő? A szóbeli megállapodás ilyenkor számít valamit? Egyik ismerősöm azt mondta téli időszakban nem rakható ki a bérlő (bar én semmi ilyet nem találtam a neten).

A havi bérleti díj utalást sosem engedte számlára, csak készpénzben, de arról van papír mert mindig alairta, hogy atvette (az e havit még nem adtam oda, tehát erről a hónapról nincs).

Köszönöm a válaszokat.


2017. nov. 18. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Az albérlőt nem rakhatja ki csak úgy, viszont te nem vagy albérlő, csak egy személy, aki nem tudja bizonyítani, hogy miért tartózkodik a lakásban. Gondolom nem véletlen nem akart már szerződést íratni veled. Biztos tudta előre, hogy el fogja adni a lakást. Szerintem szabadulj tőle mihamarabb.
2017. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha el akarja adni a lakást valaki, akkor ha van szerződésed, ha nincs, eladhatja. A szerződés legfeljebb a felmondási időt szabályozza, hogy ne érjen meglepetés. Ez általában 1 hónap szokott lenni.

Ha ti jó viszonyban vagytok, akkor ezt az egy hónapot szerződés nélkül is meg tudod beszélni, csak ne mérgesítsd el a helyzetet, mert szerződés hiányában hátrányos helyzetben vagy.

2017. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Gyakorlatilag már most megkaptad a felmondást az eladás lehetőségével.

A lakás még nincs eladva, lehet, hogy még egy év múlva sem lesz, ki tudja?

Te most ne ezen problémázz, hanem sürgősen kezdj el új helyet keresni!

Azt ugye belátod, hogy jogában áll eladnia az ingatlanát, ha valamiért ezt a döntést hozta?

2017. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
A szerzödés nem-meghosszabbítása óta nem vagy albérlö, csak szivességi lakáshasználó, ebböl következöen bármikor elküldhet a tulajdonos, egy hónapos kiköltözési határidövel.
2017. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

"Egyik ismerősöm azt mondta téli időszakban nem rakható ki a bérlő "


Az ismerősödnek olvasási és/vagy értelmezési problémái lehetnek!

Ez ugyanis csak az árverés alatt lévőkre vonatkozik.

2017. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

A szerződés átment határozatlan idejűbe, megfelelő felmondási idővel felmondható.

Ha az ügy bíróságra jut, és ott úgy ítélik meg, hogy téged ki kell lakoltatni, akkor a végrehajtási törvény szerint ez felfüggesztésre kerül Április végéig.


Kezdj el albérletet keresni, fizesd rendesen a mostanit és normálisan beszéljétek meg a helyzetet a tulajjal. Lehet az új tulaj is kiadni veszi, ha piaci áron bérelsz most is, akkor akár maradhatsz is, ha jó bérlő vagy.

Van aki felett 1-2X gazdát cserélt már a lakás, de még mindig ott lakik békében.

2017. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

#6-osnak van igaza, a határozott idejű szerződés átment határozatlanba, amennyiben a lakó tovább használta a lakást, és a tulajdonos nem tiltakozott ez ellen.


A kilakoltatási moratórium MINDEN lakóra vonatkozik. Bérlőkre is, nemcsak azokra, akik korábban tulajdonosok voltak, és elárverezték az ingatlanukat. De azért remélhetőleg nem fajul idáig a dolog, hogy ezzel a lehetőséggel kelljen élni. Az eleve 6, de inkább 12 hónap, amíg jogerős végzés lesz a lakás kiürítéséről. Úgyhogy legfeljebb a 2018/2019-es moratórium számítana neked :)


Az nem úgy van, hogy amint akad rá vevő, neked menned kell. A szerződést szépen, szabályosan fel kell mondania az éppen aktuális tulajdonosnak, és amint lejárt a felmondási idő, akkor kell menned.

2017. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha tavaly írtunk egy szerződést 2017.09.01 lejárattal, az hogy letz határozatlan idejű?
2017. nov. 18. 16:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz ott lakni bizakodj, hogy befektetésnek veszik meg és jóideig ott fogsz lakni.
2017. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Ptk. 6:338. § (1) Ha a határozott időre kötött bérleti szerződésben megállapított idő eltelte után a bérlő a dolgot tovább használja, és ez ellen a bérbeadó a szerződésben megállapított idő elteltétől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül nem tiltakozik, a határozott időre kötött szerződés határozatlan időtartamúvá alakul át.
2017. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!