Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a bérbeadó 3 hónap alatt háromszor jött be a lakásba, anélkül, hogy előtte szólt volna?

Figyelt kérdés
Decemberben költöztem egy garzon albérletbe, és azóta a tulaj háromszor jött be a lakásba figyelmeztetés nélkül. Első alkalommal vízórát cseréltek mikor nem voltam otthon, és tulaj-szerelő páros figyelmeztetés, és bejelentkezés nélkül csak úgy bejöttek kicserélni. Másodjára pedig azért jött, hogy bezárja az ablakot egy vihar előtt, akkor sem hívott, vagy szólt előtte, csak látta, hogy nincs otthon az autóm és egyszerűen bejött. Utolsó alkalommal árvíz volt a felettem lévő lakásban, és bejött megnézni, hogy átázott-e a plafon. Mindezek után még ő tesz kritikus megjegyzéseket, hogy rendetlenség van a lakásban, és megkért hogy ne csináljak bordélyt a lakásból, mert látta, hogy három különböző lány is megfordúlt nálam. Lakbért pontosan kifizetem, soha nem késtem egy napot sem, a számlákat is előre túlfizetem, 2havi kauciót fizettem.

2020. márc. 5. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
11%

Kettő jogosnak tünhet .

A harmadikban meg egy jó vagyonőr kutya kötelessége becsukni a viharban nyitva maradt ablakot .

2020. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Megáll az eszem!:((

Nem látom indokoltnak, hogy így bejárjon a lakásba.

Vízóra csere: veled kell időt egyeztetni.

Vihar: már bocsi, de nehogy már téged hibáztasson itt bárki, mert nyitva hagytad az ablakot. Reggel még lehet napsütés, egy óra múlva vihar. Próbáljon elérni, engedélyt kérni, hogy bemenjen a lakásba.

Plafon átázás: na ne! Nem fog változni a plafont ért kár, ha megvár téged.

.....és hagy tartsak már olyan kupit, amilyet akarok.

Nem vendég vagyok a tulajdonában és nem is az anyám/apám.

2020. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%
Ha benne van a szerződésben hogy bármikor be mehet ellenőrizni, illetve baj esetén akkor igen. Zárat sem lehet cserélni ha a szerződésben le van fektetve.
2020. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezek után már csak úgy adnék ki ingatlant , hogy ellenőrzéssel . Úgyis sok a jelentkező . Akinek nem teszik kekeressen tovább .
2020. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én tulajom 100 kmre lakik, de beleirattuk a szerződésbe hogy csakis Engedéllyel jöhet be a házba,elore egyeztetett időpontban.

De mégis honnan látja hogy ki és hogyan megy hozzád? Ott lakik valahol?

2020. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Négy lakása van összesen ebben a házban, és mind ki van adva. Ő nem itt lakik, de gyakran jár itt szétnézni. A többi bérlőt látszólag ez nem zavarja.
2020. márc. 13. 23:35
 17/17 anonim ***** válasza:

15 vagyok.

Mivel kíván adva így magán tulajdon sértés, nem mehet be... Nézz utánna én így tudom. Ha nem ért a szép szóból fenyegesd meg hogy feljelented ha meg1x bemeri tenni a lakásba a lábát amikor te nem vagy ott.

Hátha használ.

2020. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!