Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 15 évesen törvényes?

15 évesen törvényes?

Figyelt kérdés

15 évesen törvényes szülő nélkül, lakótársakkal albérletet bérelni?


Tudom, hogy ilyenkor mit gondolnak az emberek, úgyhogy itt a teljes sztori. Remélem ezzel megelőzhetem a "kis szros, örülj hogy eltart" féle válaszokat.


Anyám finoman tudatta velem, ha nem tetszik a lelki terror, húzhatok el. Ez nem az első alkalom, hogy ezt a fejemhez vágta. Most komolyan elgondolkodtam rajta.

Mivel egyedül "nevel", állami támogatást kap miattam, azt havonta megkapnám, e mellett egész nyáron 1 hét diákmunkát hagytam ki, úgyhogy nem büdös a munka.

Lassan 2 éve magamra főzök, mosok, magam után takarítok, "önellátó" vagyok.



2013. júl. 28. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy elhúzol vagy sem,a 18. év betöltéséig

anyud felelősséggel tartozik érted .

Egyedül az állami támogatásból megélni nem tudnál.

A diák meló sem húzna ki a bajból,mert ott még a suli is,ahol neked tanulnod kellene inkább .Szeptemberbe meg húznál vissza ? Nem mérted fel alaposan ezt a helyzetet .

Most lázadsz,mert szabad életre vágysz .Majd annak is eljön az ideje,de addig még sokat kell tenned érte .

2013. júl. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor elég kilátástalan a helyzetem, ugyanis őt, és a sajátos nevelési módszereit se bírom már sokáig.


Nem vágyok szabadságra, tulajdonképpen azt csinálok amit akarok, nem támaszkodok rá, mióta dolgozok egy forintot nem fogadtam el tőle, így elég önállónak érzem magam.

Már annak is örülnék, ha békén hagyna. Ha csak este, aludni jövök haza, akkor is minimum 3-4 órán üvölt, és kapálódzik nekem.

Szerintem már rég el van bszva valami, ha 15 évesen ezen kell gondolkoznom, ezen már nem lehet segíteni, úgy érzem az egyetlen megoldás az, ha lelécelek.

2013. júl. 28. 07:52
 3/8 anonim válasza:
Kolégium ?
2013. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apa? Nagyszülők? Nekem egy unokatesómnak volt hasonló gondja, illetve az anyja új férjével volt gond. Elköltözött a nagyszülőkhöz, akik nagyon örültek neki. Nagyon szépen éltek, minden rendben volt.
2013. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a helyzet, hogy nem jelentkezhetsz át sehova hozzátartozó nélkül 18 éves korodig


talán a kollégium lenne a megoldás

2013. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De miért üvölt anyád? Mi az a lelki terror, amit már nem bírsz tovább?

Hogyhogy magadra főzöl? Ő nem főz? Neki is te főzöl?

2013. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden lehetséges alkalmat megragad arra, hogy problémázzon.

Egy összehajtott ruha a székemen elég ahhoz, hogy szerinte "kupi" legyen a szobában, és ordítozhasson velem. Ha épp mindent rendben talál, akkor olyasmibe köt bele, mint a nedves padló a fürdőszobában, vagy a hajszárítóra nem rátekert zsinór.

Ha valamit tennie kell értem, hetekig, akár hónapokig az orrom alá dörgöli, ezért inkább magamra főzök, mosok, csak hogy ne tudjon ezzel is "szívatni".

Ha jól érzem magam, teljesen mindegy mi okból, ő egyből megpróbál lelombozni valamivel.

Azt mondja hülyeség kergetni az életcélom, úgyse lesz semmi, mert semmirekellő vagyok, és úgyis elbukok közben, de amint kiderült hogy lehetőségem lesz külföldön tanulni, előadta a hattyú halálát, amiért megfordult a fejemben itt hagyni. A nagy kötődés ellenére hetente 3x mondja el, hogy húzzam el a belem.

Minden tette ellentmondásos, nincs bennük logika, kezdem azt hinni, hogy kettőnk közül én vagyok az érettebb.


Rengeteget tudnék mesélni, de nem panaszkodni szeretnék, hanem megoldást találni a problémámra.

2013. szept. 1. 04:19
 8/8 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a helyzetedet. Ilyenkor tulajdonképpen nem magát a bántalmazó családtagunkat utáljuk hanem a viselkedését. Az alábbi könyv segítségedre lehet: "A lélek meggyilkolásának száz módja. Nárcisztikus személyek áldozatai mesélnek." Minden jót, erőt és kitartást!
2014. jún. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!