Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Korrekt az, ha a lakástulajdon...

Korrekt az, ha a lakástulajdonos nem csökkenti a jelenlegi helyzetben az albérleti díjat?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk, jelenleg mindenki hazautazott az albérletből. Megkérdeztük a tulajt, hogy nem gondolt-e arra, hogy most egy kicsivel kevesebbet fizethessünk, mivel senki nem tartózkodik most a lakásban. Azt mondta, hogy esze ágában sincs csökkenteni a díjat.

2020. márc. 25. 11:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

16:40

"érzelmileg nem korrekt."


HAHÓ!

Az albérlés egy üzleti kapcsolat, nem pedig érzelmi!!

(Vagy te du gsz a tulajjal?)

2020. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ilyenkor csak a rezsid lesz kisebb, de pl. közös költség ott is megmarad, a fűtésszámla is csak akkor csökken, ha egyedi mérés után fizettek.
2020. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Csak részben üzleti kérdés, mivel ismerősünk a tulajdonos. De igazatok van, mi vagyunk a hülyék, hogy itt maradtunk eddig is. A tulaj 3 éve nem volt a lakásában, azt sem tudja, hogy rajtam kívül kik laknak itt. Én intézem az összes ügyet (pl.lakótárs keresés, nekem kellett megjavíttatnom a fűtést-amit nem fizetett ki nekem, nekem kellett új hűtőszekrényt is vennem, amikor az előző elromlott). Szerződés persze nincs is. Csak azért kezdtem el gondolkozni azon, hogy egy 10-20.000 Ft-tal csökkenthetné a díjat, mert egyrészt mindehol azt olvasom, hogy most felére csökkentek az albérleti árak, másrészt pár hónappal ezelőtt egyik napról a másikra jelentette be, hogy 50.000 Ft-tal többet fog kérni havonta.
2020. márc. 26. 00:03
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

"Csak részben üzleti kérdés, mivel ismerősünk a tulajdonos"


Tehát, ha pl. ismered a péket meg a hentest, akkor elvárod tőlük, hogy olcsóbban adják neked a kiflit meg a sonkát.

Ezeket az egyetemen tanuljátok??!

2020. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Nekem meg ismerősöm a gázóra leolvasó.

Szólok már neki, hogy engedjenek már a gáz árából.

2020. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

ismerős nem egyenlő baráttal/haverral.


Látta rajtad, hogy te balek vagy, intézel neki mindent, új hűtőt meg magadnak vetted.

2020. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%

El kell keserítselek. Ő a tulajdonos, ha nem csökkenti a bérleti díjat akkor nem csökkenti. Sőt, jogilag még nem is vagy albérlő, mert szerződés sincs róla. Így azt követel tőled amit csak akar, mert nincs egy papír amiben le lennének írva a jogok és kötelességek.

Meg kellett szeretni a fűtést saját költségen? Szívás. Venned kellett egy hűtőt saját pénzen? Szívás, de az legalább tényleg a tied. Viszont amennyiben kiköltöznél és nem szeretnéd magaddal vinni a hűtőt, nem kérheted tőle hogy megadja neked az árát. Vagy elviszed, mert a tied vagy marad nála ingyen.

Ne haragudj, de belemész egy szerződés nélküli albérletbe és még neked áll feljebb? Basszus, pont a szerződés az ami bevédne téged a random bérleti díj emeléstől, a saját költséges szereléstől meg a hűtő megvásárlásától függetlenül attól hogy ismerősnél laksz vagy sem ..

2020. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

Ha szemétkedik a tulajdonos hívd ki rá a NAV-ot, mert nem adóz a bevétele után. Ő fog ráfázni. De nagyon.

Még a Mikulást is 100ezerre büntetik, ha csak egyszer nem ad számlát.

2020. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

A NAV kihívásával óvatosan.

Ha nincs szerződés, akkor szívességi lakáshasználó. Legalábbis ennek álcázzák, hiszen létezik bérleti díj, azaz kellene lennie bérleti szerződésnek is ami alapján lehetne adózni. Viszont ha a fizetést készpénzben intézik akkor annak nincs nyoma. Bérleti szerződés nélkül hogyan bizonyítod be, hogy a lakást "bérlő" számlájáról az a havi X pénz levétele az a jogilag nem létező bérleti díja ment? Ha viszont banki átutalással rendezik a pénzügyeket, akkor nincs probléma, úgy egyértelműen ki lehet mutatni, hogy az az X összeg a "bérlő" számlájáról a lakástulajdonos számlájára ment. Természetesen itt is lehet hogy valami más miatt utalt, de tekintettel arra hogy a kérdező szívességi lakáshasználó, így gyanús a havi fix X összeg átutalása.

Át kell gondolni a helyzetet mielőtt kihívod a hatóságokat. Ja, nem vagyok jogász, nehogy vakon bízz bennem.

2020. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%

Azért van a szerződés, ami oda le van írva, azt kell betartani. Az én bérlőm az egészségügybe dolgozik, aki most extra pénzt kap, de én sem kérhetek Tőle többet.

A szerződés szabályoz mindent.

2020. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!