Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan írjak meg úgy egy...

Hogyan írjak meg úgy egy szerződést, hogy biztosítva legyek? Én ne tudjak bukni, de a bérlő fogva legyen ha turpisságot forgat a fejében?

Figyelt kérdés
Vannak jó szerződésminták? Most vettem lakást és sok rémsztorit hallok a bérlőkről, mindig számítani kell rá, hogy hol vernek át vagy károsítanak meg. Írassak pl. olyat, hogy ha előbb felmond akkor kaucióról ne is álmondjon? Vagy lefoglalhatom a cuccait esetleg mindkettő? Vejem mondta hogy szerencsére nagy részük hülye és nem olvas szerződést!
2020. ápr. 1. 03:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Íratsd ügyvéddel és közjegyző előtt írjátok alá.
2020. ápr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Így van, keress egy lehetőleg ilyesmire szakosodott ügyvédet.
2020. ápr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Miért akarsz kicseszni vele? Rengeteg helyen laktam már albérletben, sehol nem volt probléma, ha előbb el akartam menni, hisz miért is lett volna? Keresel mást. A kaució nem erre van.
2020. ápr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xswerdy ***** válasza:
93%
azért a bérlő nagyon hirtelen felmondása okoz problémát a bérbeadónak. Lehet hogy nem rögtön talál új bérlőt. Így érthető, ha ennek van némi anyagi konzekvenciája a bérlőre nézve. És természetesen, ha ilyenben gondolkodik a bérbeadó, akkor azt világosan bele kell írni a szerződésbe.
2020. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha ügyvéddel iratod, akkor nem kell külön közjegyzővel aláíratnod, de a legegyszerűbb, ha azonnal a közjegyzőt bízod meg, tökéletes, jogilag helytálló szerződést fognak neked írni, az egyéni elvárásaid alapján. (jelzálogjog, kaució, késedelmi kamat, határozott/határozatlan idejű szerződés esetén)

A lényeg:

- legyen benne "Kiköltözési záradék"

- mellékelve "Befogadói nyilatkozat", hogy kiköltöztetés esetén ki az, aki befogadja a bérlőt.

Ez utóbbi azért szükséges, mert mindenféle moratórium alatt is ki tudod tenni és nem az utcára kerül.

2020. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Vejem mondta hogy szerencsére nagy részük hülye és nem olvas szerződést!"


Ezt a részét mondjuk sürgősen felejtsd el, mert egy ilyen szerződéssel el fogod üldözni a normális albérlőket, maradnak a problémásak, aztán te is hangoztathatod, milyen szemetek az albérlők :D

Rendes szerződés kell ügyvéd által megfogalmazva, benne természetesen minden biztosíték, amihez jogod van, erről ő fel fog világosítani.

Mi rongyoltunk bele olyan tulajba, aki a személyes beszélgetés alatt bólogatott minden "követelésünkre", majd a szerződésben nemcsak azokat írta felül, hanem konkrétan törvénytelen dolgokat írt bele. Szóltunk neki szépen, hogy ezt így nem, megsértődött, ügyeskedni próbált, hát elküldtük a... khm. melegebb éghajlatra. Annyira felhúzott, hogy a jelenlegi albérletünkben maradtunk és inkább felújítottuk ezt a fenébe, még ha nem is a miénk. 6 éve itt élünk, a tulaj normális, megérdemli. Az a hülye meg a hozzá tartozó hülye albérlőt.

2020. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Hát azért ez tök jó, hogy eleve úgy állsz hozzá az egészhez, hogy a bérlő ki akar b..szni veled, de amúgy is h..lye és nem tud olvasni, szóval majd jól beleírsz mindent a szerződésbe, amire nagyrészt szükség sincs, mert azért a Ptk. elég sok mindent lefed és ezt szerződéssel sem lehet "felülbírálni".

Nem muszáj hinni nekem, de a bérlő végig fogja olvasni a szerződést, akkor is ha túlbuzgóságodban 30 oldalas lesz, aztán ott ültök 2 órát. Másrészről meg ne pont most akarj zsarnokoskodni, örülj ha egyáltalán ki tudod adni az ingatlant, a pár hónappal ezelőtti áraknál jóval olcsóbban. Arról meg ne is beszéljünk, hogy te sem fogsz kétes kimenetelű, drága polgári peres eljárásokba kezdeni a szerződésre mutogatva minden kis stikliért, ebben biztos vagyok.

Sokkal többre mennél, ha jól megválogatnád a bérlődet, ehhez pedig nyilván az kell, hogy jó áron hirdesd a lakást és lehessen a jelentkezőkből szortírozni (ezt sokan elrontják). Aztán ha már megvan a bérlő, akkor konstruktívan állni mindenhez, nem a szerződés pontjaira mutogatni minden esetben és hidd el, akkor ő is normálisan fog hozzád állni. Az emberségesség és a józan paraszti ész kifizetődő.

2020. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Pont olyan bérlőt fogsz kapni, amilyet megérdemelsz.
2020. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-8 nem értek egyet. Amikor én albérlő voltam, az volt az első, hogy a kötelezettségem rendezzem, és úgy vigyáztam a lakásra, mint a legféltettebb kincsemre. Sajnos nem minden bérlő ilyen, és nem lehet előre tudni, rongálnak, vagy nem akarnak fizetni, szükség van szerződésre, részletesen megfogalmazni a szabályokat. Én is szerződés minta alapján írtam meg, és kiegészítettem a fontos dolgokkal. Ez mindkét félnek fontos.
2020. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"7-8 nem értek egyet."


Akkor nem ezt a kérdést olvastad és nem a válaszokat.

Én is mindig vigyáztam minden rám bízott dologra, akkor is ha fizettem érte. Nem erről van szó. Nem is az a baj, hogy szerződést akar írni, nyilván ez kell, azzal sincs baj, hogy a saját seggét akarja védeni.

Az a probléma, hogy úgy áll a bérlőhöz hogy h..lye és úgyis aláír bármit, továbbá arra is volt utalás, hogy olyat akar a szerződésbe, ami egyértelműen nem így működik és törvénytelen.

2020. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!