Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti ebben az esetben fizetnétek?

Ti ebben az esetben fizetnétek?

Figyelt kérdés
Márciusban felmondtam az albérletemet. Akkor elutaltam a februári rezsit és a márciusi lakbért. A kauciót pedig nem kértem vissza, tehát be lett számítva az áprilisi lakbérbe. Megegyeztünk, hogy egy hónap lesz a felmondási idő, de én már a hónap közepén elköltöztem. Közben ő talált egy új albérlőt, erről pedig nem szólt nekem, hogy van új ember és a hónap végén elküldte a rezsit. Ti fizetnétek ebben az esetben? Nem azzal van a bajom, hogy fizetnem kell, hanem, hogy talált mást és nem szólt róla. Ebben az esetben nem szívesen fizetném a rezsit, vagyis nem az egész hónapra. Ti mit tennétek?

2020. ápr. 2. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem , koccoljon .
2020. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ha azt vesszük, hogy a kaució nála maradt, lett új albérlő és vele előre kifizetette az áprilisi lakbért.. így áprilisra duplán van az albérleti díj és még a rezsit is kéri.. nem igazán tartom ezt fairnek.
2020. ápr. 2. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
A saját ingatlanjával kapcsolatban miért kellene neked beszámolnia bármiről is, ha te már kiköltöztél?
2020. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A honap vegen kellett volna csak visszaadnod a kulcsot igy nem fizeted masnak a rezsiet.

Ez a magyar rendszer nagyon szarul van megcsinalva.

Nalunk a te neveden vannak a kozmuvek es mikor kikoltozol akkor leallitod a szolgaltatast a lakasban es automatikusan a tulajdonos nevere kerulnek vissza a kozmuvek, ameddig nem talal masik alberlot.

Ha 15.en koltozol ki akkor 15. az utolso nap amikor a lakas szamlait fizeted.


Fizesd idoaranyos reszet ebben az esetben.

2020. ápr. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezt velem is megcsinálták.

Október 4. kiköltöztem, elszámoltunk szépen, majd a kaucióból még levonta az egész október+novemberi rezsit, mert az még állítólag az én fogyasztásom visszamenőleg, de utánam két nappal már más lakott ott. Amúgy panel, minden általány.

Ez így szabályos?

2020. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy bérleményért nem lehet két bérleti díjat szedni! Dehogy fizess rezsit, ugyan már. A bérleti díj is visszajár arra az időszakra, amikor másnak volt kiadva a lakás.
2020. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Annyit és addig fizettél, amiben megegyeztetek? És leadtad a kulcsot, stb?

Ha igen akkor mi a kérdés???


Az, hogy utánad mikor és kinek adja ki, ahhoz már semmi közöd!

2020. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ha 15.en koltozol ki akkor 15. az utolso nap amikor a lakas szamlait fizeted.


Fizesd idoaranyos reszet ebben az esetben."


Ez csak azért hülyeség, mert gondoljatok bele, akár az is lehetett volna (főleg ebben a járványos időszakban), hogy nem talál rögtön új albérlőt... Pláne ha abban a hiszemben van, hogy a 30 napos felmondási időt végig kitöltöd...

Ő ha csak azutáni naptól hirdet lakást és akkor tudja kiadni, de te közben a szerzőésetek ellenére korább lelépsz, akkor ha csak addig kérné el tőled a pénzt a fennmaradó "felmondési napjaidra nem lenne bevétele. Jó, gondolom nem vágná földhöz, de akkor se lenne fair....


Te neked van egy dátumod, amiben megegyeztetek, addig kell fizetned és kész.


Ha mégis "feketén" visszaadna neked valamit, akkor megköszönhetnéd a jóságát.... De ahhoz, hogy újabb albérlővel miben egyezik meg, ahhoz semmi, de semmi közöd nincs!

2020. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!