Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti ebben az esetben fizetnétek...

Ti ebben az esetben fizetnétek a "pizzafutárnak" borravalót?

Figyelt kérdés

Vidéken lakom és a szomszéd faluban van egy pizzéria onnan szoktunk rendelni néha néha pizzát, hamburgert. A lényeg az, hogy a szomszédos településekre bizonyos mennyiség alatt kiszállítást is számítanak fel például, ha 1 pizzát rendelsz, ill. a csomagolásért is számítanak fel plusz költséget. Olyan is megesett amikor a tulaj hozta ki a pizzát nem a futár.


Eddig sosem fizettem borravalót, mert gondoltam minek, ha kiszállításért úgy is felszámolnak annyi összeget kb. amennyit adnék olyan 300-500 Ft (5 km-es távolság), illetve azért bőven van akár 1 órás várakozási idő is legjobb esetben is 30 perc.


Ti ebben az esetben fizetnétek borravalót?



2017. jún. 7. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azért adnék, hogy ne köpjenek bele legközelebb a kajámba. Amúgy eszembe se jutna, kap ő ezért fizetést. Szerencsére, itt ahol lakom ezt senki sem várja el, mivel nem kell nekik, jól keresnek, így nem adok.
2017. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Azt tudod gondolom, hogy fél-1 óra várakozás tök nomrális, na meg az az 5 km lesz 10, miután visszament az étterembe, az autó meg benzinnel megy, nem szeretettel. A doboz, amibe belerakják, szintén nem 5 ft-ba kerül.

Ha magával az étellel, a futárral elégedett vagy, annak jeléül szokás borravalót adni.

2017. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a borravaló dolog csak a hagyományokon alapul. Egy csomó szakmában nem szokás borravalót adni, és van egy pár, amiben meg szinte elvárás.
2017. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Az autó nem varázsszőnyeg. Egy nap több száz kilométert vezetnek le a futárok csak egy városon meg a környéken belül. Tudod az mennyi benzin meg kopás? Aki saját autóval jár, annak a jó részét bizony magának kell állnia, mert nem fizetnek ám olyan hű de jól a futároknak.

Arról nem is beszélve, hogy egy kör alatt kivisznek 5-6 ételt, a város különböző pontjaiba, aztán vissza a bázisra és mennek a következő körre... persze, hogy a szomszéd faluba idő kiérni, nem gondolod, hogy a legmesszebbi címre mennek először?

Az ételek hűlnek, az emberekre mindig várni kell, vagy a kaputelefonnal szórakoznak, fel kell vinni nekik a kaját a negyedikre, hatodikra, nyolcadikra, számolgatják a aprót, vagy huszassal fizetnek, vagy kártyával...

Nem úgy működik ám, hogy te leadod a rendelést, rögtön megsütik, a futár meg egyesével viszi ki a kajákat és mindenki az első...

Arról nem is beszélve, hogy ők szakadó esőben, hóban, jégben, fagyban, vagy épp 40 fokos melegben is 12 órákat dolgoznak, egész nap az autóban ülnek, hogy a falatozóknak meglegyen a kényelmük. A parkolás meg még szuperebb nekik, a kocsit nem hagyhatják csak úgy lenn, pláne kinyitva, ha egyáltalán találnak a ház előtt helyet.

Akinek van pénze 3-4 ezer forintért vacsit rendelni, az igenis ne zsidóskodjon, és legalább egy tizessel vagy egy huszassal dobja meg szegény futárt. A jófejek simán kifizetnek 300-400 forintot is és még egyikük sem rokkant bele anyagilag.

A pincérnek alap a 10%, a futár többet szenved értetek, hát neki miért ne járna?

Nekik az a napi borravaló elég sokat segít, egy embernek pedig nem hiányzik az a pár forint.

A kiszállítási díjat pedig nem a futárok kapják.

2017. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megérdemeltnek látom így már én is, köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 9. 01:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, valamennyit mindenképp érdemes adni. Ne rontsd el a napját. Én se vagyok pénzes, de mindig adok valamennyit
2017. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!