Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajok közül most hányan...

Tulajok közül most hányan szembesülnek azzal, hogy csökkentést kérnek a bérlők, vagy nem tudják az ingatlant kiadni?

Figyelt kérdés
Csak abból indulok ki, hogy a járvány miatt felmondtam a szobát, amit közel egy éve béreltem. Már kétszer meg lett hirdetve, először eredeti áron, mert 5 jelentkező közül egy sem jutott el oda, hogy megnézze a szobát. Most 15-öt engedtünk, így 60 a szoba, de volt összesen 2db jelentkező. Elég siralmas, bár horror árakon mozgott a piac is sajnos ezidáig ez tény. Budapesti legalábbis. Egy másik lakótársam is felmondta a szobát, ő is hazaköltözik home office-ba mint én, és azt látom, ez a tendencia most még ki tudja meddig.
2020. ápr. 6. 00:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdeztem a bérlőket, hogy szeretnének e maradni és hosszabbítani szeretnének. Ha mégsem akkor majd az egyetemisták kiveszik. Nem látom olyan sötéten a helyzetet, szerintem max 10-20%-os csökkenés lehet de az is csak a szerződések lejárta után."


Hát ennek a szemszeternek már mindenképpen annyi. Ha tényleg júliusra várják a tetőzést és 1-1,5 év múlva lesz oltás akkor én a következő szemeszterre sem mernék fogadni, hogy normál üzemmódban lesz megtartva, pláne ha most kiderül, hogy megy ez online is.

Az pedig 100%, hogy nem csak ennek a turista szezonnak annyi, de a következőnek is. Rengeteg Airbnb lakás fog a jövőben a hosszútávú bérleti piacra ömleni. Lakásárakban nem várok drasztikus változást, mert ott kivárásra játszik minenki, de ha valaki nem adja ki a befektetésre vásárolt lakását az nettó bukás.

Ráadásul egy Újpesti panel minden lesz, csak kapós nem, főleg diákoknál. A panelek fogják a legelsőnek érezni az áresést, mint ahogy az áremelkedés is utoljára volt tapasztalható náluk.


És itt jön a korona para egyetlen pozitív hozadéka szerintem: itt most nem zárható ki, hogy szemlélet váltás lesz. Rengeteg irodista dolgozik most otthonról tartósan (jómagam már több mint négy hete). És egyelőre a környezetemben az a tapasztalat, hogy ez működik így is, nincsenek fennakadások. Szóval én most azt várom, hogy a következő pár évben átgondolják ezt az érintett cégek és nem lesz szükség állandó, nagy irodaközpontokat fenntartani, amiből adódik az is, hogy nem lesz szükséges minden nap bejárni a dolgozóknak, tehát nem kell tovább hízlalni a budapesti vízfejet.

Ha pedig ez így lesz és elég lesz heti 1-2x tiszteletemet tenni székesfővárosunkban, akkor én költözök is vidékre és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

2020. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
21: teljesen egyetértek. Távoktatás kapcsán és egyetemekkel kapcsolatban még annyit, hogy a levelező tagozat eddig is működőképes volt, még úgy is, ha a személyes jelenlét nyilván a legoptimálisabb.
2020. ápr. 8. 14:53
 23/23 anonim ***** válasza:
Az én bérlőm is megkérdezte lehet e csökkenteni, számítottam a kérdésre és bele is mentem. A lakásom így is áron alul volt kiadva, viszont a bérlőm is meg én is más városban lakunk, azaz homeofficeozik, nem használja a lakást.. nekem nagy macera lett volna új bérlőt keresnem.
2020. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!