Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajok közül most hányan...

Tulajok közül most hányan szembesülnek azzal, hogy csökkentést kérnek a bérlők, vagy nem tudják az ingatlant kiadni?

Figyelt kérdés
Csak abból indulok ki, hogy a járvány miatt felmondtam a szobát, amit közel egy éve béreltem. Már kétszer meg lett hirdetve, először eredeti áron, mert 5 jelentkező közül egy sem jutott el oda, hogy megnézze a szobát. Most 15-öt engedtünk, így 60 a szoba, de volt összesen 2db jelentkező. Elég siralmas, bár horror árakon mozgott a piac is sajnos ezidáig ez tény. Budapesti legalábbis. Egy másik lakótársam is felmondta a szobát, ő is hazaköltözik home office-ba mint én, és azt látom, ez a tendencia most még ki tudja meddig.
2020. ápr. 6. 00:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyetemisták? :DD Komolyan emeberek, ti nem néztek híreket? :D
2020. ápr. 6. 15:59
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

"Egy hónapja egy háromszobás lakást 240-300 között lehetett kiadni."


HOl élnek egyesek??? :)


Én eddig is nagyon kevés albérletet láttam 240-300 ezerért. A 3 szobás átlagos állapotú lakásokat, átlagos környéken kb. 170-190 ezerért adták ki. Nagyon extrának kellett ahhoz lennie, hogy 300 ezerért ki tudja adni.


Amúgy menj fel az Ingatlan.com-ra, Jofogas.hu-ra, nézz szét a budapesti albérletes csoportokban és látni fogod, hogy nagy árzuhanás még nem történt. Oké, sok airbnb-s lakást adnak ki 3-4 hónapra áron alul, de most is 120-170 ezer között van a legtöbb lakás meghirdetve hosszú távra, csakúgy mint 2 hónappal ezelőtt.


Az egyetemisták meg csak akkor nem jönnek nyár végén, ha nem tudnak nyár közepéig leérettségizni.

2020. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Biztos ezért van, hogy nagyon központi helyen, Móriczon egy sz_ros szobát nem tudunk kiadni másfél hete.

Ezt fingom nincs honnan veszed, hogy ne lehetett volna akár 300-ért is kiadni egy felújított állapotú 3 szobás ingatlant. Mi is 3-an béreltünk összesen egy lakást 3 szobával, összesen fizettünk 225.000-et, pedig nem volt jó állapotú és az egyik csak egy félszoba volt.

Arról pedig csak álmondj, hogy az egyetemek majd kinyitnak nyáron :D jó vicc, ahhoz előbb a gazdaságnak kéne valamelyest helyreállni.

Itt emberek nagyon komoly búra alatt élnek.

2020. ápr. 6. 17:39
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Vegyél már vissza az arcodból basszus.

Vicces, hogy most már “akár” 300 ezerről beszélsz, egy oldallal előbb meg itt hangoztattad, hogy simán elment ennyiért, meg 240 az kb alap, aztán benyögöd, hogy ja amúgy ti is csak 225-ért béreltétek. Lol...

A szaros szobádat meg azért nem tudod kiadni, mert talán nem 75-öt kellett volna kérni érte, miközben 110-120-ért lehetett a csuda jó vírusmentes időkben is tűrhető állapotú garzonokat kapni normális helyen. De 100-ért is előfordult, attól még, hogy királyi felséged nem látta, igaz nem sokszor. De attól még volt. Szobát meg lehetett találni 40-50-ért is szintén normális helyen és állapotban. Vagy amit TE nem látsz, az nincs is? Most meg adhatod te 60-ért, de ha mások az alapból emberibb áraikat ugyanúgy lejjebb nyomták, akkor senki sem fog téged választani. Szabad piac, ahogy az első is írta. Plusz ahogy én is írtam (csak leszartad), az emberek félnek, ott próbálnak spórolni, ahol akarnak. Az egyetemisták hazaköltöztek, azok is, akiknek idős családtagnak kell segíteni, azok közül is sokan mentek a szülői házba, akik munkanélküliek lettek.

Mellesleg ingatlanpiac-szakértő vagy? Vagy járványügyis, esetleg gazdaságis, hogy ENNYIRE tudod, kinyitnak-e az egyetemek? Nem? Akkor meg pláne vegyél vissza, nem vagy te itt senki, hogy ilyen stílusban leokádj mást.

2020. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Ja meg másfél hét, betojok 😂 az tényleg naaaagyon hosszú idő, főleg ha pár napja engedtetek csak nagy kegyesen az árból.
2020. ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%
#14 RESPECT! Magam sem írhattam volna szebben!
2020. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
14: sajnos túl fogyatékos vagy ahhoz, hogy lásd, hogy nagyrészt egyetértünk. Az egyetemekkel ne törődj, te úgysem fogsz oda bejutni soha.
2020. ápr. 6. 19:45
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

Te vagy a fogyatékos - ami sajnálatra méltó - de mellette sajna egy rosszindulatú, irigy csóringer is!


Unalmas már az állandó rinyálásod, hány kérdést írsz még ki??? Ez is a tiéd:


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10400776-sz..


Inkább menj a Tescoban árut pakolni, akkor talán futja el lyukra, amit ki is tudsz fizetni!

2020. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

Te inkább itt ne elemezgessél engem, mert én már rég bejutottam az egyetemre, nem büfészakra. Te hol is tartasz? Ja persze mindjárt írod, hogy min. doktorid van, tudjuk.

Érveid nincsenek, csak fikázol itt mindenkit. És hiába nyomogattad be a piros kezet mindenkire, attól még nem neked lesz igazad. Mint az oviban :)

2020. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

3: Ez egyhamar nem fog helyreállni. Nem arról van csak szó, hogy csökkenteni kell az árakat, egyszerűen nem lesznek bérlők.


[link]


[link]

2020. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!