Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Júniusra legkésőbb kifut a...

Júniusra legkésőbb kifut a járvány, minek most olcsóbban kiadni a lakásokat?

Figyelt kérdés

Júniusra kifut a járvány.


Szeptemberben indul a felsőoktatás, ráadásul a könnyített érettségi miatt több diákkal.



Ha most valaki kiadja 30% olcsóbban. Azt amire 2 hónapon belül megint túljelentkezés lenne.


Akkor ha kifutott a járvány rá fog emelni?


De aki kivette alberlő az gyakorta olyan, h sírni, ríni fog az emelés miatt. Ráadásul aki most bérel annak a munkáját se érintette a járvány csak annyira nem stabil anyagilag, h képes elköltözni mert 3 hónap alatt pár 10 ezret megspórol.


Akárhogy is a ráemeléssel járó alkudozás, sírás, panaszkodás megéri?



Vagy akkor mért nem alapból úgy hírdetitek Ti is, h járvány alatt X összeg utána y?



2020. ápr. 23. 23:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, mintha valami álomvilágban élnél.


Dehogy fog itt 1 hónapon belül visszaállni minden a régibe.


Lehet, hogy lesznek turizmus korlátozások, akkor több tízezer belvárosi lakást nem tudnak kiadni rövid távra, jobb híján hosszú távra fogják kínálni, ami komoly bérleti díj csökkenéshez vezet majd.

Az embereknek is kevesebb pénze lesz, júni-júlira lesz vagy 200-300 ezer új munkanélkülink (februárhoz képest, USA-ban ez a szám most 26 millió), még kevesebbet tudnak majd kifizetni az albérletért.


Tehát eljön az idő, amikor majd jobban ki lehet adni, mint most (a karantén idején), de jó eséllyel akkor is kevesebbért, mint pl most februárban.

2020. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem a járvány miatt mennek le az árak, hanem a járvány hosszútávú következményei miatt. Tehát nagyon nagy tévedés abba ringatni magad, hogy csak azért csökken a kereslet, mert kevesebb az egyetemista, meg nem jönnek a turisták Airbnb lakásokba.


A fő gond a gazdasági válság lesz, tehát az, hogy a fizetőképes kereslet általánosságban fog csökkeni. Hiszen rengetegen elveszítik a munkájukat, vagy kevesebb fizetésért dolgoznak tovább. Akinek minden marad a régiben, az is óvatosabb lesz, mint a gazdasági szárnyalás idejében, amikor két kézzel szórtuk a pénzt.


A válság lecsengésével kapcsolatban nem kezdenék el jósolgatni, de ha a 2008-as válságot nézzük, akkor pár hónap alatti kifutást mondani elég merész, sőt valószínűleg még csak most fog jönni az a rész, amikor elkezdjük a következményeket érezni.


Az egyetemisták valószínűleg valóban visszatérnek szeptembertől - de ők amúgy is a legkevésbé fizetőképes kereslet, és a válság őket és a szüleiket is sújtja, így még kevésbé lesznek fizetőképesek. A turisták nem fognak azonnal visszajönni. Egyrészt a kormányzati intézkedések továbbra is fenn fognak állni pl. a beutazás korlátozására még jó pár hónapig, ami ezt a szezont már biztosan megöli. És a válság a turizmusra is ugyanolyan hatással van: csökken a fizetőképes kereslet (világszinten).


Mostanában mindennaposak azok a kérdezők, akik nem hajlandóak tudomást venni a jelenlegi helyzetről, és úgy tesznek, mintha egy gazdasági világválság rájuk semmilyen hatással nem lenne. Attól még, hogy ezt nem tudjátok elképzelni, és minden nap leírjátok, hogy "az albérlet árakra a vírusnak semmilyen hatása nem lesz", még nem biztos, hogy így lesz.

2020. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Semmiféle válság nem lesz.

Pár hónap és mindki dolgozni fog kb. ugyan ott.

A teli szezonra a turizmus is olyan lesz, mint volt. Aki azt mondja, h nem az soha nem utazgatott a világba és ismert meg olyanokat akik szintén utazgatnak.


Mind1 ezen vitatkozni.

Nyílván jobb egy válságban önigazolásra találni, h miért rossz az életed, miért nem vagy sikeres, hát mert válság van... Ja


Jelenleg, amint lehet, itt május 3 tól aki az elmúlt 1 hónapban nem tudott dolgozni azoknak a nagyrésze visszamegy dolgozni.

Kivéve a vendéglátás ott ez lassabb lesz és ősz vége lesz mire teljesen visszatér.

2020. ápr. 24. 21:21
 14/39 A kérdező kommentje:

Fizetőképes keresletrő még annyit, h önteni fogják a gazdaságba a pénzt és támogatásokat, kedvező hiteleket, munkáltatóknak a kedvezményeket.

A 2008 nem lehet összehasonlítani, az minden szempontból más volt. Jelenleg minden adott, h pörögjön a gazdaság, amint lehet megy is mindki dolgozni.

A turizmus vendéglátás persze más, de ott is minden vállalkozó mindent meg fog tenni, h ösztönözze az embereket a szolgáltatások igénybevételére. A Japánoknak, nyugati embereknek meg nem fogyott ám el a pénze ettől a leállástól.

2020. ápr. 24. 21:26
 15/39 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem rossz helyen írod le mindezeket. Ha tényleg ott lapul nálad az üveggömb, inkább indíts valami hírportált, ahol megosztod a sok tudatlannal a meglátásaidat. Lehet, hogy onnantól az egész ingatlanbizniszt mellőzhetnéd, annyit hozna neked a konyhára. Szerencsére mi, akik benéztünk a kérdésedhez, már ismerjük az igazságot. Veszek is gyorsan egy 40 milliós garzont a Magdolna-negyedben, hiszen innentől már csak nőni fognak az árak.
2020. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Ezért lesz nagy koppanás azoknak akikkel nincs megbeszélve, h korlátozások ideje alatt 100 a 1.5 szoba utána 170.

Mert nyílván úgy fognak emelkedni vissza az árak, ahogy indul be a gazdaság és mennének az emberek vissza Budapestre, Szegedre, Sopronba dolgozni, tanulni...

Amúgy se a pedagógusokat, se az eü dolgozókat, se az építőipart, se a mezőgazdaságot, a gyári munkák nagyreszét se és a bolti munkákat se és a teherfuvarozásra se szinte egyáltalán nem érintette ez az egész, ahogy az informatika szektort se, ha érintette volna akkor 3 millió munkanélküli lenne, de nem annyi van, de még ha annyi is lenne akkor pláne mindent megtenne a kormány meg az emberek is, h minél hamarabb 110% ra pörgetni a gazdaságot.

2020. ápr. 24. 21:34
 17/39 anonim ***** válasza:
69%

Megy az önhitegetés rendesen. Tegnap már kiírtad egyszer ezt a kérdést, csak kicsit túltoltad a prolizást, úgyhogy gondolom a modik lelőtték. Emlékszem, mert oda is írtam. Most újból nekirugaszkodtál a témának, mivel mindez annyira kikivánkozik belőled, hogy feszülő homlokérrel kell bizonygatnod ugyanazt továbbra is. Minket becsaphatsz, magadat viszont nem.


"Szeptemberben indul a felsőoktatás, ráadásul a könnyített érettségi miatt több diákkal."


Már itt is teljesen vakon vagy, melyre egy korábbi válaszadó is rávilágított. Innentől nehéz komolyan venni az egész eszmefuttatást. Ahhoz képest, hogy minden szipi-szuper, a Hankook, a Conti, Audi nemrég kirúgott egy rakat embert, ma pedig a Boschtól küldtek el 800 dolgozót. A gazdaság meg nyilván felpörög, mert mindenki 110%-on akarja, ez már csak így megy. A miniszterelnök úr is megparancsolta a vírusnak, hogy május harmadikán tetőzzön, úgyhogy az is nyilván úgy lesz. Anno a nagy gazdasági világválság is nyilván azért tartott négy éven át, mert nem akarták eléggé, hogy vége legyen.

2020. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Te esetleg proli vagy?

Szexuális életed rendben van? Anyukádtól kaptál elég szeretet? Anyagilag, hogy állsz, azért félsz sokszor, hogy kevés a pénzed? - csak ha már a személyeskedésnél tartunk.


A felsőoktatást úgy értettem, hogy sokan azért nem kerültek felsőoktatásba, mert nem tudták teljesíteni a minimum 280-as ponthatárt se.

Most valószínűleg több embernek fog sikerülni. Mivel emelt szinten a szóbeli szokta lehúzni az érettségit.

Így több embernek sikerül bejutnia oda ahova jelentkezett. Mert általában ugye több a jelentkező, mint a felvett.


A feszülő homlok, miért jelenik meg neked? Ha valakinek más a véleménye, mint a tiéd, akkor az biztos ideges?

Te ha más véleménnyel találkozol, akkor ideges leszel?


Nekem vannak ingatlanjaim valóban. Viszont az egyiket ki se adtam, egy családi házat, nem szerettem volna vele vergődni. Majd egyszer eladom, de egyenlőre eszembe se jutott, h a közeljövőben. Lehet még nagyon hosszú ideig a birtokomban lesz.

Más ingatlanom meg amiből van bevételem, abba meg nem történt változás. Viszont én eddig is jóval az átlag alatt adtam ki. Szóval engem az annyira nem érint. Lakásomat ami meg szintén nincs kiadva, ha kiadnám akkor azzal se azon lennék, h behúzzak bárkit. De amit kiadtam ingatlant ott is az volt a lényeg, h értelmes legyen aki kiveszi. Az értelmes emberek meg általában telefonhitel meg cigi, pia, műkaja helyett félre tesznek és kevésbé érinti őket, ha gond van. Szóval én pont nem spekuláns vagyok.


Az egész kérdés célja az volt, h mi lesz azokkal, akik most olcsón kiveszik és ha elkezd visszatérni minden és látják a tulajok, h már lehet emelni 30-40%-ot az áron, akkor koppannak.

2020. ápr. 24. 22:17
 19/39 anonim ***** válasza:
76%

13:

"Kivéve a vendéglátás ott ez lassabb lesz és ősz vége lesz mire teljesen visszatér."


Na, és a lakások pont a vendéglátás.

2020. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

"A felsőoktatást úgy értettem, hogy sokan azért nem kerültek felsőoktatásba, mert nem tudták teljesíteni a minimum 280-as ponthatárt se.


Most valószínűleg több embernek fog sikerülni. Mivel emelt szinten a szóbeli szokta lehúzni az érettségit.


Így több embernek sikerül bejutnia oda ahova jelentkezett. Mert általában ugye több a jelentkező, mint a felvett."


Mit nem értesz azon, hogy Kukutyini Csodák Egyetemére* 150* hallgató jut be, és pont? Akkor is 150 jut be, hogyha 300-an jelentkeznek, és akkor is, ha 3000-en. Akkor is 150 jut be, ha a jelentkezettek közül mindenkinek 400+ pontja van, meg akkor is, ha mindenki 300 pont körül ténfereg. Megnézik, kinek hány pontja van, pont alapján csökkenő sorrendbe teszik őket, és húznak egy vonalat 150 alatt. Ez lesz a ponthatár.

A létszám nem változik.


(*helyettesísd be szabadon bármely egyetemmel és hallgatói létszámmal, amelyik közelében a fiktív lakásod van)

2020. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!