Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Júniusra legkésőbb kifut a...

Júniusra legkésőbb kifut a járvány, minek most olcsóbban kiadni a lakásokat?

Figyelt kérdés

Júniusra kifut a járvány.


Szeptemberben indul a felsőoktatás, ráadásul a könnyített érettségi miatt több diákkal.



Ha most valaki kiadja 30% olcsóbban. Azt amire 2 hónapon belül megint túljelentkezés lenne.


Akkor ha kifutott a járvány rá fog emelni?


De aki kivette alberlő az gyakorta olyan, h sírni, ríni fog az emelés miatt. Ráadásul aki most bérel annak a munkáját se érintette a járvány csak annyira nem stabil anyagilag, h képes elköltözni mert 3 hónap alatt pár 10 ezret megspórol.


Akárhogy is a ráemeléssel járó alkudozás, sírás, panaszkodás megéri?



Vagy akkor mért nem alapból úgy hírdetitek Ti is, h járvány alatt X összeg utána y?



2020. ápr. 23. 23:31
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Minden szakon, minden évben változik a felvettek száma.


[link]


Látod ez a hivatalos. Akármelyik szakot nézed minden évben más a felvettek száma.

Lehet az ELTE matematika, vagy SZTE informatika vagy gyógytorna bármi.


Miért kell okoskodni? Ilyen hosszan leírni a hülyeséget. Holott csak meg kell nézni a felvételi statisztikát és ott van, h minden évben változó a felvettek száma.

2020. ápr. 25. 00:33
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

"Nyílván jobb egy válságban önigazolásra találni, h miért rossz az életed, miért nem vagy sikeres, hát mert válság van... Ja"


Most erre mit lehet mondani? Válság van, és lesz is. Senki sem tudja, milyen lesz, de nem lehet tagadni, hogy lesz. Te azzal ámítod magad, hogy nem is lesz válság, de ha lesz is valami, akkor a bérleti díjakra nem fog hatni. Attól, hogy sokszor leírod, hogy nem lesz bérleti díj csökkenés, még lehet, csak kelletlenebb lesz szembesülni vele.

2020. ápr. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

"Te esetleg proli vagy?


Szexuális életed rendben van? Anyukádtól kaptál elég szeretet? Anyagilag, hogy állsz, azért félsz sokszor, hogy kevés a pénzed? - csak ha már a személyeskedésnél tartunk."


Nyilván kitagadott aggszűz vagyok, ha kritizálom mindazt, amit itt összeírtál. Az aggodalmad megható, mérnökként van normális állásom és fizetésem, olyan szektorban, amely nemhogy nem épül le jelenleg, hanem a mostani víruskrízisben inkább új erőre kap. A lakhatásom Pesten szintén megoldott, családi tulajdonú belvárosi ingatlanban, szóval az egész albérlet-mizéria engem nem érint különösebben, csak egy időszakban kellett bérelnem, az is havertól volt, úgyhogy a piac viszontagságait megúsztam.


Nyilván persze szeretnék majd lakást venni a közeljövőben, csak nem 30 milliókért, hanem reálisabban 20-25 között. Ennyi esésre lehet számítani, mind az eladott, mind a kiadott lakások tekintetében. Nagyobb esést nem is szeretnék feltétlenül, bármilyen hülyén is hangzik, mert ennyi pénzt én szívesen rááldozok a történetre, nem akarok kisemmizni sem másokat, mert az megint problémákat szülne, ha nem is közvetlenül az én életemben.


A felsőoktatással kapcsolatban meg mellébeszélsz, leírták neked már többen, hogy működik ez. Idekevered a felvettek számának évenkénti ingadozását, esetleg a keretszámon eszközölt változtatásokat. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az érettségi adott évben milyen könnyű volt, de tudod ezt te is. Ha az adott egyetem adott szakra nem akar 100 embernél többet felvenni adott évben, akkor nem is fog, hiába írta mindenki 99%-osra a magyart. A 280-as minimum pontszámot megugró jómadarak pedig jellemzően nem a pesti egyetemekre fognak felvételt nyerni, ahol az albérletpiac fel van fűtve, (persze lesznek ilyenek, pláne, ha költségtérített szakon fizetnek, mint a kiskatona), ugyanis Pesten azért jóval nagyobb verseny van a leendő hallgatók között. Az én szakomon anno Pesten 430 volt a ponthatár, vidéken ugyanez a szak 300 körül alakult.


Ezt a prolizást meg elfelejthetnéd, mert a létező egyik legsuttyóbb dolog. Számomra most bebizonyítottad, hogy tudsz értelmesen is írni, még ha nem is értünk egyet. Ha ez megy, akkor minek felvenni a suttyó stílust?

2020. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

21, én az aktuális évről írtam, de ne zavarjon. :D Nyilván változik, attól függ, hogy állambácsi hány állami státuszt támogat. De ennek még mindig nincs köze a jelenlegi érettségi kimeneteléhez.


De persze, nyilván neked van igazad, jövőre mindenki IS egyetemista lesz, és mindenkit albérletre pénzel majd anyuci, és természetesen szárnyalni fog a turizmus és az ingatlanpiac. Ámen.

2020. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: örülök, hogy egyre több rettegő bérbeadót látok, akik részben hitelre vették a kiadandó lakásaikat, a kevesebb munka reményében. Eddig az eladók diktáltak, most a vevők/bérlők, bármennyire nem tetszik.


Azt, hogy leírod, hogy nem lesz válság, egyszerűen szánalmas, nyilván büntetlenül le lehet állítani a világgazdaságot hónapokra. De majd meglátod pár hónapon belül. Aztán a moratórium végén pláne.

2020. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Annyira felesleges találgatásokba bocsátkozni az albérletárakat illetően! Az mindig két fél közös megegyezése. Az egyik ennyiért adja ki a lakást, a másik fél meg vagy elfogadja vagy nem és továbbáll. Teljesen egyéni, hogy melyik tulajdonos hogyan reagál. Egy ismerősömnek a tulajdonos saját magától felajánlotta, hogy csökkenti a bérleti díjat, egy másik ismerősöm meg most vett ki albérletet 160.000.- Ft + rezsiért - ez pedig nem éppen a legolcsóbb kategória és szó sem volt "vírusos" meg "vírus utáni" díjról.
2020. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
47%
25/ Annyira kíváncsi vagyok, mikor fognak a bérlők diktálni? :-)
2020. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

27: Ez már múltidő:


[link]

2020. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

29: Alátámasztanád vmivel, hogy júniusra kifut a járvány? (segítek, nem fogod tudni)


Szerencsére hétről-hétre kevesebb lesz a spekuláns, ennek igazán örülök.

2020. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

"29: Alátámasztanád vmivel, hogy júniusra kifut a járvány? (segítek, nem fogod tudni)"


Nem hát. Lényeg, hogy prolizhasson egy jót, mint amikor a kisgyereknek megtetszik egy trágár szó. Ha meg cáfolják a sületlenségeit, izzadtságszagúan eljátssza, hogy ő mindvégig csak nevetni akart egy jót.


Kérdező, segítek: "nyilván" és "hirdet", így írják helyesen. Normál esetben pont nem érdekelne, ki hogyan ír, de amikor ilyen prolimániában szenved valaki, akkor azért fontos lenne, hogy ő maga ne úgy írjon, mint akinek a hat elemije sincs meg.

2020. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!