Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik a jobb választás:...

Melyik a jobb választás: közös albérlet egy friss kapcsolatban vagy egy bérelt szoba ismeretlenekkel?

Figyelt kérdés

Dillemában vagyok, mert szeptembertől albérletet kell keresnem Budapesten és kétféle forgatókönyv közül szükséges választanom:


1. Közös albérletet keresek a párommal, akivel 6 hónapja vagyunk együtt. Ő nagyon támogatja az ötletet. Egy picike garzonra gondoltunk ezen esetben.


2. Keresnék egy saját szobát ismerettelenekkel társulva. Tehát nincsen jelenleg olyan személy akivel szívesen összeköltöznék egy olyan albérletbe ahol az egyik szoba az enyém másik az övé.


3. Saját albérlet. Viszont ez valójában nem releváns, mert egymagam pályakezdőként nem engedhetek meg havi 130 ezer Ft-os kiadást.


Tehát frissdiplomásként még állásom se biztos lesz szeptemberig(viszont novemberig vannak megtakarításaim). Anyagi szempontból az első két opció hasonló sávban mozog.

Alapvetően nem jelent problémát más személlyel való együttélés, mert 5 éve kollégista vagyok. Viszont már csak a párommal élnék saját szobában :D


Milyen tanácsaitok / tapasztalaitok vannak?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat



2020. ápr. 30. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Csakis az első. Lakva ismeri meg egymást az ember. Ha pedig nem jön be, váltasz a 2. vagy 3. változatra.
2020. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Mi a másodikkal kezdtük. Mivel mindketten keveset kerestünk, minimálbért, meg amúgy is felesleges pénzkidobásnak tartottuk a teljes lakást, mivel délután 4-5 után vagyunk csak otthon, de akkor is sűrűn programunk van, hétvégén szinte soha sem voltunk otthon így nem akartunk ezért egész albérletet a duplájáért. Egy nagy szobát béreltünk, tökéletes volt. A fizunk felét így félreraktuk, én abból vettem is 1 év után egy autót. 1-2évig szerintem bírható.
2020. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: az ő 2. megoldása szobabérlet idegenekkel, a párja valahol máshol lakna.
2020. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A párom a szüleivel lakik, így ő csak velem költözne össze. Tehát nem közösködne lakáson mással.

Erre csak én lennék hajlandó

2020. ápr. 30. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

A 3-as alapban kiesik, mert sok a bizonytalansági tényező és egyedül úgysem bírnád anyagilag.


Szerintem az 1-est kellene választanod, de nem most, hanem amikor már tiszta képed lesz a saját anyagi lehetőségeidről, azaz lesz állásod.

(ez mondjuk a 2-re is vonatkozik)

Addig is telik az idő és el tudod dönteni, hogy mennyire komoly ez a kapcsolat.


Egy valamit a figyelmedbe ajánlanék, hogy lehetőleg határozott idejű szerződést ne kössetek, annak - ha valamiért mégsem funkcionál az együttélés - csak hátrányai vannak rád nézve.

2020. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén szólva nem is igazán értem, hogy a 2-es és a 3-as lehetőség hogy merülhet fel egyáltalán.

Számomra evidens lenne az 1-es.


Laktam együtt idegenekkel ilyen szobabérlős megoldással, magasan életem legborzasztóbb, legdepresszívebb időszaka volt. Az ellenségemnek se ajánlanám.

2020. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyértelműen inkább az egyest ajánlanám, viszont egy kicsit később.


Személy szerint futottam már bele pofonba, igaz nem fél év után. Szerintem gyűjtögess még, ha teheted, legalább 2 kauciónyi legyen meg, mert ha dob a párod, vagy fordítva, akkor is van mihez nyúlni, ha menni kell.


Közösen jobb fizetni az albérletet, az tény, viszont ahogy előttem írták, lakva lehet kiismerni az embert.

2020. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha szétmennénk akkor én maradnék a lakásban és ő költözne ez biztos.

Nem véletlen szeretnék olcsó lakást, mert ha esetleg beütne a krakk akkor is tudjam egyedül fizetni egyideig


Remélhetőleg min 1,5 szobás lesz, így keresek egy albérlőt még magam mellé

2020. jún. 8. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!