Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik a jobb választás?...

Melyik a jobb választás? (albérlet)

Figyelt kérdés

1 opció: 3 szoba, 1 dolgozó fiú,és szintén egy dolgozó lány +te tanulóként havi 30-33k mindennel. Mindenkinek külön szobája van.

2.opció: 2 szobás lakás, 3 -4 lánnyal, közös szobád van mindenképp valakivel. Havi 25k+rezsi.

A városban való utazás nem gond.

Én az 1.opció mellett állok, külön szféra, tanulás miatt stb. Csak nem tudom,hogy mennyire jó/rossz ha egy fiú is lakik még a lakásban.

19/L

Véleményekre vagyok kíváncsi,város mindegy.



2018. aug. 2. 21:07
1 2
 1/15 anonim válasza:
95%
Egyértelműen az első. Bár én srác vagyok. De kizárt hogy szobatárssal ellennék.
2018. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem a fiú a gond, hanem az, hogy jó esélyes egészen más időzónában fogsz élni, mint azok, akik dolgoznak, és hiába a külön szoba, nagyon zavaró tud lenni.
2018. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
83%

Elsőre szavazok.

Laktam már mindkét kombóban. Fiúkkal szerintem jobb lakni (most is igy lakok).

2018. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Nővel együtt élni bőven lehet sokkal undorítóbb, mint pasival. De egyértelműen az első opció, ez az időzónás duma túlzás, csak tiszteletben kell tartani a másik napirendjét. Te nem zajolsz éjjel ők meg reggel.
2018. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem szükségszerű a külön időzóna, feltéve, ha a kérdező valóban a megszerezhető tudás miatt jár egyetemre, nem az évfolyam bulibárója akar lenni.

Én amikor egyetemista voltam, akkor szinte minden nap 8.15-re jártam be a belvárosba, tehát fél 8 előtt elindultam otthonról. Előtte reggeliztem is, tehát teljesen egy munkába menő ember életritmusa szerint éltem. Épp ezért este 10-11 között elmentem fürödni és lefeküdtem, kivéve, ha kemény időszak volt és éjjel is tanultam.

Ha elmentem késő este moziba, sörözni, akárhova, akkor késő este hazaértem, fürödtem, feküdtem a lehető legkisebb zajjal. A koleszban természetesen szobatársaim voltak, de egy másik szobában lakó embert abszurdum lett volna, hogy zavarjak ezzel.


Kérdező!

Jogos a felvetésed mindkét oldala. Én azt tanácsolnám, hogy ha van lehetőséged, akkor keresd meg négyszemközt az 1. opcióban levő lányt. Kerek-perec kérdezz rá, hogy mióta lakik egy lakásban a fiúval, milyennek ismerte meg és hogyan működik egy fiúval való együttélés. Ha megnyugtató válaszokat kapsz, akkor menj oda.


Egyébként az együttlakás totál emberfüggő. Ha alkalmazkodó, hozzád hasonló életvitelű emberekkel vagy együtt, akkor mindegyik variáció jó, ha valami idegbajos, mindenen fönnakadó, vagy nagyon más életvitelű emberekkel, akkor mindegyik variáció kínszenvedés lesz.

2018. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
48%

Egyértelműen az 1-es.


Miért mi benne a rossz? Azért ignorálnád, mert a lába között pocs van?? Jézus...


Ráadásul nem is egyedül laknál vele.. kicsit gondolkozni is kéne :)

2018. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy, ha megfelelő a hanszigetelés, nem biztos, hogy gond.

Elsőre szavazok. Van akinél pl bevált a füldugó is zajongás szempontjából. (Én, horkolok, nagyon, barátnőm ha elutazom hozzá füldugóval alszik, egy szobában velem) Plusz nincs megmondva, hogy milyen műszakban dolgoznak a lakótársai, vagy hogy a 4 lány közül ki dolgozik. Ott is figyelmesnek kell lenni a másikkal, főleg, mivel egy a szoba. Szóval neki a nemmel van gondja, és megsúgom, semmi baj nincs egy srác lakótárssal, főleg a dolgozóval.

2018. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem bulizni jarnek az egyetemre, eleg messze all ez tolem.

Persze lenne alkalom hogy elmennek onnan kikapcsolodni, de nem csatakreszegen allitanek haza (nem szeretek inni).

A kozos egyuttlakas szabalyait persze betartanam, nem zargatok senkit, a kulon szobamban elvonulva meglennek.

A lakas kiadojaval tudok csak beszelni, o jokat mondott a lakokrol, szorgalmasak es kedvesek. Szemelyi jogok miatt nem tudhatom meg a nevuket,ertheto okokbol.

Velemenyem szerint akkor lenne a legrosszabb ha a szobatarsam dolgozo lany lenne, de ez nem all fent opcionak.

2018. aug. 2. 21:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem itelem el a sracot azert,amiert srac. Nem errol van szo, hulyen is hangzik leirva ez. Csak kivancsi vagyok, hogy inkabb lanyokkal vagy 1srac+1lany komboval lakjon az ember, ha ilyen a szobafelosztas.
2018. aug. 2. 21:49
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

"Szemelyi jogok miatt nem tudhatom meg a nevuket,ertheto okokbol."


MI a tököm?????

Én még ilyet nem hallottam!

A nevük engem sem érdekelne, de szeretnék bemenni a lakásba, ott körülnézni és beszélni azokkal, akikkel utána esetleg együtt fogok élni.

A bérbeadó gondolom nem is lakik ott, honnan tudja, hogy szorgalmasak és kedvesek? Azért, mert egy hónapban egyszer, amikor a pénzt beszedi, mosolyognak rá?

Illetve még ha jobban ismerné is őket: ha albérlőt akar fogni, úgyis jót fog mondani róluk! Naná, majd bevallja, hogy a lány egy hisztis p..a és mindenért ordít, a fiú meg gátlás nélkül megeszi a lakótársai ennivalóját!

Szívem szerint azt mondanám, hogy keress tovább, de keresleti piac van, aki lemarad, az kimarad, mint a szaknévsorból. Így viszont pokoli zsákbamacska az egész!


Figyu, ha nem olyan a bérleti szerződés, hogy hosszabb időre (mondjuk egy évre) elkötelezed magad, akkor válaszd az 1. opciót. Ott nagyobb az esély, hogy ki lehet bírni a lakókkal, egyszerűen a külön szoba miatt. Aztán ha nem megy az együttélés, akkor év közben keresel másik helyet.

2018. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!