Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik olyan tulaj, aki a...

Létezik olyan tulaj, aki a lakás renbentartásáért kiadja a lakásàt? Vagy olyan albérletkereső, aki hasonló mint én?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet hogy egyszerűen nem tudok elviselni magam mellett lakótársakat viszont egyedül jelen helyzetben nem tudnék kivenni egy önálló lakàst. 25 éves srác vagyok, régen voltam koleszos is meg voltak lakótársaim is. Tudni kell, hogy nekem nagyon durván tisztaságmániám van, de nagyon. Ha valami nem úgy van, ahogyan én tettem akkor ki tudok borulni. A koleszos létről inkább had ne beszéljek. 1 hétig sem bírtam bezárva 4 emberrel egy szobában. A lakótársakkal /lakótárssal szintén ez volt. Mindenki helyett én takarítottam, nyúlkáltak a cuccaim között, kakis/pisis WC és még had ne soroljam. Nagyon idegesítő volt. Mondjuk én tudtam az elején, hogy ez lesz, lakótársakkal nem fogom bírni, nem az az ember vagyok. Régebben mindig vàgytam (most is) arra, hogy találok egy korrekt tulajt Budapesten, akivel lehet tárgyalni, akinek van egy takaros kis lakása amit éppen nem használ és én szépen kitakarítom minden négyszetmiliméterét a lakásnak, majd elmegyek dolgozni, edzeni és arra megyek haza, hogy senki nincs otthon, nyugodtan megfőzhetek a szép kis konyhában, hallgatom a klasszikus zenét közben, senki nem zavar, tiszta környezetben elfogyaszhatom amit főztem, majd a tiszta zuhanyzóban lefürdöm és a tiszta ágyba lefekszem. :) És igazából az a rossz, hogy bele kell törődnöm hogy ez csak egy vágyálom, mert valószínűleg sosem fogok találni ilyen tulajt, főleg most amikor senkinek nincs pénze. Venni meg sosem fogok tudni egy lakást, sajnos nem származom gazdag családból, 16 éves korom óta magamat tartom fenn, amire büszke vagyok csak egyedül nehéz, viszont mint írtam is senkivel nem tudok egyszerűen együtt élni. Nyilván nem teljesen ingyen kérném hogy ott lehessek, mert ha nekem lenne lakásom én is félteném, de hogy legyen tekintettel dolgokra és lehessen vele megállapodni és tárgyalni és ne az legyen hogy jó akkor beköltözéshez tegyek le rögtön 1.000 000 Ft-ot. Vagy szerintetek ilyenkor mit tegyek? Nekem minden vágyam Budapest és egy kis lakást bérelni, semmi luxus, semmi extra, csak egy takaros kis lakás amire vigyázhatok. Mellesleg munka miatt is fontos lenne. Rossz érzés azért, hogy aki tényleg igényes, megbízható, rendmániás annak sosem sikerül semmi. :( Annyira lehetetlennek tűnik amit szeretnék, de biztosan én élek álomvilágban ez is lehet a baj, hogy túlságosan pozitívan látom az életet és azt gondolom hogy majd velem kivételt tesznek az emberek és akkor én leszek a kiválasztott és akkor minden happy lesz, nem kell azon aggódnom hogy elmegy a fizetésem háromnegyede a lakbérre, hogy kitesznek a lakásból, hogy mások zavarnak stb. Pedig én tényleg csak nyugalomra vágyom, nem tehetek róla. Remélem azért lesz aki tud tanácsolni valamit ilyen helyzetben. Vagy hogy hol tudnék próbálkozni, hol tudnék olyan korrekt tulajt találni, aki az álomtulaj lesz számomra. :) Mert biztosan van olyan tudom, nem mindenki pénzéhes ebben a világban ez biztos. :)



2020. máj. 3. 18:36
1 2
 1/16 qkker1 ***** válasza:
90%

Ha véletlenül találsz ilyen hülyét, akkor szólj nekem is!

Senki nem fog neked puszira lakást kiadni, amikor pénzért is kiadhatja!

2020. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

A tulajt pont nem érdekli hogy te mire vágysz, milyen zenét hallgatsz, mennyire vagy rendmániás. Az érdekli hogy a lakása állaga ne romoljon, és közben termeljen neki a pénzt. Mit csináltál volna sorkatonaként, ahol 30-an voltunk egy körletben? Egymillió forintot meg senki sem kér egyből egy átlag albérletért. 70- 80 000-ért már van

albérlet, ha neked ez 25 évesen a jövedelmed 3/4-e, akkor talán ezen kellene elgondolkodnod. Meg esetleg egy szakembert is felkereshetnél, mert amit leírtál magadról az minden csak nem egészséges.

2020. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen helyzetet tudok elképzelni, amikor egy idős ember lakik egy többszobás lakásban és a hozzátartozók hajlandók lennének odafogadni valakit, aki rendben tartja a lakást ottlakásért cserébe. Csak hát ez nagy ritka és erősen bizalmi dolog.
2020. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Almodik a nyomor, foleg hogy Budapest.
2020. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Itt van egy csávó a szomszédban, aki a kétszobás lakásának egyik szobáját (gondolom a nagyobbat) átengedte valami munkatársának/haverjának és annak a nőjének. Nem kér érte a marha egy fillért sem, csak rezsi felét, bár belegondolva, még az is anyagi nyereség neki, mint ha egyedül fizetné. Csak ugye szagolni másokat, hallgatni, ahogy basnak, stb...
2020. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Kedves Kérdező, vagy a lakásról, vagy a szoc. fóbia+OCD-kombóról le kell mondanod. Melyiket választod? Válaszod indokold.
2020. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én gondolom rosszul, de egy fizetős bérlőtől is elvárható, hogy takarítson.
2020. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

#5

Bocs, de én nem látom mi ebben a nyereség!

Eddig 1 fő lakott ott és 1 rezsit fizetett.

Most hárman vannak, így a rezsi is megnőtt.

Eddig 1-et fizetett, most 1,5-t fizethet a hülyéje a rezsi felével.

2020. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Piszkosul vigyázz Kérdező, hogy ne a saját károdon tanuld meg, hogy az életben semmi nincs ingyen!

Lehet, hogy találsz valakit, aki kiadja így neked a lakását, de már aznap benyújtja a "számlát", te meg vagy teljesítesz, vagy az utcán találod magad!

2020. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Mit dolgozol?
2020. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!