Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valóban az én “hibám” és nem...

Valóban az én “hibám” és nem az albérlőmé?

Figyelt kérdés

A fürdőszoba kb 1 méter magasságig csempézett, fölötte festett. Albérlőm kiköltözőben van, mentem az aktuális havi lakbérért, amikor láttam hogy a kád fölött egy jó négyzetméteren lepattogott a festék, szét van ázva. Az albérlő szerint azért, mert oda csapott a víz zuhanyzáskor, és különben is az én hibám hogy nincs magasabbra csempézve. Szerintem ha rendeltetés szerűen használja, azaz FÜRDIK a fürdőkádban, ez nem történik meg, nekem érdekes módon míg ott laktam évekig nem volt semmi, ez a kis nyikhaj meg egy év alatt leamortizálta. Nyilván a kauciót ezek után nem szeretném visszaadni, ő ügyvéddel fenyegetőzik.

Tényleg az én hibám a dolog? Ekkora elvárás hogy FÜRDŐkádban FÜRÖDJÖN???



2020. máj. 10. 00:45
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
90%

Nem mondod komolyan, hogy egy festés miatt akarsz zsebre tenni 2 havi kauciót? (Ennyit szoktak kérni)

Főleg hogy nem csempéztetted le normálisan a fürdőt.


Komolyan már mindent kitalál 1-2 tulaj, hogy behúzhassa a kauciót.

2020. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
88%

Igen... 2 havi kaució egy piti csempézésre amit amúgy magadnak megtudsz csinálni nem kell szakember...


Csak leírom.

Mikor én az egyik albiban voltam elromlott a cirkó vagy 4* se fűtés se melegvíz. Ez télen volt a legcukibb... 2 fazékba melegítettem vizet mikor hajnali 2-3 kor is haza estem, megvoltam fagyva.

Fél évig!!!!!! Így éltem!!! Mert a tulaj állítólag rendelt xart hozzá de nem jött még meg.. külföldről!


Rezsit meg ugyanannyit kért volna, hát akkor betelt a pohár. Se fűtés, se melegvíz télen ugyan mire fizessem ki a többet? 2 fazék vízre? Mennyivel is kevesebbet használtam, mintha fürödtem volna?


Bánom h fél évig tűrtem. Vannak ám rajta kívül még mocsok tulajok!

2020. máj. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom panel,eredeti felallasban.

Nalunk is veri a viz a falat amikor tusolunk(naponta).le is pereg szepen a festek,evente kifestjuk.2500-3000 ft es kb 2 ora ha az egeszet festjuk.

Remelem mire legkozelebb mesz kifesti azt az egy szem falat nyomorult gyerek es belerohog az arcodba...

Tipikus foberlo vagy...a lakasra cseszel kolteni,de azert a havi 80-100 ezer jol jon.

2020. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

Kókler munka az az 1 méter magasan csempézés,ezt te is nagyon jól tudod. Egy festett fürdőszobában meg le fog pattogni a festék idővel,ezt el kell fogadni . Akkor is ha nem éri közvetlenül víz ,csak kicsi a fürdő és nem szellőzik .

Ezért nincs jogod több százezer forintokat behúzni,és jogosan fenyeget perrel a bérlőd.

2020. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
13%

A bérlő hibája, hogy nem szólt időben, hogy zuhanyozni szokott és a fürdőszoba csempézése neki így nem felel meg! Ezt tudta amikor megtekintette, mégis kibérelte a lakást.


Nyilván nem értelmi fogyatékos és tudta, hogy kárt okoz azzal, hogy áztatja a falat. Jellemző a bérlőkre, hogy élvezik amikor kárt okozhatnak, imádják jól lelakni a lakást, felelősséget viszont soha semmiért nem vállalnak!


Szóval tudta, hogy mit csinál és mégis folyamatosan, hosszú távon ezt csinálta. A víz áztatja a falat a csempe mögött és végül eláztathatja az alatta levő szomszéd falát is.


Sajnos ez velem megtörtént, hogy ilyen módon a bérlő fölöttem folyamatosan áztatta a fürdőszoba és konyha közötti falat. Tiszta penész lett minden, büdös volt az egész lakásom és hónapokig nem tudtam használni.


Fent egy nagydarab roma asszony bérelte a lakást, amikor szóltam, ő és az ugyanúgy nagydarab, agresszív fia fenyegettek, ordítottak rám. Beszéltem a tulajdonossal, aki azt mondta, felmondott nekik de nem hajlandók kiköltözni, azt mondják perelje be őket.


Visszatérve a témára, aki áztatja a falat, az tudja, hogy mit csinál és, hogy ezzel kárt okoz! Szóval, szándékosan csinálta egy évig!

2020. máj. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
83%

A fürdőszoba nem rendeletetésének megfelelően lett kialakítva, ui. a rendeltetésszerű kialakításhoz a min. 1,5 m magasságig való csempézés hozzátartozott volna.

Az viszont rendeltetésszerű használat, ha egy kádban nem fürdik, hanem zuhanyozik valaki.

Elképzelni nem tudom, mi járt a fejedben, amikor 1 méter magasságig csempéztetted a fürdőszobát, majd fölötte vizet átengedő festékkel festetted le. Én nem is láttam még így kialakított fürdőszobát, pedig sok helyen jártam már életemben.

Félhavi bérleti díjból kicsempéztetheted. 1 évig lakott ott, marad hasznod rajta éppen elég. Ha pereskedni kezdesz, jó eséllyel veszítesz.

2022. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!