Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözésnek számít, ha a...

Kiköltözésnek számít, ha a kulcsot nem adja vissza?

Figyelt kérdés

Küldöldön dolgozom és kéthavonta járok haza. A járvány miatt sajnos kinn ragadtam, így rokont kértem meg, hogy nézzen rá a bérlőmre, mert elmaradt a fizetéssel. Ekkor derült ki, hogy már áprilisban se szó se beszéd elköltözött.

Felhívtam, hogy ezt mégis hogyan, mire még ő háborodott fel és kérte az egyhavi kauciót, amit természetesen megtagadtam, hiszen egy hónapos a felmondási idő és egyébként is kár okozott azzal, hogy nem tudtam időben a helyére keresni senkit.

A kérdésem, mivel most a kulcs visszatartásával próbál zsarolni, kiköltözésnek számít-e jogilag, ha már nem él ott életvitelszerűen, de nem adta a kulcsot vissza? Követelhetem rajta az egy hónapot?



#albérlet #rossz bérlő
2020. máj. 13. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba! Az időd és az idegeid drágábbak, minthogy egy ilyen féreggel csatázz!

Az ajtón cserél zárat, akkor nem kell a régi kulcs miatt huzakodj vele, az 1 havi kauciót tudd be az elmaradt bérleti díjnak, ha egyéb károd nem származott.

Ha származott, akkor azt sajnos csak a veszteséglistán könyvelheted el, mert ettől te pénzt nem fogsz látni!

2020. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
* cserélj
2020. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, csak sajnos vannak ún. elveim, amik nem hagyják, hogy ilyet figyelmen kívül hagyjak :). De ha amúgy sem találok most bérlőt a helyzet miatt, akkor lehet, hogy maradok ennél.
2020. máj. 13. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak elveim, nagy harcos voltam. Egy nem teljesen ilyen, de hasonló ügyben elmentem a végsőkig,(bíróság, tettlegesség, stb) több év alatt.

Az eredmény: idegalapon inzulinos cukorbeteg lettem.

Nem érnek az elvek ennyit!

2020. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Cserélj zárat, amúgy is a jelenlegiből ha olyan a kulcs, annyit másoltat amennyit akar. Ha nagyobb kárt nem tett az ingatlanban, nem vitt el semmi fix odavalót, nem hagyott köbméteres mocskot, te nyertél így is, megmarad a kaució, ne legyél kicsinyes.
2020. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
100%

fel se mondta a szerződést, meg a kulcsot se adta vissza? Ez pedig mindkettő a feltétele, hogy kiköltözöttnek legyen tekinthető. Meg persze hogy elteljen a szerződés szerinti felmondási idő. Ha a szerződésben nincs ilyen rögzítve, akkor a hónap 15-ig lehet a következő hónap végével felmondani.


Én ehhez képest nagy kedvezményeket nem adnék, ha ő így járt el. Felszólítanám ajánlott levélben a fizetésre. Ha nem reagál, akkor én mondanék fel nem fizetés miatt, és behajtanám az elmaradt díjakat.

2020. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondott fel? Akkor még a lakbér is jár neked. Örülj, hogy gond nélkül megszabadultál tőle!
2020. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Így van, az állandó lakcímére küldj egy fizetési felszólítást közjegyző által.

Számold ki az adott hónap végéig a tartozását.

Ha nem fogadja el, akkor már bírósági ügy lesz belőle.

És behajtható lesz akkor is.

2020. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdemes ennek ilyen nagy feneket keríteni. Így jött ki. Le kell cserélni a zárat, ennyi, intézheti ezt a rokonod is. Úgysem találtál volna új bérlőt járványhelyzet alatt.
2020. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!