Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás felújításért cserébe 1...

Lakás felújításért cserébe 1 évig ingyen albérlet?

Figyelt kérdés

Meglehetne oldani, hogy úgy legyen kiadva egy albérlet, hogy a bérlő vállalja hogy felújítva 1 éven belül...és akkor nem kell fizetni bérleti díjat?

Határozott időre kötnénk a szerződést 1 évre, záradék benne , hogy vállalja az albérlő , hogy 1 év alatt felújítja a lakést(főleg burkolatok,padló és ajtókról lenne szó) és ha teljesedik a feltétel akkor nem kell fizetnie.

Ha teljesült és letelt az 1 év akkor a következő 1 évre is valamelyest "kedvezményes" bérleti díj lenne kilátásba helyezve amire teljesülés esetén a főbérlő kötelezetsséget válal, hogy biztsoítja.


Ez így kivitelezhető? Működhet?



2020. jún. 7. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak vitát szül. Oké hogy ingyen lakik, DE akkor szabad idejében sem pihen a bérlőd, hanem a napi munkája után még falat fest, meg burkolatot vásárol? Vagy úgy gondoltad, hogy csak a munkaerejét adja, te pedig megveszel mindent ami a felújításhoz kell?
2020. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebből csak vita lesz.

Mi számít majd elvárható minőségnek, alapanyagban és munkaminőségben is. Ki veszi az anyagot. Olyan albérlőt találni aki tud ablakot, ajtót beépíteni, burkolni, festeni stb stb megint kb. csodaszámba megy. Ha meg ő fizeti a szakembereket, akkor nem is biztos, hogy megéri anyagilag neki.

Ezt én ilyen ultimate lehúzásnak érzem. Még arra sincs pénz, hogy felújítsd a leendő bérleményt, ezért felújíttatod a bérlővel, akit aztán még simán ki is rakhatsz egy év múlva és ott a jelentősen értéknövelt ingatlan.

2020. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak vita és konfliktus forrása. Nem olyan minőségben újít fel, ahogy te gondolod, nem olyan színűre festi a falat, csálé lesz a csempe, ronda járólapot tesz le, stb. Vagy csak beköltözik, és nem csinál semmit. Hogy kéred akkor számon? Problémás. Én nem kockáztatnám.
2020. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A lakásod felújítása többre jönne ki, mint a lakás 1 éves bérleti díja. Ráadásul a bérlőd egy olyan lakásban élne, amiben állandóan folyna a munka, kényelmetlenség, kosz, idegesség a munkások miatt. Miért érné meg neki?
2020. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jó észrevètelek! Valóban konfliktus forrás lehet.. és gyakorlatban nem is igazán életszerű és jól kivitelezhető.
2020. jún. 7. 22:24
 6/22 A kérdező kommentje:

Win win helyzet lenne a cél. Hogy a albérlő is igényesebb,szebb környezetben éljen és cserébe olcsóbb albérleti díjat fizessen. És én is kapjak egy felújított lakást. Az talán működhet, hogy én bízok meg kivitelezőt, akiktől árajánlatot kérek és rèszekre bontva történik a felújítás. Ezután az ajánlatot és ütemezését átbeszèlve,ezt felvázolom albérlőnek. És mellé a lakbér a piaci ár 50%-a lesz a felújítás ideèig.


De ez a mindenáron 2 legyet 1 csapásra esete..

Valószínű az lesz hogy üres lakás és felújítás. Csak mivel anyagi meg más körülmények miatt ez lassabb lesz..addig is nem állna üresen.

2020. jún. 7. 22:44
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Felújítás alatt levő lakásba lakni elég pocsék dolog. A felújítás rendetlenséggel, porral, kosszal jár. Még akkor is, ha helyiségről helyiségre haladnak, az éppen felújítás alatt álló helyiség nem használható. Hiszen a festéshez teljesen ki kell pakolni. Ha vezetékeket is cserélnek, akkoraz falvéséssel, téglaporral, gletteléssel is jár. A fürdőszoba egyáltalán nem használható a felújítás ideje alatt. Azon kívül ott vannak az anyagiak. Mi most vagyunk túl egy fürdőszoba-felújításon. Kivetettük a kádat, és épített zuhanyfülként lett helyette. Egy kb. 4,5 nmes fürdőszobáról beszélünk. De mindennel együtt 1,5 misi lett. Pedig nem a legdrágább csempét választottuk. De csak az anyagköltség lett 750ezer körül. Egy teljes lakás felújitása, ha nemcsak festést értesz alatta, több milliós költség. 3 milliót símán felemészt, de lehet, hogy 4 alatt sem állna meg. Igénytől függően. És cserébe "csak" 1 évnyi ingyen lakhatást kapna a bérlő egy poros, felújítás alatt álló lakásban. Hát, én bérlőként biztos nem vállalnám be. El nem tudom képzelni azt a szituációt, hogy ez a leendő bérlőnek miért lenne jó.
2020. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A munkat/munkadijat kell a berlonek fizetni, vagy az epitkezesi anyagokat is?

Van az a helyzet ahol mukodhet.

Ha a berlo ert a felujutashoz es maga csinalja, vagy ismer megbizhato!!! szakembereket akkor 3 het, nagyon max egy honap alatt kesz van, 11 honapot meg nyugisan lakhat.

Munkatarsam igy lakott 3 honapot ingyen, cserebe csak kifestette a lakast amit berelt. A tulaj vette a festeket.

2020. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
8as: a kérdésben lakásfelújításról van szó. Nem tudjuk, ez mit takar konkrétan. A festés a legutolsó fázisa egy felújításnak és a leggyorsabb is. De ha gépészeti/elektromos felújitás is kell, burkolatcsere, stb. Egy komplett lakásfelújítás több hónapot is igénybe vehet. Nekem 2 hónap volt úgy, hogy egy teljes brigád dolgozott rajta, és senki sem lakott azalatt a lakásban.
2020. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

En meg marciusban adtam el a hazam, a vevonek meg konkretan 25 napja volt kikoltozni a sajatjabol.

Es ennyi ido alatt atalakitottak egy belso falat, kicsereltek ajtot-ablakot, teljes elektromos halozatot, fullba gletteltek-festettek, kicsereltek a futest, parkettat, es fullos konyha meretre keszitett butorral.

Es meg a sajat butoraikat is behordtak idejeben.

Mellesleg dolgoztam epitkezesen, apamnak meg 40 ev tapasztalata van.

Ahol tobb honapig huzzak az idot a felujjitassal, ott a brigad is kokler, a tulaj is hulyenek van nezve rendesen.

2020. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!