Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet esetén kell fizetnem...

Albérlet esetén kell fizetnem a közös költségen felül a felújítás részleteit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most költöztem albérletbe életemben először, és próbáltam minden lényeges pontot belevenni a szerződésbe, de egyet kifelejtettünk, és most megküldte a főbérlő az első rezsi elszámolást, amiben a közös költségen kívül a társasház felújításából származó hitel részletei is benne vannak. Ezt úgy gondolom, hogy nem nekem kell kifizetnem, mivel nem az én lakásom értékét emelte meg, illetve nem is én szavaztam meg annó. Jól gondolom, vagy fizetnem kell ezt is?
2018. márc. 14. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha a szerződésben elvállaltad, azaz aláírtad, akkor fizetned kell.

De beszéld meg a tulajjal, ne velünk, mert mi hiába mondunk ezt is, meg azt is, úgyis tőle függ.

Ő már holnap talál másik bérlőt, még ha neked van igazad, akkor is.

2018. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ezt a költséget "beépítették" a közös költségbe. Annak a része. Ha nálatok is így van és elvállaltad a közös költséget akkor téged terhel :S


Beszéld meg a tulajjal.

2018. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is a közös költség része. A közös költséget az fizeti, aki a lakást használja, aki ha nem a tulajdonos, akkor a bérlő.

De ez előre nem derült ki? Nem kérdezted meg, hogy mennyi a közös költség és abban mi van benne? Mert mindenhol más. Van, ahol benne van a szemétszállítás, máshol nincs. Van, ahol a hideg víz van benne, máshol nincs.

Ha ezt "elhallgatta" előled és neked más közös költség összeget mondott korábban, akkor nyugodtan tedd szóvá.

2018. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem logikusan igen, mivel most te egy jobb állapotban lévő épületben élhetsz, a felújításnak köszönhetően, aminek talán gyakorlati előnyei is vannak, pl. jobb szigetelés, melegebb lakás.

Ha ez egy jövőbeni munkára lenne spórolás, gyűjtés, akkor meg nem, mert annak nem (biztos, hogy) te fogod élvezni a hasznát, ha megvalósul valamikor 10-20 év múlva.

Egyébként ez mekkora összeg? Érdemes rajta vitázni?

2018. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van a 3-nak!

Minden épeszű ember rákérdez a kk. összegére.

Ha most azt az összeget számolja el, amit szerződéskötés előtt mondott, akkor reklamációnak helye nincs részedről.

Ellenben, ha csak most csapta hozzá, akkor jogos az észrevételed.

2018. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem gondoltunk arra, hogy rá kéne kérdezni a közös költségre, mivel kis lakás, csak nem olyan nagy a közös költség. Ez így is van, a közös költség 5900 Ft, a felújítás részlete pluszban 7.000 Ft. 13.000 Ft közös költség elég húzós egy kis lakásban szerintem.
2018. márc. 14. 15:15
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem a te kiadásod mert a kégli sem . Csak trükközik a csóka, koptasd le intézd el jogilag ha fenyegetne . Amennyiben próbálkozik kérd vissza a kauciót stb .
2018. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

A közös költség nem attól függ, hogy mennyire kis lakás :D

Mindig rá kell kérdezni, mert bármi lehet benne.

Pl. nálunk van lift, takarítás heti kétszer, szemétszállítás. Ennek ellenére kevesebb a közös költség, mint tesóméknál, ahol nincs lift, saját maguknak kell takarítani, és még a szemészállítást is egyénileg fizetik.


Beszélj a tulajjal, aztán majd kiderül, hogy mi lesz.

2018. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha KÜLÖN szerepel, mint törlesztőrészlet, akkor azt a tulajnak kéne fizetnie.

Szerintem.

Persze létezik olyan rendszer is, ahol van közösköltség, meg felújítási alap külön. Ezt értelemszerűen a bérlő fizeti, csak technikailag van kettébontva (jellemzően külön számlán kezelik).


Nálunk is, most.

Ehhez jött még a törlesztő külön

2018. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

#6

Tedd mérlegre, hogy akkor is kivetted volna, ha 7ezerrel több lett volna a bérleti díj?

Ha igen, akkor ne foglalkozz vele, ha egyébként minden szempontból megfelel a lakás.

Ha nem, akkor egyezkedj a tulajjal, vagy kezdj keresni olcsóbbat.

2018. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!