Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 180 ezer forintos fizetésből...

180 ezer forintos fizetésből fel lehet tartani egy albérletet és egy kisgyereket?

Figyelt kérdés

60 ezer Ft az albérlet, 30 ezer a rezsi. kb 90 ezer Ft maradna megélni. A kisgyerek iskolába indul, most lesz elsős. Én 2. éves egyetemi hallgató.

Egyedül nevelem a kicsit. Eddig szülőkkel éltünk, de most lépnünk kell a kisgyerek lelki békéje miatt.


2020. júl. 18. 20:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Kell kapj gyerektartást is és családi pótlékot.
2020. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%

Újabb felelős gyerekvállaló.

Nem lehet megélni ennyiből gyerekkel albérletben, De egyetemistaként és szülőként ezt neked is tudni kellene

2020. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Persze, Angolában simán.
2020. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem segélyre vállaltam gyereket. Sajnos az apjával a gyermek születése után vége lett a kapcsolatnak. Rájött neki nem való a babázás. Vagy én, teljesen mindegy...

mióta ott hagytam dolgozom. Határozatlan idejű szerződésem van, cafeteria, igen kapok gyerek tartást is ami nem sok.

Nekem lenne a legjobb ha maradhatnak itt, de a gyerekem 6 evesen elkezded dadogni a környezet miatt. Ezt nem szeretném itt részletezni, de a lényeg az hogy 5 szakemberből 5 ajánlotta azt, hogy költöztünk el a szülői házból... és sajnos a legolcsóbb albérlet ennyibe kerül. Én is tudom, hogy 80ezer Ft nem valami sok...

2020. júl. 18. 21:05
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, ha spórolsz es figyeled az akciókat, akkor igen.

Mi mire mindent kifizetünk, marad kb ennyi négyünknek kajára, higiéniai cufcokra stb.

Pont ma számoltam ki, hogy kb 2000 Ft-ból jött ki 8 adag étel. De ehhez folyamatosan nézem az akciókat, tudatosan előre tervezem a főznivalót és nem pazarlunk semmit.

2020. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Itt az a baj, hogy semmi biztonsági tartalékod nem lesz, ha bármi adódik. Jöhet egy betegség, megszűnik a munkahely, a járványt sem tudta előre az átlag halandó. És akkor mi lesz?

Talán pályázz meg önkormányzati lakást, azon egész jó esélyekkel indulnál. Vagy a szüleid lakásában/házában próbáld szeparálni magatokat, ...nem ismerve a részleteket, nagyon nehéz tanácsokat adni.

Ha egyetemre jársz, vállalj hétvégén általános iskolások, vagy gimnazisták korrepetálását, esetleg a tiéd mellett gyerekfelügyeletet. Ezeket tudod a gyereked mellett csinálni, felügyelve őt. Ezért nem mondom, hogy menj el takarítani (min.1500-1800 az órabér) mert akkor hova teszed a gyereket?

Persze mindezeket hétvégén.

2020. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Önkormányzatnál dolgozom, szóval a veszély helyzet alatt is volt munkám. Az nem szűnik meg. Pénzügyes/könyvelő kell mindenhova. Vidéken élünk így nagyon nehéz önkormányzati lakást találni. Ahol dolgozom ott sem tudnak biztosítani, mert nincs. 😓

Tartalékom van. Házat nem tudok belőle venni... egyedül a fizetesemre meg kölcsönt nem adnak annyit, hogy 10-12 millióért hazát tudjak venni. A többire meg többet kell-e költeni mint amennyiért megveszem....

de ahogy írtam muszáj menni. Olyan szituációba vagyunk, hogy a gyermekem már dadog. Nem érzi jól magát a folytonos feszültségbe.

2020. júl. 19. 09:00
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Akkor is nem mindegy, hogy 180, vagy 180+családi+gyerektartás. Mert a 180 az a havi szükségletekre elég, de cipő, szemüveg, beiskolázás, stb. az nem jön már ki belőle.

De ha van csak 30-40 000 plusz a családiból is a gyerektartásból, akkor már meg lehet próbálni.

De ha az apukának csak ugyanolyan bevétele van, mint neked, akkor is jár 45 000 Ft, azért az nagyon nem mindegy, mert akkor az 60 000 plusz családival együtt.

A nagyszülők is segíthetnek.


De ha gimis lesz, többe fog kerülni a megélhetés.

Osztálykirándulás, laptop, különórák...

És akkor még Te nem mentél el üdülni egy hétre sehova, nem vettél semmit napirenden kívül, nem mentetek koncertre, stb.

Lehet így élni, és ha muszáj, akkor így lesz, csak nehéz 2,5-3 évtizedig.

2020. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
25.000Ft a gyerek tartás. Már nem úgy megy hogy az apuka jövedelmének x%-át vonják le. Lassan 5 éve élünk külön. Azóta 25 ezret ad. És beszélni sem lehet vele, hogy segítsen kicsit többel... sőt meg ő jelent fel, hogy miért dadog a gyerek. Pedig heti szinten a pszichológus is 10 ezer Ft. Mivel mindenki szabin van muszáj magam útra vinni.
2020. júl. 19. 11:38
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Szoval van a 180 ezres fizud,25 ezer gyerektartas es 13700ft csaladid.

Igy mar nem olyan gaz.igyekezz a gyerektartast es a csaladit minden honapban elrakni varatlan kiadasokra.

Ha van ezen kivul megtakaritasod,akkor palyazz felujitando onkormanyzati lakasra.azt konnyebben kapsz,es nem patentra kell ujjitani.

Videken laksz,oke.de gondolom van a kozelben 1-2 varos,ahol mar nagyobb esellyel kapsz lakast.

Le a kalappal elotted,En anno 2 gyerekkel mentem albiba.az elejen szinte az osszes bejovom elment a lakasra.csalad segitett par honapig a legalapvetobb dolgokat megvenni.

A kicsi Nekem akkor meg csak 1,5 eves volt.miutan talaltam munkat,es bolcsit mar sokkal konnyebb volt.

2020. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!