Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A gázbojlert tavaly javították...

A gázbojlert tavaly javították, elaludt az őrláng. Most megint nem működik, újra ki kell hívnom a szerelőt. Normális dolog, hogy ilyen hamar tönkrement?

Figyelt kérdés
A membránnak tudtommal évekig működnie kellene. Ha ugyanazt a szerelőt hívom ki, szerintetek megcsinálni olcsón, ha arra hivatkozom, hogy egy éve is kinn volt, és szerintem nem jól csinálta meg? Mit tegyek? Nem akarok évente szerelőt hívni emiatt. Honnan lehet tudni, hogy tényleg a készülék működik rosszul, vagy a szerelő béna?
2014. febr. 17. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet egy sima fúvóka dugulás vagy gyenge minőségű thermo elem is.
2014. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a lángterelő része melegedett, és hajlott ki, én 1-2 évente visszahajtom, hogy jó helyre irányítsa a lángot ha gond van. ez a gond látszik is rajta.
2014. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen én is sokat jártam igy . Az örlángnál van egy alucső ami a gázt vezeti fel, az alsó részénél van a fúvóka és a cső között egy kis távolság,itt megy be a gáz a csőbe és itt kapja a levegőt az őrláng. Namármost a levegő itt áramlik befelé a csőbe , és sajna bevisz magával sokszor mindenféle szöszmöszt is, ami idővel dugulást tud okozni. Ha ügyes vagy akkor szereld le majd vissza a csövet ,persze előtte tisztitsd ki. De ugy is sikerülhet a dolog hogy valamilyen csővel pl benzincső, a végét közvetlenül a z alucső végéhez illesztve erősen belefújsz.
2014. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincsen probléma ha kitakarítod a készüléket , a szerelő is ezt csinálja de drágábban :D A kifújó csőbe meg belefújsz egy szívó szálal . Vagy a réz szűkítőt fogvájóval . A membrán gyakran azért megy tönkre mert egyszerre nyitják meg a meleg vizet a hideggel a hideg nyomása sokkal nagyobb , érdemes a szabályzón beállítani a felhasznált víz hőfokát. Főleg ne legyen extrém forró, akkor gyakori vendég a szerelő :)
2014. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!