Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akinek normális az albérlője,...

Akinek normális az albérlője, hol keresett bérlőt?

Figyelt kérdés
Nemsokára elköltözök, és ki akarom adni a lakásomat bérbe. Budapesti, nagyon jó környéken lévő lakás, teljesen fel van újítva. Mivel úgy volt, hogy tovább maradok, a felújítást nem tessék-lássék csináltuk meg, hanem tégla szinttől újjá lett építve és szó szerint minden ki lett cserélve, minőségi módon. Mivel rohadt sok energiám és pénzem volt benne, érthető okokból csak olyan embernek adnám ki, aki képes úgy élni, hogy nem lakja le a végtelenségig. Nincs közvetlen ismerősöm, akiben bízok és albérletet keres, így valószínűleg ismeretlenebb embernek kell majd kiadnom. Aki elégedett a bérlőjével, ő hol keresett bérlőt? Voltak speciális megkötései a szerződésben? Ezer meg egy rémtörténetet hallok, viszont a lakásom úgymond a "nyugdíj" biztosításom, hogy legalább valami legyen később, így biztos nem adom el. A bérlővel én is teljesen korrekt lennék, teljesen tisztán, adózva szeretném megoldani, tehát ezért is keresnék valakit, aki normális. Ehhez bármilyen tanácsot szívesen vennék.
2020. júl. 29. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Bocs, hogy nem vagyok konstruktív, de ha bérbe akartad adni, akkor kár volt minőségi módon felújítanod. Azt akkor kell, ha te fogsz beköltözni.

Amúgy szerintem nincs rá recept, csak az emberismeretedben bízhatsz.

Vagy add a többiekénél olcsóbban, és jobban tudsz válogatni a jelentkezők között.

2020. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az eredeti terv az is volt, hogy még kb 3-4 évig minimum maradunk, de jött egy baromi jó munkalehetőség, és továbbköltözünk. A lakás lakhatatlan volt, muszáj volt felújítani, így nem akartam félkész munkát.


Nyilván számolok egy általános állagromlással, de gondolom az elvárható egy értelmes embertől, hogy ne gyújtsa magára a lakást vagy tépje le a falról a konyhabútort, ilyesmi. Pici kopások, ilyesmi nem idegesítenek, ezt elfogadom csak sokan mondják, hogy az albérlő feltépi a parkettát, összetöri a háztartási gépeket, stb. Én meg ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy ez az átlag, mert akkor inkább hagyom üresen, ha ráfizetés is, vagy lehet találni egy normális hétköznapi embert, csak jól kell keresni?

2020. júl. 29. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Facebook, ott le tudod csekkolni az arcot.

A posztokból és ismerősi köréből azért sok minden kiderül.

2020. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Szinte sosem kellett hirdetnünk, mindig megneszelte valaki, hogy kiadó (lesz) a lakás, és maguktól jöttek a jelentkezők. Különféle indokokkal többször el lehet vele beszélgetni (igazából szinte mindegy, miről, a lényeg az, hogy benyomásokat szerezz), esetleg úgy intézni, hogy nála legyen a találkozó, akkor lehet benyomásod róla, mennyire óvja azt, amiben éppen lakik. Vagy megkérni, hogy jelentkezzen bizonyos napon / idősávban, látod, hogy betartja-e, amit megígér.

A szerződésbe bele lehet venni pl. a lakásban lakók max. számát. Első látásra "problémásabb" bérlőktől sem kell csípőből elzárkózni, de ha olyan a helyzet, lehet plusz kauciót kérni. (Pl. több kutyás albérlőnk volt, mind nagyon megbecsülte magát, amiért engedjük a kutyát, de +1 hó kauciót kértünk - mondjuk nem volt a kutyákkal semmi probléma)

Egyszer még egy gyerekes család is volt nálunk, mondjuk az necces, mert ugye ha van gyerek, akkor sokkal nehezebben szabadulsz meg tőle, ha valamiért mégis ki akarod rakni.

Régen szinte kötelezően ajánlották a közjegyző előtt tett kiköltözési nyilatkozatot, állítólag ma már nem ad sok pluszt, mi azért ragaszkodunk ehhez is.

2020. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
ismerősi körökben, megbízható kollégáid ismerősei.... stb. stb.
2020. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem egy ingatlanos ismerős szerezte a megadott paraméterek alapján a lakást fütéskész állapotban, az ő általa ajánlott szakemberek végezték el a többi munkát, és ő keresett albérlőt is. Ennek immár 6 éve, és azóta is ez a bérlő lakik benne, nem igazán volt vele semmi gondom, időben fizet mindent. Ha tudsz megbizható ingatlanost akkor bízd rá a dolgot.
2020. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Alberlet.hu-n, aztán facebookon hirdettem. Eddig 4 bérlőm volt, eddig sikerült jól választanom. Korrekt szerződés és kiköltözési nyilatkozat van, évi 100 000 állagmegóvási és szerelési költséggel számolunk. Beköltözéskor és kiköltözéskor találkoztam eddig velük. Akinek nincs munkája, alkudozik egyből, tenyérbemászó, nem napon barnult ( nem rasszista vagyok, csak borsodi), azokat egyből kétkedéssel fogadtam. Amikor fiú lakott a lakásban, nagyobb rend volt és jobban karban is volt tartva.
2020. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!