Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A feleségemmel néhány hónapra...

A feleségemmel néhány hónapra egy lakásba költözünk, ami az ő, a testvére és az anyja nevén van, de egyikük sem sőt senki nincs oda bejelentve. Tőlük milyen papírra van szükségem, hogy én oda tudjam bejelenteni magunkat?

Figyelt kérdés
Kell-e pl. egyáltalán minden tulajdonostól valami? Kell valami, amivel igazolniuk kell, hogy a lakás az övék?

2020. aug. 1. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Maximum szivességi lakáshasználati szerződés vagy bérleti szerződés, azt hiszem. De ezt az önkormányzat tudja megmondani, ahol a bejelentkezést intézik.
2020. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem a tulajdonos mindég be van jelentve abba az ingatlanba ami a nevén van ?

Mindég a tulajdonos engedélye kell a bejelentéshez,és az csak a hivatalban személyesen tulajjal együtt meggy .

2020. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Elég az egyikük aláírása, legegyszerűbb, ha bemegy veled valamelyikük a hivatalba. Ha egyedül mész, max kapsz egy papírt, amit aláírva vissza kell vinned.

(a ház, ahol apukám él, az ő és az én nevemen van, mikor odaköltözött az élettársa, csak ketten bementek az önkormányzathoz, én nem kellettem, hiába vagyok én is tulaj)

2020. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Kell az ÖSSZES TULAJDONOS aláírása a bejelentőlapra. Ez van a jogszabályban is.
2020. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
S nektek semmit nem kell igazolni, a helyrajzi számot kell szerepeltetni a bejelentő lapon, ott majd lekérik a földhivatali tulajdonlapot.
2020. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 3. 22:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Jól értem, hogy a bejelentő lapra az egy helyre három aláírást (mert három tulajdonos van), meg mindenhova három adatot be kell valahogy írni?
2020. aug. 5. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Elég egy adatot beírni - mondjuk tulajdonosként a feleséged nevét - de az aláírásnál mindhárom tulaj aláírása szerepeljen egymás mellett, vagy egymás alatt, ahogy elfér.
2020. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, honnan veszitek, hogy az összes tulajdonos hozzájárulása kell. Ez melyik jogszabályban van leírva? Milyen értelmes indok lenne rá?
2020. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból okoska, de ha rákeresel magad is rájössz!
2020. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!