Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A feleségemmel néhány hónapra...

A feleségemmel néhány hónapra egy lakásba költözünk, ami az ő, a testvére és az anyja nevén van, de egyikük sem sőt senki nincs oda bejelentve. Tőlük milyen papírra van szükségem, hogy én oda tudjam bejelenteni magunkat?

Figyelt kérdés
Kell-e pl. egyáltalán minden tulajdonostól valami? Kell valami, amivel igazolniuk kell, hogy a lakás az övék?

2020. aug. 1. 21:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A tapasztalat nem jogszabály. Sajnos az okmányirodai droidok néha sajátosan értelmezik a jogszabályokat, vagy éppenséggel kiegészítik azokat. És utána terjednek az olyan dolgok, mint hogy lakcímbejelentéshez az összes tulajdonos kell. Holott ez nem is logikus, és egyelőre jogszabályt sem találtam rá - ebben te sem segítettél, és a válaszod arra enged következtetni, hogy te sem tudod linkelni a jogszabályt, csak ahelyett, hogy ezt beismernéd, inkább beszólsz egyet.
2020. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Közös tulajdon esetén a tulajdonostársak hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja."


[link]


Parancsolj! Szóval ha a kérdező felesége is megy bejelenteni magukat, vagy kitölt KÜLÖN egy nyilatkozatot, amin szerepel, az ÖSSZES tulajdonostárs beleegyezik a bejelentkezésbe, vagy aláírja mindhárom tulaj a bejelentőlapot! Megfelelő jogszabály amit linkeltem?

2020. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!