Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van akkor, ha a bérbeadó...

Mi van akkor, ha a bérbeadó nem hajlandó átvételi elismervényt adni, vagy azt aláírni a bérleti díj átvételéről?

Figyelt kérdés

Milyen kár érhet engem a jövőben, ha már a szerződés létrejötte előtt kijelenti a bérbe adó, hogy nem szeretné majd minden hónapban aláírni az átvételi elismervényt a lakbér kifizetéséről?


Tetszik a hely, de zavar, hogy nem lesz semmi a kezemben, amivel bizonyítani tudom, hogy fizettem. Belemenjek így is?



2020. aug. 4. 20:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, belemehetsz.
Ne, inkább keress másik helyet!
17 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom, nem akar adózni. Bérleti szerződést hajlandó aláírni?
2020. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Keress másik lakást, és fizess utalással! Aki már az elején így áll hozzá, ott gondok lesznek!
2020. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Na ezaz, nyíltan megmondta, hogy az adózást el akarja kerülni, de a bérleti szerződéshez ragaszkodik. Átutalásos fizetésre szintén nem nyitott. Mit gondolsz erről?
2020. aug. 4. 20:23
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Add át neki úgy a penzt higy legyen tanúd...vagy keress másik albérletet, ami drágább lesz
2020. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Ez hülye! Ilyen adu ászt adni egy bérlő kezébe... Bármikor megzsarolhatja egy bérlő, pláne ha szerződése is van. Kérdező, itt csak előnyben lehetsz.
2020. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Miért én vagyok előnyben? Én azt a helyzetet képzeltem el, hogy a bérbeadó mondhatja azt pl. 5 hónap után, hogy nem fizettem és én nem tudok neki mit felmutatni, hogy de, itt a bizonyíték, fizettem.
2020. aug. 4. 20:40
 7/22 A kérdező kommentje:
4-es, köszi, ez jó ötlet, ketten leszünk bérlők, lehet, hogy akkor azt fogom csinálni, hogy mindig ketten,személyesen visszük át a bérleti díjat, így legalább 2 vs 1 felállás lesz.
2020. aug. 4. 20:41
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Azért mert felnyomhatod a szerződéssel a NAV-nál, és az adó büntetés sokkal többe kerülne mint ha adózott volna az ingatlan bérbeadás után.
2020. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as Köszi a választ. Tényleg ennyire komolyan büntetik?


Ha jól tudom kb. csak a 15%-os SZJA-t kell a lakás bérbe adásából származó jövedelem után fizetni, ami nem sok egy 100.000ft-os havidíjnál.

2020. aug. 4. 21:11
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Behatják a 15%-ot, plusz milliós büntetést tesznek hozzá, adóeltitkolás címén.
2020. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!