Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Észak/Nyugat-európában is...

Észak/Nyugat-európában is ekkora rizikó lakást kiadni?

Figyelt kérdés
Ugye senkinek nem kell bemutatni az átlag albérlőt, a "nem fizetek mert kirúgtak a munkahelyemről, így nekem ingyen jár most minden" félékről ne is beszéljünk.

2020. szept. 1. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Itthon sem rizikós, ha nem spórolod meg az ügyvédet, a közjegyzőt, a számlaadást, nem akarod kizsigerelni a bérlőt és megválasztod, kinek adod ki a lakásod.
2020. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Németországról tudok valamennyire nyilatkozni. Ott is vannak visszásságok, de ott a tulajt én úgy vettem észre, jobban védik a szerződések (mert eleve nem szokás full feketén kiadni, míg itt ugye igen), tehát az általad írt helyzet nem fordul elő. Ha nem fizetsz, kiraknak.


Másrészt eleve a kiadás előtt jobban lecsekkolják az embert, Münchenben éltem, munkaszerződést, X hónapra visszamenőleg bankszámlakivonatokat és az előző főbérő referenciáját bemutatva kaptam lakást nagy nehezen, ezekből azért ki tudták szűrni, hogy nem lesz velem gond nagy valószínűséggel.


Mindettől függetlenül nem gondolom, hogy az átlag bérlő ennyire problémás lenne itthon se.

2020. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nyugaton ez sokkal jobban szabályozva van, mint itthon. Ha valaki nem fizet lakbért, rövid idő után jön a rendőrség, és kirakják pár héten belül. Franciaországban tanúja is voltam egy ilyennek, 3 hónapja nem fizetett az illető, mikor kilakoltatták. Nem húzzák el évekig a pereskedést, mint Magyarországon.
2020. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet Skandináviában is, Svo-ban a k.k. írásbeli engedélye kell ahhoz, hogy kiadhasd a lakásod egy bérlőnek, sőt, ha te mint tulajdonos nem fizeted a közös költséget, legkésőbb 3 hónap után kiraknak, a lakásod árverésen eladják, levonják az összes költséget, ami ilyen esetben felmerül s csak, hogy ne örülj, fekete listára kerülsz, mint nótórikus nem fizető.
2020. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Angliában főleg Londonban meg van oldva a probléma. Az ügynökség kb az etalon, nekem eszembe se jutna magánszemélytől bérelni, de fordítva is így van. A lakastulajdonosok alapból agency által adják ki az albérletet.
2020. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
100%
Igen, az nyugaton jellemző, hogy munkaszerződést, bankszámlakivonatot, referenciát, esetleg kezest kérnek a bérbeadáshoz. És az is, hogy jellemzően ügynökségen keresztül megy a bérbeadás, bár van olyan ismerősöm, aki privát ad ki Münchenben, és rengeteg az érdeklődője mindig (ott az ügynöki díjat a bérlő fizeti), és soha nem volt gondja a bérlőkkel. Másik ismerősöm viszont egy egykori ipari városban ad ki lakásokat, ott nem nagyon válogathat a bérlők között. És ő hasonló problémákról számolt be, mint amik itthon is jellemzőek. Fel is jelentették zaklatásért, mert naponta átment megkérdezni, hogy mikor készülnek fizetni.
2020. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!