Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőm lecserélte a...

Sanyi 01 kérdése:

Az albérlőm lecserélte a zárat 2 hete. Nem telefonált.Azt mondta ehhez joga volt. Kérdés,hogy rakhatom ki?(Bejelentkezhetem-e saját tulajdonomba és ő köteles-e beengedni,hogy életvitel szerűen ott lakjam? Lekapcsoltathatom az áramot?

Figyelt kérdés

#Zárcsere 02
2020. szept. 8. 11:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a szerződésben? Már ha van.
2020. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kötöttél vele szerződést? Le vannak írva a szerződésben az ezirányú jogai és kötelezettségei?
2020. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdés: van szerződés? Amúgy joga van lecseréltetni a zárat, csak vissza kell állítania az eredeti állapotot, amikor tovább áll. Neked amúgy is csak a jelenlétében van jogod belépni a lakásba, amíg ő használja.
2020. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

A saját tulajdonodban bármikor bejelentkezhetsz, mert senki sem vizsgálja, hogy lakik-e benne albérlő.

Tulajdonosként az áramot is lekapcsoltathatod, de kockáztatod, hogy a visszakapcsolásnál már újabb mérőhelyet kér a szolgáltató, ami nem lesz olcsó.

2020. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonoddal sok mindent megtehetsz, de kérdés, hogy milyen szerződésed van az albérlővel?!


Egyáltalán van szerződés??

Egyáltalán voltatok közjegyzőnél??

2020. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Sanyinak ez már a sokadik kérdése.

Még az elején írtam, hogy ne számítson sok jóra a vénlánytól, mert valamilyen furfanggal átjátssza a lakást saját magának.

(Utálom, hogy mindig igazam van...)


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10676655-az..

2020. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Privátban jött:

* Nincs szerződés nincs.Akkor mint családtag lett bejelentve mert a családtagot ki jelentette a tulajdonos és mehetett volna a fenébe.(Rosz hiszemú jogcím nélküli lakóvá vált.)


Én erre utaltam már az előző kiíráskor is, hogy előbb-utóbb előhúz egy hamis valamit, hogy az övé a lakás, de a sok hülye lepontozott, hogy "nincsen ilyen"

2020. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az a kérdés,hogy bejelentkezhetem-e és ő köteles-e beengedni?Ki kapcsoltathatom-e az áramot?Esetleg egyéb javaslat.
2020. szept. 8. 12:21
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a tulajdonos őneki meg nincs haszonélvezeti joga akkor majdhogynem azt csinálsz amit akarsz. Nem is albérlő.
2020. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#6: köszi a linket!

Erős dezsavű érzésem volt, és tényleg! :)

2020. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!