Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Életvitelszerű ott-tartózkodás?

Életvitelszerű ott-tartózkodás?

Figyelt kérdés

Egyik lakótársam pasija elköltözött, a szerződést fel is bontotta a tulajjal. Abban maradtak (le is van írva a szerződés módosításban), hogy életvitelszerűen nem tartózkodhat a lakásban, a cuccait pedig vigye el, ami részben meg is történt.


Ehhez képest hetente, kéthetente a teljes hétvégéket itt tölti a srác, ez általában 3-4 napot jelent, csut-vasárnapig. Úgy gondolom, hogy ennyi itt tartózkodás már befolyással van a rezsire is (és a fürdőszoba foglaltságára is), természetesen én semmi kompenzációt nem kapok hónapok óta emiatt. Szerintem ez nem korrekt, vagy én látom ilyen borúsan? Nálam a “vendég” általában max 1 napot van, és az állatkáját is max ennyi időre hozza, ellenben a már kiköltözött lakonkkal, aki ezen esetekben hozza a kutyáját is, aki persze korábban itt lakott.


Mi számít életvitelszerű tartozkodasnak? Ez már annak tekinthető? Érdemes jelezni a tulajnak?



2020. jún. 21. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a hét nagyobb részét rendszeresen nálatok tölti, ott alsik, a cuccai is ott vannak. Ez erősen súrólja az "életvitelszerű ott-tartózkodás" határát. Mindenképpen megprobálnék a helyedben először az ott lakó barátnővel beszélni, hogy ez mársok. Miért költözött el, ha gyakorlatilag visszajár és a cuccait is ott tartja? Ha a lakótárssal nem lehet dűlőre jutni, akkor bevonnám a tulajt.
2020. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!