Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ALbérlet felmondási idő...

Moli198 kérdése:

ALbérlet felmondási idő 3hónap, de korábban menni akarok? (info lent)

Figyelt kérdés
Szóval 3 hónap szerepel az albérlet felmondási idejében, de 15napon belül fizetésképtelen leszek és elszeretném hagyni a lakást. Általában ez lehetséges? Valamint mi van, ha a főbérlő be sem jelentette az Önkormányzat felé az albérlet kiadást? Akkor is jogosan követelhet +3 hónapot?
2012. febr. 15. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Felé van egy szerződésed, amit aláírtál. Azt neked tartanod kell. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy az főbérlő mit csinált.
2012. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy másik albérlőt, köss vele szerződést a maradék időre. Annyi pénzt kérj tőle, mint amit te feleslegesen kifizettél előre. Ha lejárt, akkor a főbérlővel ügyködjön ő.


Amúgy próbáld a főbérlővel megbeszélni. Segíts is keresni más a helyedre... Csak megérti.

2012. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, de ha nem tudok fizetni többet akkor mit csinálhat?
2012. febr. 15. 11:56
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Kommentre a válasz:

Köszönöm a segítséget. Gondoltam előtte megkérdezek másokat is, h mi a vélemény! Köszönöm!

2012. febr. 15. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 99%-ában ha MEGMONDOD a főbérlőnek, hogy fizetésképtelen leszel 15 nap múlva akkor nem fog keménykedni, hanem elfogadja, hogy közös megegyezéssel költözöl és kész. Nem fog pénzt követelni a 3 hónap felmondási időre.
2012. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb beszélj a főbérlővel.

Ha nem tudsz fizetni, akkor nem tudsz...

Persze neki az a jó, ha egy ember bérli minél tovább, kevesebb a macera neki is.

De ha találtok helyetted más bérlőt, akkor szerintem neki tök mindegy, hogy te laksz még ott tovább, vagy más... Csak ne legyen bevétel nélküli időszaka... Ezért szólj neki mielőbb...

2012. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy 15 nap múlva mész. Nem tud semmit csinálni. Max a kauciót tartja vissza, ha van nála. Ne foglalkozzál azzal, hogy mit csinál az önkormányzat, vagy bármi felé. Nem a te problémád.
2012. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik ez a támogatás...

Igen sajnos most vesztettem el az állásom.

Üzentem neki. Várok a válaszra.

Ha van fejlemény azért írom.

Tanulságos is lehet!


Köszönöm még 1x a kedves válaszadásokat!

2012. febr. 16. 00:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Válasz: Megértő, sőt segíteni próbál.
2012. febr. 16. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!