Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen érzés volt elköltözni...

Milyen érzés volt elköltözni albérletbe otthonról?

Figyelt kérdés

Helló.

Mindig is a családdal voltam itthon így kicsit félek, hogy fogják viselni azt hogy én el fogok költözni majd. Szeretek itthon lenni de szüksègem van néha saját térre és önállóságra. Saját lakást nem engedhetek meg magamnak, meg sok évbe telne mire lenne annyi pénz igy marad az albérlet. Azert csak belássák majd, hogy 30 évesen nem szeretnék nekik minden lépésemről beszámolni, mikor érek haza stb. Egyedül szeretnék egy komfortos albérletben lakni és remélem sokáig. Barinőm mád ilyenben lakik és sokat mesélt erről így nem idegen de van pár dolog ami nem hagy nyugodni. 1.általában 1 évre szól de ha én szeretnék 5 évre is itt lakni vagy sokkal több akár életem vègéig azt is meg lehet oldani valahogy? 2.Mennyire szokatlan, hogy az akitôl bérled az hirtelen beállít a lakásnál egyeb okok miatt? 3.Mennyire megbízható egy albérlet vásárlás, mármint milyen buktatók vannak vagy hogyan ne verjenek át? Sok szép alberletet láttam és szerintem simán tudnék ott lakni sokáig is. Nektek mennyi volt a legtöbb év amit albiban laktatok vagy épp laktok? Félek hogy a családomat kicsit megviselnè de már felvetettem nekik a költözés témàt, és nem volt vészes. Bocs ha sok de szeretnék mindent megtudni mèg az albérletekről!



2020. szept. 11. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Az alberlet hosszutavon kidobott penz. Plusz nem megveszed csak berled, ezert nem lesz soha a tied.

Berelheted ahany evet akarod, mig a tulaj beletegyezik.

A szerzodest el kell rendesen olvasni, sok agyafurt van mindket oldalon.


4 eve lakok alberletben, ugy hogy a munkahelyem fizeti a felet, de meg igy is jovo tavasszal huzok sajatba.

2020. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszii nos igen sajnos nem lesz az enyem de ha engedi akkor othonosabba alakithatom :) lakasra nekem nem futna sosem meg ha osszehyujtenek is ra mert valamite mindig kell penz alberlet meg viszonylag olcso es hamarabb eltudok menni mint evekig varjak lakasra
2020. szept. 11. 13:45
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

A tobbseg nem fog engedni semmi valtozast.

Melyik falu vegen laksz hogy olcso az alberlet? Mi szamit neked olcsonak?

Plusz nem tudom hogy matekoztad ki, de a havi torleszto meg mindig kevesebb mint a havi berlet.

2020. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Budapesten vagyok. Lehet tobbieknek nem olcso de nekem meg mindig olcsobb mint egy 30 millas lakas amit max 20 ev alatt tudnek vagy 30 alatt megvenni. Valahol azert engedik a festest es csak kerdezgetni kell ennyi. Barantomnel is lehet. Csak azt sajnalom hogy majdnem mindben tilos a kisallat 10 oldalnyit nezegetttem es kb 3-at talaltam ahol lehet. Miert ennyire kisallat ellenesek? Nekem csak egy cica lenne semmi mas. Mondjuk meg ertem oket de akkor is durva hogy ennyien nem akarnak allatot...
2020. szept. 11. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Mert a macska osszakarmolja a berendezest, es nem biztos hogy mindig a homokba vegzi a dolgat. Tudom tudom, a te macskad nem ilyen lesz. De inkabb nem kockaztat a tobbseg.

Es a sajat lakas 20-30 ev, vagy albi meg legalabb 40-60 ev. Nem tudom elhinni hogy sokan megis inkabb az albit valasztjak.

2020. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miert gondolod hoy albi 40/60 ev ez hogy jott ki? Lakasra nem mindenkinek futja es inkann elobb szeretne elkoltozni mint varjon eveket es gurizzen es sporoljon. Nekem lehetetlen lakasra gyujteni mert tul sok evembe telne, nem akarok annyi ideig itthon eln i a szulokkel es na nem mindenki engedheti meg maganak a sajat lakast ennyi.
2020. szept. 11. 14:51
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Miert gondolod hoy albi 40/60 ev ez hogy jott ki?

A kerdesbol itelve fiatal vagy, es gondolom szeretnel jo par evet elni. Atlagosan 70-80 evet siman megel egy ember.

2020. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

0) Életem legjobb döntése volt elköltözni otthonról, receptre írnám, hogy költözzön el a fiatal, amint tud, mert itt kezdődik a felnövés.

1) A bérleti szerződésben szereplő 1 év az minimum 1 évet jelent, tehát nem fixen egy évet. Ez egy biztosíték a tulajnak, hogy nem fogod otthagyni rövidebb időn belül, különben elveszíted a kauciót, ami általában 1-2 havi bérleti díj, amit a szerződéskötéskor előre befizetsz "biztosítékként". (A mostani lakásunkban 6 éve lakunk.) A minimum 1 év után a szerződés "határozatlan idejűre módosul", azaz innentől akármeddig maradhatsz, amíg a tulaj valamiért fel nem mond. Vagy te úgy döntesz, hogy elmész. Még ilyenkor is van 1-2 hónap felmondási idő (a szerződés rögzíti, hogy mennyi), azaz amikortól valamelyikőtök bejelenti, hogy távozol, onnan számítva x idő múlva kell elhagynod a lakást. Ezalatt tudsz másik szállás után nézni és ki tudsz pakolni nyugodtan.

2) Tulajdonosa válogatja. Nekem fontos szempont az egy lakás kiválasztásánál, hogy jó fej legyen a tulaj, így nem érnek meglepetések. Mi a korona miatt áprilistól nem is láttuk a hölgyet, de addig is csak havonta egyszer, előre megbeszélt időpontban eljött a zsozsóért. Azért is fontos a jó tulaj, hogy ha valamit javítani kell a lakásban, akkor intézze el gyorsan. A mienket simán meg lehet kérni, hogy ügyeljen helyettünk a lakásban, ha munkaidőben jön a szerelő, vagy amikor elromlott a mosógép, pár nap alatt hozatott egy újat. De a korábbi lakásokat is mindig hasonló tulajdonosoktól béreltem.

3) Jó, ha minden benne van a szerződésben. Ha a közös költségben benne van valamilyen saját közmű is, akkor az legyen leírva, hogy pl. a közös költség a lakás melegvíz-fogyasztását is tartalmazza. Hogy a bérlő a normál használatból eredő károkért nem felel. Érdemes rögzíteni a közüzemi számlák fizetésének módját. (A bérleti szerződésre felkerülnek a beköltözéskori óraállások és érdemes az órákat minden hónap elején leolvasni, én egy táblázatban gyűjtöm ezeket, így nincs lehetőség csalásra a rezsivel, hogy azt mondja a tulaj, hogy de többről jött a számla.) Jó, ha a szerződés két tanúval alá van íratva, mert így tartózkodási hely létesítéséhez nem kell a tulajdonos ellenjegyzése. Milyen esetekben jogosult a tulajdonos kirúgni a bérlőt (pl. 30 napos fizetési hátralék, házirend többszöri megsértése stb.), a keletkező károkat milyen esetekben állja a bérlő stb. Ha olyan pontot látsz, ami nagyon gáz, ki kell törölni.

4) Ha bútorozott lakást veszel ki, a macska képes kivégezni a berendezést. Szétkaparja, összepisili... Szüleimnél amikor elpusztult a macska, minden kárpitozott bútort ki kellett dobni. Sok kutyának van egy jellegzetes szaga, hiába sikálod. Te megszokod mert vele élsz, de ha jön a tulaj látogatóba, húzhatja az orrát.

2020. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom! Sokat megtudtam. Szobatiszta macskam, nem pisil kakil ossze vissza. Jo lenne olyan alberletet talalni ahol sokaig maradhatok es kedves a kiados ember.
2020. szept. 11. 15:54
 10/12 anonim válasza:

Az 1.válaszolót megcáfolnám.


Albérlet mellett szól:


- Ha költözni kell (mert máshol kapsz állást) akkor azt pikk pakk meg tudod oldani nehézségek és extra költségek nélkül. És itt nem csak város- város költözésre gondolok. Én most a xvii. kerületben élek és itt is dolgozom. De ha kapnék egy jobb állást a II. kerületben akkor hét szentség, hogy odaköltöznék. Mert ha autóval járok át oda akkor az elvisz napi 3000 forintot (ami 60.000 havonta!), ha buszoznék akkor 3,5 órát csesznék el naponta (amit inkább nem teszek). Csomagolok, megyek, kész. Ha lakásomat kéne (pláne hiteleset) eladni ez nem lenne ilyen egyszerű...


- Ha BÁRMI elromlik akkor azt NEM ÉN fizetem. Van egy f@sza kis csőtörés a falban, puff 300.000 a javíttatás. Saját lakásban ez magától értendő költség, albérletben majd a főbérlő megcsináltatja... Ugyan így lehal a fűtés? Majd megcsinálja a tulaj vagy a főbérlő. És még sorolhatnám a végtelenségig az ilyen kicsinek tűnő de évente sok pénzt elemésztő költségeket. Berendezett albérletnél ez fokozottan igaz! Csak egy konyhát berendezni vagy egy millió forint. A jó albérletekbe pedig beépített konyha + fürdőszoba + légkondi + riasztó alap.


- Ha nem bírom a bérleti díjat fizetni - pl.: átmeneti pénzhiány miatt - akkor lehet az esetek 90%-ában alkudozni a főbérlővel, vagy ha nem akkor elköltözöm olcsóbb albérletbe. Ha felmegy a frank vagy királyunk OV. kitalál valami fain kis különadót a hitelekre akkor sem fogják az albérletre ezt ráverni.


- ha bővül a család akkor nincs gond a cserével. Pl. 2 főnek bőven elég 40 nm albi ha jó kialakítású. 2 kisgyerekkel azért már necces lenne.



Albérlet ellen szól:


- sole lesz a tied


- Ha bármi gond adódik (tőzsdekrach, devizahitel, külön adó...) akkor a bank BE FOGJA hajtani rajtad a törlesztőt ha fene fenét eszik akkor is. És alkudozni nem lehet velük...


- Ha már megvetted akkor nagyobbra cserélni zűrös... Ahogy írtam, 2 embernek 100 nm szerintem pazarlás, míg egy 4-5 tagú családnak már ha megengedhetik nagyon is jól jön.



Vicces, de én már kiszámoltam, hogy egy 40-50 nm közötti lakás - amíg nem jön baba - nekünk jóval olcsóbb lenne, mint egy ugyan ekkora házat venni hitelre. 20 évre vetítve.



Budapest, 50 nm-es tégla lakás a példa a XVII. kerületben:



albérlet:


20x12x55.000 forint = 13,200,000 forint.


NULLA járulékos költség


NULLA kockázat


SZABAD költözés bármikor



Egy ilyen lakást megvenni normális (nem getto) környéken átlagosan 12-13M forint kp-ra.


Hitel:


20x12x107,000 forint = 25,680,000 forint!



Ezt a 107e forintot konkrétan egy kinézett ingatlanra adták előkalkulálásnál. Erre még rájön több százezer forint ilyen olyan szirsz@r díj. De legyünk korrektek, számoljunk ennyit.



Tehát dönts:


Laksz albérletben 20 évig 13,2M forintért kényelemben, biztonságban és függetlenségben, NULLA extra költséggel vagy fizetsz egy saját lakást a banknak 20 évig 25,7M forintért egy lakásért, aminek minden járulékos költségét te fizeted. Az albérletben 12,5M forintot spórolsz a 20 év alatt. Majdnem meg tudnád venni a lakást belőle...



Az inflációval nem számoltam, de feltételeztem, hogy mind a hitel, mind a bérleti díj követi majd arányosan az inflációt.

2020. szept. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!