Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen érzés idegen lakótársak...

Milyen érzés idegen lakótársakkal lakni? Hogyan lehet megszokni, és beletörődni?

Figyelt kérdés
Egyedüli gyerekként nőttem fel, de most arra fogok kényszerülni, hogy idegenekkel költözzek össze. Párommal szeretnénk végre közösen élni, de egy sima albérletben nem jönnénk ki a kettőnk fizetéséből sem. Szóval olyan helyet keresünk ahol csak egy szobánk lesz, és a többi szobában is laknak, mert igy ki tudjuk fizetni. De nekem annyi aggályom van, minden porcikám tiltakozik ez ellen, de muszáj. Az első dolog hogy milyen életvitelű emberek lennének ideálisak lakótársnak? Egyetemisták, dolgozó huszonévesek, vagy idősebb egyedülállóak? A másik hogy én semmiképp nem akarok nővel együtt élni, mert megőrjítene a féltékenység, hogy kitudja mikor mászik rá a páromra. És amúgysem jövök ki velük az életben sem, inkább fiúkkal barátkoztam mindig. Szerintetek a pasik jobb lakótársak? Nincs annyi vita velük a házimunkán stbn? És hogyan tudnám magam elengedni olyan értelemben hogy wcre menni ha hallják? Meg mennyire illik bugyiba pólóba, smink nélkül mászkálni előttük? És ha szeretkezünk a barátommal, csendben kell maradni, vagy csinálhatjuk szabadon? A lopásoktól félni kell? Ne tartsunk otthon pénzt a szobánkban?
2015. febr. 25. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az életvitel, hanem maga az ember számít.

Nőkkel együtt élve általában tisztább a lakás, egyszerűbb megegyezni velük.

A wc-s dolgot majd megszokod.

Nem illik alsóneműben mások előtt mutatkozni, főleg akkor nem, ha férfiakkal szertnétek összeköltözni. (Ha a párod meg a férfiakra lesz féltékeny, akkor bajok lesznek.)

Nem illik sikítozni szex közben. Te sem akarod más hörgését hallgatni.

Pénzt egyébként sem ajánlatos otthon tartani.

2015. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben a lakótársaktól függ. Mi egyszer éltünk így. Nagyon jó volt, nagyon jó barátok lettünk! De nyilván, ha nem lettünk volna ilyen szimpatikusak egymásnak, akkor nem így alakul.

Házimunkát megosztottuk, nem volt belőle vita.

Wc-t meg lehet szokni, nem kell arra gondolni, hogy most ezt valaki hallgatja :)

Hangoskodni nem illik. Lenge, magamutogató ruhában sem illik mászkálni.

Ha jó a társaság, akkor szinte olyan, mintha a családoddal laknál együtt.

Ha rossz, ha nem alakul ki egy közvetlen és baráti viszony, akkor elég kellemetlen lehet.

2015. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"semmiképp nem akarok nővel együtt élni, mert megőrjítene a féltékenység, hogy kitudja mikor mászik rá a páromra"

Hát egy pöppet ketyós vagy... :D


Amúgy szerintem párokkal együtt lakni a legrosszabb, nektek is meg a harmadik félnek. Okvetlenül is belefolyik a magánéletetekbe, vitáitokba, enyelgésbe, és szerintem zavaró ha más csaja bugyiban mászkálgat a lakásban. A szex meg aztán főleg.


Amúgy az sem igaz, hogy a nők rendszeretőbbek lennének, láttam nem egy lány szobáját, koliban, albérletben, otthon...hát a kutyaól is különb tud lenni, tisztelet a kivételnek.


De összességében relatív, a lakótársak akkor a legjobbak ha elvannak és csendesek. Én pl melózom, egyedüli hisztim akkor van ha nem hagynak este aludni, de erre többnyire odafigyelnek. Egy dolgozó ember általában korábban fekszik, korábban kel, egyetemista meg este van fent sokáig. Laktam mindkettővel, külön szobában el lehet lenni. Szerintem amúgy nem feltétlenül jó dolog a fene nagy barátság, sőt, barátokkal egyenesen rossz együtt lakni, mert úgy vannak vele hogy "haverok vagyunk" és sokkal kevésbé tartják be a szabályokat. De azt sem csípem mikor valakinek reggeltől estig szómenése van.


Ráadásul haverok...laktam haverral, simán beült a gépem elé han me voltam ott, "kölcsönvette" a cuccaim, ettük egymás kajáját. Ez utóbbi a legrosszabb. Alapvetően attól nem kell félni hogy pénz tűnne el, szerintem, hacsak nem valami sumákolós emberrel laktok. De normális szerzdéssel, sok cuccal senki nem fog meglépni. Sokkal inkább "lopják" a kaját, tusfürdőt, ami kis tétel, de mégsem mindegy hogy 1 vagy 2 ember fogyasztja.


Persze tényleg ott van a jó oldal is, nem unod magad egyedül, van kivel nézni egy filmet, mostani tulaj-lakótársammal baráti viszonyban vagyunk 1-2 éve.


De mondom, szerintem egy párnak kettesben lenne az igazi lakni, mert egy idő után zavaró lesz hogy van rajtatok kívül mindig ott valaki.

2015. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a leírás alapján a te féltékenységed már egészségtelen, és nem ártana egy pszichológussal elbeszélgetni róla. Egy ismeretlen fantomnőt elgondolsz, és máris azt vizionálod, hogy biztos rámászik a palidra. Kiből indulsz ki? Magadból? Mert te is nő vagy... Az általam ismert nők nagy része nem egy bárcás k...a, akinek csak a másé jó, akkor sem, ha egy légtérben él vele.


Ha ismeretlenekkel együtt laksz, de még barátokkal is, nem illik bugyiban-cicifixben vagy pucéran mászkálni. Smink nélkül minden további nélkül lehet. Szexet a lehető legdiszkrétebben, leghalkabban megoldani (hangosan undorító proli dolog lakótárs mellett dugni). WC-re menést megszokod (ha majd később dolgozol, akkor is lehet, hogy közös irodai WC lesz, simén hallhatják, ahogy csurog és potyog, aminek csurognia és potyognia kell).


A többi dolog meg kb. lutri. Simán kifoghatjátok a legjobb embert is meg a mocskos kis tolvajt is. Én egyébként sem szeretek otthon túl sok pénzt tartani, mert mi van, ha ellopják. Bankkártya + ami kp-re szükség van, az a pénztárcámban a táskámban.

Az egyetemista nagyobb eséllyel van el sokáig bulizni, egy dolgozó felnőtt viszont sokszor rigolyásabb. Amit én eddig tapasztaltam ismeretségi körben, hogy igaz, hogy kevesebb vita van a házimunkán fiú lakótársakkal, de csak azért, mert úgyis beletörődik mindenki, hogy semmit nem csinálnak, mert otthon is a nők dolga volt :D. A lányok többsége rendszeretőbb. Persze van kivétel mindkét oldalon.

2017. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!