Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ennyire kisállat ellenes...

Miért ennyire kisállat ellenesek az albérlet kiadók?!

Figyelt kérdés
Már a 20. oldalt nézem és találtam max 4 olyat ahol engedett tartani. Miért ilyen sokan tiltják őket? Nem mintha ők laknának ott, meg nyilván ha kiköltöznek akkor fertőtlenitik az állat után de miért? Féltik a bútorokat vagy mi? Nagyon kevés albérletet találtam ahol enngedett a kisállat, esetemben a kiscica...szomorú. Titeket nem dühít ez, kisállatosok?

2020. szept. 11. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én nagy állatbarát vagyok, nálam nem volt tiltás.

Sőt, amikor a bérlőm elutazott, én pátyolgattam a macskáját.

Viszont valahol - gyakorló gazdiként - meg is tudom érteni.

Nekem a saját macskáim tették tönkre az ülőgarnitúrát, az egyik meg az ajtófélfát. A kutya meg ugathat, ha nincs otthon a gazdi,minden neszre.

Persze lehetnek kivételesen jól nevelt, nyugodt állatok, de a bérbeadók úgy vannak vele, hogy eleve kizárják és akkor egy gonddal kevesebb.

2020. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

SOk esetben elöfordulhatnak balesetek, az állad bepisil vagy bekakil, a szagot utána nem igazán lehet eltávolítani a padlóból/szönyegböl, a bútorok sem jól türik az állatokat.

Akik lakást adnak ki, azok a következö lakónak nem igazán tudják kiadni, csak alapos felújítás után.

2020. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 nemaRendőrség ***** válasza:
80%

A kutya ugat, nyüszít, le kell vinni minden nap többször is, mert megőrül a kis betonkockában.

Mind a kutyával mind a lakókkal kicseszés.

A macskának alom kell, ami büdös, élesíti a körmét mindenen, széthordja a kaját, néha összefossa és hányja a házat.

A fal is tiszta retek lesz tőlük, nekidörgölőznek a bútoroknak, az is tiszta retek lesz.

Plusz szőr mindenhol.


Szeretem a macskámat, de albérletbe nem való

2020. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert, a felújítást nem te fizeted majd.
2020. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom! Tenyleg igy ertheto. Baratnomnek albertebe van macska es semmi gond nincs vele. Alberletbe siman valo macska, sot matektanaromnak is volt macskaja ilyenben. Persze a rizikok meg vannak mint bekakil es pisiln de meglehet oldani valahogy
2020. szept. 11. 14:49
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
58%
Mondjuk mert jobb ha nincs. Büdös . Hullik a szőrük. Stb
2020. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezek a problémák megvannak, csak ha a saját lakásodban történik ilyen, akkor az a te bajod, ha meg bérelt lakásban, akkor a tulajdonosé.
2020. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Én cicával kerestem bútorozatlan albit, mert mindenem volt. Sokat megnéztem, majdnem mindenhol engedték a cicát, de volt azért, hogy bizonygatnom kellett, problémamentes cica. Tényleg az, nincs bepisilés, bekakilás, körömélezés csak a saját bútoraimon. Észre sem venni, hogy van, a tulaj is szereti őt.
2020. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan kárt csinálnak, amit messze nem fedez a kaució.

Egyszer rápisil a csaphornyos parkettára, cserélheted ki, 150-200 000 Ft egy szobányi parketta vételára és munkadíja, és több hét munka szakit szerezni, parkettát venni, szállíttatni, stb.

Van egy lakásunk, ott konkrétan megette a kiskutya a 130 éves műemlékvédett házban a kazettás ajtókat, minden ajtóból kb. 40-50 cm-es darabot. Az úgy kb. pótolhatatlan, felbecsülhetetlen.

2020. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8: Van egy lakásunk minden ablakon szúnyoghálóval. Hát elég komoly ára és szervezése lenne, ha kiszakítaná.
2020. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!