Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Első albérletnél mire figyeljek?

Első albérletnél mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Még a lakás nézős/keresős időszakban vagyok, ez lesz életem első albérlete. Mire érdemes figyelni/rákérdezni/letisztázni? Minden segítséget szívesen fogadok! Sajnos ismeretségi körben nem tudnak nekem ebbe segíteni és nem szeretném, ha átvernének.

2020. szept. 17. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A minél részletesebb szerződésre!
2020. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A legeslegeslegfontodabb:kerüld az ingatlanközvetítőket
2020. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: miért?
2020. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
AZt ő se tudja! Szerintem egyszer megszívatta valaki aki "ingatlanosnak" vallotta magát. Mindenhová belöki ezt a lózungot.
2020. szept. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Igazatok van, beszoptam már. Találtam a neten egy kedvező árú és kedvező albérletet. Felhívom, mondják még megvan, csak legyek kedves befáradni az irodájukba és regisztrálni (6ezer ft) aztán intézzük a továbbiakat. Megtettem, majd mondják: jaaaajjjj nagyon sajnáljuk, de ez az ingatlanunk nincs már meg, de adunk egy listát a többiről. Na itt már nincsenek is olyan jó árak. Ezt a listát összevetettem az interneten lévőkkel és az interneten szinte csak kamu csalikat hirdettek. Szóval buktam 6 ezret, de csóró egyetemistaként ez is szívenütött. Egyébként is lehúznak teljesen fölöslegesen (és lényegében a semmi munkára kapnak százezreket, most az ingatlan eladásra gondolva). Én elvből kerülném őket.
2020. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a házat, a környéket. Ha lehet a szomszédokat. Ha zárat szeretnél cserélni lehet-e. A rezsit csak számla után fizess, ne bemondás alapján. Ha fix időre írtok szerződést, elöbb távozás után bukod a kauciót. A lakásban minek a javítását kell fizetned és mit fizet-javíttat ő.

Amit szeretnél, foglaltasd bele a szerződésbe, ebből ne engedj. Olvasd el többször figyelmesen és értelmezd, mielőtt aláírod. Kit, mit vihetsz, meddig a lakásba. Vannak jogaid, kötelességed, magánéleted. Ezeknek a neten utána tudsz nézni, jogi fórumokon is ha rákeresel.

2020. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2020. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!