Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Havi nettó 250 ezer forintos...

Havi nettó 250 ezer forintos jövedelemmel egy 24 éves fiatal milyen élet színvonalon tud megélni Budapesten?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy lakhatásért 55 ezret fizet (inkább szívességi, mintsem piaci alapon)
2020. nov. 1. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez attól függ. Ha luxusszínvonalat akar magának, akkor ez kevés hozzá. Viszont ha csak az alapvető dolgokra költ, illetve némi pluszra, nem szűkölködik, de nem viszi túlzásba, akkor ebből nagyon jól meg tud élni.
2020. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos életet lehet élni ennyiből.
2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos életszínvonalat tud fenntartani ebből, főleg hogy a lakhatásra igen csekély összeg megy el. Így félre is tud tenni havi szinten.
2020. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Egyes jol leirta
2020. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Milyen színvonalon?

Ha nem teszel félre, akkor egész életedben alacsony színvonalon fogsz élni.

Ha félreteszel, akkor pláne..😆😆😆

2020. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, ezt az életszínvonalat értelmetlen firtatni. Van, aki kétnaponta gyorsétterembe jár, és van, akinek a trappista sajt is luxus. Nagyon relatív.

Én pl. úgy gondolom, hogy az ember akkor van sínen, ha évente legalább 1 millió forintot meg tud takarítani, és az élelmiszer vásárláskor nem kell az árakat néznie. Nagyon kevesen élnek így, de egy normális élet szerintem jelen árak mellett így működne. A megélhetéshez szükséges alapköltségek ne jelentsenek gondot.


Ha nincs autó, vagy költséges hobbi, akkor 195E ből lejön a bérlet minimum. Ha megtakarítasz, akkor kb. 100E marad ruhára, kajára, gyógyszerre, szórakozásra. Ebben az esetben szerényen meg lehet élni, de akkor nagyon nézni kell az árakat, bármit is veszel.

2020. nov. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyit keresek. Nagyon nagyon kényelmesen kijövök belőle - úgy, hogy nem kell lakbért fizetnem.

Teljesen elégedett vagyok így az anyagiakkal. Nem kell néznem az árakat vásárláskor, jut "fölösleges" dolgokra is (ami nem étel, rezsi, tisztálkodás) és félre is tudom tenni egy jó részét.

2020. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
96%

Ilyen alacsony lakhatási költséggel kényelmesen ki lehet jönni és valamennyit félre is lehet tenni, annyit, hogy ha akad 1-2 nagyobb kiadás akkor azt fedezi, de azért hosszú távon nem lesz jelentős előrelépés.


Nekem anno így alakultak a kiadásaim:

- 40 albérlet

- 15-20 rezsi

- 10 bkv bérlet

- 70 a havi bevásárlás, kaja, pia, szórakozás

- 30-40 ezer az éves nagy kiadások havi szintre bontva

(fogorvos, szemüveg, nyaralás, ajándékozások)


Összesen olyan 170-180-ból kijöttem. Mindezt úgy, hogy nekem volt meki, pizza rendelés, nem szórtam két kézzel a pénzt de nem is spóroltam.

2020. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hasonlóan gondoltam én is, köszi a megerősítést és a saját tapasztalatokat
2020. nov. 4. 11:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 195-ből ha kifizeted még a rezsit, akkor is bőven marad, amit egy magadra költhetsz. Én ennél kevesebbet keresek (Bp, mérnöki diplomával). Saját lakásom van, hitelem nincs. Tehát erre nem kell költenem, csak a rezsire + egyebekre. Bőven kijövök belőle. Nem szóróm a pénzt, megnézem mit és mennyire költök. De félrerakni is bőven tudok.
2020. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!