Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rendben van, ha a lakótársamho...

Rendben van, ha a lakótársamhoz szó nélkül jön a barátnője ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Én sem örülök a koronavírusnak, de szerintem elég súlyos már a helyzet ahhoz, hogy csak úgy szó nélkül ne jöjjenek emberek az albiba (amiért én is ugyanannyit fizetek, mint a lakótársam). Persze lehet, hogy én félek túlságosan, de nyilván panelméret minden, senki se hord itthon maszkot, így legalább akkor tudjam, hogy hordanom kéne, amikor itt van valaki más is. Épp elég baj, hogy ők ezt nem veszik komolyan. Mi a barátnőimmel 1 hónapja nem voltunk egymásnál, pedig az egyiküknek van egy aranyos kiscicája és nagyon sajnáljuk mindketten, hogy nem tudom látogatni őket, amíg pici, de mit tehetnénk, haza se utazunk szülőkhöz a krónikus betegségeik miatt egy ideje, de attól még nekünk dolgozni kell, meg mindenki másnak is.


Úgy érzem, nincs jogom szólni ilyesmiért, csak szívni nem akarok a maszk hiánya miatt majd... eddig lekopogom egyikünk se volt koronás, pedig tömegközlekedünk is napi szinten. Biztos túlreagálom. :/



2020. nov. 3. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom 😂

Nem is gondoltam volna, hogy vannak fiatalok ilyen félelmekkel.

2020. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként honnan tudod, hogy nem voltál koronás?

Az a ritka, ha észreveszed.

2020. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
87%

Ha maszkot nem is vesztek fel, gondolom ők másik szobában tartózkodnak mint te, annyit tudsz még tenni, hogy többször fertőtlenítesz otthon, kilincseket, ilyesmit amit mindenki megfog. Meg ugye kézmosás.

Esetleg megpróbálhatsz beszélni erről a lakótársaddal, nem feltétlen arról, hogy nem örülsz a ki-be járkálásnak, csakhogy te szeretnél jobban odafigyelni a fertőtlenítésre, elővigyázatosságra, ez nem bűn! :)

2020. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én általában nagyon beteg leszek a vírusfertőződésektől, kizàrt, hogy tünetmentesen megússzam. A többiek nevében nem tudok nyilatkozni, de megfázás sem volt esetünkben.


És igen, aggódok, mert karanténba tehetnek fiatalt is, ami nem lenne jó. Persze lesz, ami lesz.

2020. nov. 3. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Mire kontaktként, visszamenőleg karantént rendelnek el, jellemzően marad 3 nap a 10-ből, nem kell attól félni! :)
2020. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%
21:33-as vagyok: Nem baj, ha elővigyázatos vagy de persze túlaggódni sem kell. Én már túlestem rajta egyébként.
2020. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
26%
Az infkuenzától is így rettegsz, agymosott?
2020. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
A mi családunk már tulesett rajta, volt aki 2x is. Nem kell halálos rettegesben élni az életet. A másik szobába megy, nem hozzád. Én ilyeneken nem akadnek fent.
2020. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es, nem érdemeltem ki ezt a stílust, de ez a te szegénységi bizonyítványod.


A többieknek köszönöm a válaszokat! :)

2020. nov. 3. 21:54
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Igazabol a kerdesben benne van a valasz is: mindketten ugyanugy fizettek az albiert, mindkettotoknek egyforma jogai vannak. A lakotarsad vihet fel csajt, ugyanugy ezt te is megtehetned, de te nem teszed, ennnyi a kulonbseg.

Jol erzed, nincs jogod szolni ezert.

Ha eljarsz dolgozni es tomegkozlekedsz is, akkor hamarabb fogod elkapni ott, mint a csajtol.

2020. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!