Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlőm fel akarja mondani a...

A bérlőm fel akarja mondani a szerződést, mert megtámadták, ez jogos lépés?

Figyelt kérdés
Budapesten, a 9.kerületben a lakáshoz közel a metroból feljőve megtámadták az albérlőm. (Ő ezt állítja) javasoltam neki,hogy ha ez megnyugtatja, 2hónapon belül csináltatunk egy biztonsági ajtót (most egy régebbi de háromzáras van) Ő viszont fel akarja mondani a szerződést és követeli a kauciót. Én megértem, hogy most aggódik..de ez sajnos bárkivel előfordulhat.. két éve lakik ott ez az első ilyen eset...(hozzá kell tegyem, amióta corona helyzet van a közösköltséget is átvállaltam helyette,mert nem volt biztos,hogy megtarthatja az állását) szóval igyekszem megértő lenni de nem tudom jogos e a követelése..

2020. nov. 7. 12:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

" Ha 3 hónapja újabb 1 évre hosszabbítottatok, és nem kötöttetek ki korábbi felmondási lehetőséget, akkor 9 hónap múlva mehet el. "


Ezt cáfolnám. Ma már a határozott időre kötött szerződést is fel lehet mondani. Ha 15-ég teszi meg, akkor a következő hó utolsó napjára. Ha 15-e után teszi meg, akkor az azt követő 2. hó utolsó napjára. Ha a felmondással kapcsolatban a szerződésben mást nem kötöttek ki, akkor ez az alap. Jogszabály!


Azonnali felmondásra nem ad okot az, hogy megtámadták. Ez viszont tény...


Ha felmond a szerződésnek megfelelően, útjára kell bocsátanod. Ezt vedd tudomásul. A kaucióval pedig aznap számolunk el, amikor visszaadja a lakást. Ha semmi gond, akkor a teljes visszajár, ha gond van, akkor megy az egyezedés, írásba foglalása, és az anyagiak rendezése.

2020. nov. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 xswerdy ***** válasza:
78%
A határozott idejűt akkor lehet felmondani, ha szerepel a szerződésben a felmondás lehetősége.
2020. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Pontosabban akkor, ha a szerződésben nincs kikötve, hogy nem lehet hamarabb felmondani.

2020. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 xswerdy ***** válasza:
46%
nem. Amit belinkeltél, abban ez szerepel: "A határozott idejű lakásbérleti szerződésben a felek lehetővé tehetik a rendes felmondást. Ha a szerződésben nem esik szó erről, akkor a határozott időre kötött lakásbérleti szerződés fő szabály szerint ... rendes felmondással nem mondható fel."
2020. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A HATÁROZATLAN időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


Ha a felmondás nem a fentiekben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni.


A HATÁROZOTT időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával IDŐ ELŐTT GYAKOROLHATÓ FELMONDÁSI JOG ESETÉN a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.


Ha a felmondás nem az előző bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő bérleti időszak végére felmondottnak kell tekinteni.


Nekem ebből az következik, hogy ha a szerződés tartalmazza annak lehetőségét, hogy úgy mondjon fel, mintha határozatlan idejű szerződést kötöttek volna, akkor tehetik csak meg, egyébként rendes felmondással nem szüntethető meg. Persze külön egyezséget lehet kötni a megszüntetésére.

2020. nov. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagy betűvel kiemelted: Határozott, idő előtt.

Ez jogszabály. Ezt susmuk nem írja felül.

2020. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én a következőt tenném: Oké, költözzön ki, visszakapja a kauciót, ha szerez maga helyett lakót. Így ő is boldog lesz, te se buksz rajta semmit.

Ha ebbe belemegy, tök mindegy, mit ír a szerződés, mert nem bukik rajta senki semmit. Ha nem, akkor lehet olvasgatni.

2020. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!