Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben élek. Ez kinek a...

Albérletben élek. Ez kinek a feladata?

Figyelt kérdés

Néhány napja költöztem be, szerződéssel. Mondta a bérbeadónk, hogy lakjunk néhány napig, közben keressük az albérlet olyan hibáit, amit javítani kell. Alapfelszerelésként van egy whirpool mosógép is, ami szerintem alkalmatlan mosásra, ugyanis le volt minimum 2 hónapig csukva a teteje, ami miatt bepenészedett. Tele van vízkővel is, a szűrője olyan rozsdás, hogy tisztítani sem lehet. Tegnap mostam vele, nem centrifugázott ki, csak miután külön rányomtam arra a programra. A programlista szerint működnie kellett volna a centrifugának.


Ilyen esetben kötelezhetem cserére a tulajdonost? Azért itt kérdezem meg előbb, mert eddig nem laktam életemben soha albérletben, és nem szeretnék a tulajnak kellemetlenséget okozni. Ő kérte, hogy nézzem át a lakást, így úgy gondolom, hogy ezt köteles cserélni, mivel javíthatatlan.



2020. dec. 1. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan jeleznéma tulaj felé aztán attól függ... ha tényleg komolyan gondolja, hogy a lakás gépesített akkor oldja meg hogy legyen egy normális mosógép, de azt is mondhatja, hogy ez van és kész. Ha amúgy megfelelő az albérlet kkor beszerezhetsz egyet használtan 20e forintért és akkor azt majd viheted magaddal.
2020. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Kérte, hogy szólj a hibákról. Mi a kérdés?...
2020. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor nyugodtan merjem megkérdezni tőle?


Még szoknom kell az albérlet fogalmát.


Ha megkérdezem azt, hogy megvennék egy mosógépet saját zsebből és nem akarom később magammal vinni, akkor utólag hozzáadhatja a kaucióhoz? Tegyük fel 50 százalékban hozzájárulna, mert használtan "adnám" neki. Jól jána, mert kapna egy működő és garanciás gépet. Én is jól járnék mert nem kéne magammal vinnem és olyan gépet használhatok, amilyet én választok ki.

2020. dec. 1. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Elvileg a mosógépet a tulajdonosnak kellene biztosítania, ha nem müködik vagy nem jól, akkor szólsz neki.

Ha nem teszi meg, akkor kezdj el keresni másik, normális helyet, mert ez nem az egyetlen probléma lesz köztetek.

2020. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kérte, hogy szólj, hát szólj.

A továbbiakat majd megbeszélitek. Pl. hív hozzá szervizt, vagy vesz egy újat. Esetleg elszállítja és megkér, hogy vegyél te egy újat, amit majd elviszel magaddal. Sok opció van, meg kell beszélni.

Ne rögtön a kötelességekkel állj elő. Légy kedves és emberi.

2020. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

3: Nem.

Kérte, hogy szólj a hibákról.

Ezt a mondatot nem tudod értelmezni?

Milyen hibákat találtál?

- rozsdás a szűrő

- penészes és vízköves a mosógép...

Írsz egy hosszú listát és azt felolvasod neki.

2020. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Pont, hogy emberi akarok maradni, eleve nem is nagyon merek problémáskodni, ezért fordultam ide. De megírtam neki a problémát, felvetettem az esetleges megoldást, mint cserét is.

Amúgy nagyon korrekt a tulajdonos, mivel direkt kérte, hogy nézzünk át minden zugot, úgyhogy valószínűleg feleslegesen aggodalmaskodtam itt.

2020. dec. 1. 10:32
 8/9 anonim válasza:

Ha nincs, mindenképp írjatok leltárat arról, mi található a lakásban.

Ha valamit már most karcosan, rongálva találsz stb. fotózd le!


De a javítandó dolgokról is írj listát. Fűtést teszteld, vizet engedd "huzamosabb" ideig, wc nem törött-e, a zuhany nem ereszt, normál esetben az égőket is a bérbeadónak kell cserélnie (személy szerint én inkább veszek egyet, mint ezért felhívjam, de vannak drága ledes égők is..)

2020. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha gepesitve adta ki akkor az ove. ha csak ottvan mert az elozo berlo otthagyta, akkor a tied.
2020. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!