Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Eltűnt több tíz ezer Ft az...

Eltűnt több tíz ezer Ft az általam bérelt ingatlanból, lecserelhetem a zárat?

Figyelt kérdés

Meg hónapot vagyok meg itt, elutaztam több napra és mire haza értem eltűnt 100 ezer Ftm az asztalról, a lakáshoz kizárólag nekem és a tulajnak van kulcsa, így sanszos hogy o volt az, de sajnos nem tudom bizonyítani, semmilyen betoresnek vagy idegenkezusegnek nincs nyoma.

Lehet bajom ha lecserelem addig ameddig itt lakom, természetesen ha elkoltozom vissza teszem az övetx



2020. dec. 13. 01:02
 1/8 anonim válasza:
90%

1 miért hagysz az asztalon ennyi pénzt?

2 amennyiben nincse semmilyen erőszakos behatolásra, vagy a zár feltörésére utaló nyom sanszos hogy a tulaj volt

3 amennyiban a tulaj volt az gatya mert csak az ő engedélyével cserélhetsz zárat

2020. dec. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell hozzá az engedélye. A jelenlegi zár ne sérüljön cserénél, elköltözésnél köteles vagy helyreállítani, de amúgy simán cserélhetsz.


Viszont rémesen buta vagy, ha az asztalon tárolsz százezreket. Legközelebb nyugodtan írd ki, hogy "elutaztam, most jöhettek betörni 👇".

2020. dec. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Amíg te béreled a lakást, addig jogodban áll saját zárat használni, de az eredetit kiköltözéskor vissza kell szerelni.

A tulajnak nem kell kulcs a lakáshoz, amig te laksz benne.

Egyébként elvileg akár egy elözö bérlönek is lehet kulcsa a lakáshoz, de a tulaj a valószínübb.

Viszont bizoynítani nem tudod sem azt, hogy bement alakásba, sem azt, hogy egyáltaláb volt ott pénzed.

2020. dec. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Mond meg a tulajnak, hogy eltűnt a pénzed a lakásból, és ez miatt zárat cserélsz, ha nem tetszik neki, mond hogy akkor elköltözöl, most úgy is nehezen fog másik bérlöt találni.
2020. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

1. Jogod van zárat cserélni, de a jó viszony érdekében célszerű megbeszélni a tulajjal.

2. Ha csak kettőtöknek volt kulcsa, nem hiszem, hogy a tulaj van olyan h*lye, hogy ellopja. (És bocs, én sem tudom megállni, hogy miért is volt ott ennyi pénz? Persze, a te dolgod.)

Nem lehet, hogy valaki más is tudott kulcsot csináltatni? Vagy volt valakinek "elfeledett" kulcsa? Régi bérlő, bármilyen szakember stb. Nem lophatták el valamelyikőtöktől a kulcsot akár egy másolás erejéig? Ki tudta, hogy ennyi pénz van a lakásban? Amúgy ez rendszeres nálad? Ha ez szokásod, tud erről valaki? Sok a kérdés.

Mivel nem tudsz bizonyítani semmit, én nem támadnám le a tulajt, hogy lopott, inkább csak jelezném, hogy "lék" van a rendszerben, ezért új zár kell és kész.

2020. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Speciális ZAR stb nagyon nehéz ehhez kulcsot csinálni na majd cserélek mert ünnepek alatt is megyek el.
2020. dec. 13. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Bármikor cserélhetsz zárat, nem kell hozzá a tulaj engedélye.
2020. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rendőrségi feljelentést is tennék az ügyben.


A tulajjal csak úgy mellesleg közölném, hogy:


- Képzeld eltünt az asztalról 100 ezer forintom, most megyek épp feljelentést tenni.


Ha egyből neked támad, magyarázkodik, hárít, akkor fix, hogy ő volt.

2021. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!