Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérleti szerződés érvényes?...

A bérleti szerződés érvényes? Ezt tényleg mind ki kéne fizetnünk?

Figyelt kérdés

Egy éves szerződésünk volt párommal, amiből a 3-ik hónapot töltjük. Sajnos a körülményeink megváltoztak, ezért most úgy döntöttünk megyünk. A szerződésben az szerepel, hogy 2 havi felmondási idővel a szerződést bérmely fél indoklás nélkül felmondhatja. Ez rendben van. A következő mondat viszont így szól:

"...bármely fél - két hónap felmondási idővel - szeződésbontással élhet. Ebben az esetben bérlőnek a hátralevő díjat ki kell fizetnie."

A tulaj most erre a mondatra hivítkozik, hogy szerint ki kellene fizetünk puszira a maradék 9 (!!!) hónapi díjat. Ez egészen biztos, hogy nem fog megtörténni, mert perre megyünk ha muszáj, de szeretnénk tudni, hogy ezt ki hogyan értelmezné? Szerintünk ellentmondásos, és mi a hátralevő díjat természetesen soha nem az összes többi hónapra értettük, hanem a felmondási időben foglalt 2 hónapra. Ha a teljes éves díjra vonatkozna, akkor minek kikötni a két hónap felmondási időt? Nem mindegy?



2020. dec. 29. 01:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
15%
Hmm, nem vagyok otthon jogi dolgokban, de én úgy értelmezném, hogy a két havi felmondási időre kell kifizetni a hátralévő díjat, vagyis 2 havi lakbért. Ha ezt nem fogja fel, a bíróság kétlem, hogy az ő javára döntene, ahhoz máshogy kellett volna megfogalmazni a szerződést, csak hát úgy meg egy épeszű ember se ment volna bele :D
2020. dec. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Zagyvaság az egész amit írtál. Nem mindegy hogy 2 havi bérleti díjról van szó, vagy 2 hónap van a felmondási időre.
2020. dec. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2-es mi nem világos? Felmondási idő azt jelenti, hogy felmondást követően azt a 2 hónapot még fizetjük, akár ott vagyunk akár nem. Ezért semmi értelme annak, hogy a "hátralévő díj" a maradék összes hónapra szóljon. Itt minimum egy ellentmondás van, kérdés, hogy mit vesz figyelembe a bíróság.
2020. dec. 29. 05:01
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Ennek így valóban nincs értelme.

Viszont aláírtatok egy szerződést, amiben ez állt.

Bíróságra ne menjetek, mert az csak a szerződést nézi.

Régen így működött a határozott idejű szerződés.

Mostanában már nem jellemző, viszont sajnos aláírtátok.

Ne fizessétek ki, próbáljátok megegyezni a 2 hónap kaució otthagyásával.

2020. dec. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Látni kéne a teljes szerződést. Ha gondolod, akkor a személyes adatokat töröld és küldd el nekem, megnézem.


"...bármely fél - két hónap felmondási idővel - szeződésbontással élhet. Ebben az esetben bérlőnek a hátralevő díjat ki kell fizetnie."


Ez így biztosan nem jó, mert ez azt is jelenti hogy ha ti maradni akartok, de a tulaj most felmondja a szerződést, akkor 2 hónap múlva ki kell költözni, de a maradék 9 hónapot ki kell fizetned.

2020. dec. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
egy évet ki kell fizetni, arra kötödött a szerződés. gondolom a két hónap felmondási idő arra vonatkozik, hogy ne a 364. napon derűljön ki, hogy másnapra kereshet új bérlőt. illetve ha a főbérlő akar megszabadulni tőletek, akkor legyen idő új helyet keresnetek.
2020. dec. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy értelmezem, hogy a teljes évet ki kell fizetni. A felmondási idő azért kell még ilyenkor is, hogy minden félnek legyen ideje reagálni, ahogy írták is előttem. Sztem ne izmozzatok a kiadóval, hanem próbáljatok vele megegyezni, találni új bérlőt, stb. Kettőtök közül jó eséllyel ti vagytok a kiszolgáltatottabbak, mégis ti akartok pereskedni, ahol ha bukta van, az 1 éves díj mellett fizethetitek a per költségeit is. Egyaltalan nem egyértelmű a szövegezés, ebből még barmi lehet, az is, hogy veszítetek. Fogd fel tanulopenznek és egyezkedjetek.
2020. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Jól átvertek titeket, ti meg szépen aláírtátok.
2020. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy baromság.

Bármelyik fél szerződés bla bla bla.

Ebben az esetben a bérlőnek.


Ezek szerint akkor is így van, ha a tulaj mondja fel.

2020. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Nehezen értelmezhető, de én is úgy fognám fel, hogy sajnos az egész évet ki kell fizetni; a két hónap csak a felmondási idő. sőt, az is alá van írva, hogy ha ő bontja fel, akkor is ti fizettek.
2020. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!