Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartani, félni kell tűztől?

Tartani, félni kell tűztől?

Figyelt kérdés

Albérletbe lakunk és a konyhába van egy helyen olyan konnektor, hogy egy darab és kettő konnektor van egymás felett. Már egyszer testvérem kihúzott valamit a konnektorból és kijött az egész, de pont itt volt egy barátja, aki otthon van a villanyszerelésben és visszacsinálta. Azóta mindig mindenkinek azt magyarázom, hogy azt a konnektort, de mindet, egyik kézzel tartson rá, másim kézzel húzza a konnektorból ki a dugót.


Ma látom, hogy ugyanaz a konnektor féligmeddig ki van jőve a falból, felűl jobban, mert az alsóba a hűtő van bedugva régóta, a felsőbe dugta be anyikám a kávéfőzőt s azt mondta ő a hobás mertma sietett, nem tartott rá az egyik kezével, hanem kirántotta a dugót, ezért van most felűl félig kint a falból a konnektor. Letoltam anyámat, aki elnézést kért és mondta, hogy de jól működik, mert azöta használta a szendvicssütőt is és jó a konnektor. Mondtam neki, akkor is ki van jőve, ez így nem maradhat.


Tartani kell, félni kell, hogy emiatt lesz-e tűz, kialakul-e tűz?



2021. jan. 6. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Vissza kell csavarozni. Szólj a tesód barátjának!
2021. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tűzveszélyes ha nincs rendesen a helyén. Inkább bárki rossz helyre nyúlhat, vagy ér az ujja ha fogdossa. Tüzet a vezetékkilazulás okoz; ha éppen megy egy fogyasztó is.

Ha így nem jól fognak a körmök, meg kell próbálni 90 fokkal elforgatva és úgy visszatenni. De a bejövő vezetékek helyét meg kell nézni, nem e akadnak bele a körmök véletlenül.

2021. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tűzveszélyes szerintem se, de érdemes vissza rakni.
2021. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak maga az a tény, hogy kijött a falból - nem okoz tüzet.

Azt viszont HATÁROZOTTAN BE KELL TARTANI MINDENKINK, hogy dugót a konnektorból (falból) csakis úgy húzunk ki, hogy az egyik kezünkkel tartjuk a konnektort (van, aki stekkernek nevezi), másik kezünkkel pedig húzzuk a dugót (kábelt).

EZ ALAPSZABÁLY!

Úgy gondolom, hogy nem vagy otthon villamosságban, ezért amatőrködés helyett (amatőr is megjavíthatja, de Te inkább ne) szólj olyannak, aki ért hozzá. Fontos, hogy az oda vezető drótok (huzalok) nehogy meglazuljanak, mert akkor szikrázhat és az már okozhat tüzet.

2021. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tűzveszélyes. Apum villanyszerelő, ő mondta, mivel nekem is kijött az egyik kicsit a falból, vagyis inkább csak mozog. Nem én voltam a hibás, az előttem itt lakók kiköltözésnél ránthatták meg, mert mikor jöttem megnézni a házat, még rendben volt. Majd ha apum erre jár, megcsinálja. Csak a mikró van beledugva, és nem piszkálom addig.
2021. jan. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!