Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi ma a "piaci ára"...

Mennyi ma a "piaci ára" Budapesten egy albérletnek? Mitől függ, hogy olcsó vagy drága?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy g*ci drága albérletek nevű csoportnak, ahová nagyon mókás hirdetések szoktak kerülni. Viszont ha fölteszem a kérdést a tagok közt, hogy akkor mégis ki mennyiért adná az adott ingatlant, azt a kerülő választ kapom, hogy "piaci áron".

Namármost a piaci ár ugye az az, amit megfizetnek érte, tehát nem vagyunk beljebb :D. Ha ezt valaki sokallja, az attól még piaci ár.

Szóval egy lakás Budapesten, de nem a Rózsadombon, hanem átlagos, többnyire jól megközelíthető helyen fekszik, kb. mettől meddig mozoghat szerintetek árban?

Szoba esetében mennyi ugyanez?

Szeritnem jelenleg szoba 40-60, egyszobás garzon 90-110 körül rezsi nélkül.



2021. jan. 12. 08:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Bár nem pontosan ezt (mert mint leírtad, a "piaci ár" fogalma adott), hanem az érték meghatározásáról, már én is feltettem egy kérdést, miután valaki elkezdett személyeskedni az előtte adott válaszom kapcsán.


Szerinted kaptam rá választ? (majd belinkelem, ha megtalálom azt a régi kérdést)

2021. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
10: ebben igazad van. Csak ott szokott elcsúszni a dolog, hogy a legtöbb tulaj - tapasztalatom szerint - úgy látja a saját kis másfél szobás patkánylyukát mint egy rózsadombi medencés nyaralót.
2021. jan. 12. 12:53
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

#12

Nincs ezzel gond!

Mindenki annak látja a bármilyen portékáját, amilyennek akarja, aztán, hogy ez mennyire reális, azt a bérlők döntik el. Az ilyet - azon az áron - nem kell kivenned!

Nálam biztos, hogy nem voltak tévképzetek, mert mindig pillanatok alatt találtam bérlőt, akikkel hosszútávú jónak mondható bérlő-bérbeadói viszonyt sikerült kialakítanom.

2021. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A lakások "piaci árát" MINDIG a bérlők határozzák meg azzal, hogy vagy kiveszik, vagy nem.

Ha kiveszik, akkor az a piaci ára, ha nem veszik ki, akkor nem az.

És ez teljesen független attól, hogy kinek mennyire megterhelő azt kifizetnie.

2021. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
A lakásnak az a piaci ára, amennyiért kiveszik. Ebből a szempontból tökmindegy, hogy te ezt sokallod-e vagy sem. Ha neki jó (mert jó helyen van, szeret ott, közel a család, barátok, munkahely) és ennyiért megéri, akkor ő ennyire árazta be.
2021. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#15:


Ehhez lenne egy kérdésem.

Jelenlegi bérleti díj: 100.000

Kivennék ennyiért is: 140.000


Akkor melyik a lakásra vonatkozó "piaci ár"? Amennyiért ki van bérelve, vagy amennyiért "akár" kis is bérelhetnék?

2021. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha most kivennék 140-ért, akkor annyi. Amikor kivették százért, akkor 100 ezer volt.
2021. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Az utóbbi.

Jelenleg piaci ár alatt van kiadva.

2021. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

És hogyha az embernek nem a lakáskiadás a fő bevételi forrása, valamint nem egy 5FT-os érméért vérben forgó szemmel lehajoló, pénzmániás lény, valamint a lakás már visszahozta az árát, csak "miért ne?" alapon van kiadva;

akkor mi a gond azzal, ha a bérleti díj "piaci ár alatti"?

2021. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs azzal, ha valaki piaci ár alatt akarja kiadni. A bevétel csak egy szempont, de van más is. Nekem például sokkal fontosabb, hogy olyan bérlőm legyen, nemcsak megbízható fizetés szempontjából, de vigyáz is a lakásra. Jobban járok vele, még akkor is, ha összességében kevesebb belőle a bevételem, mert megspórolja azt az időt és energiát, amit egy lepusztított lakás rendbetételére kell szánni.
2021. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!