Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent a költségalapú lakás?

Mit jelent a költségalapú lakás?

Figyelt kérdés

Mi ennek a menete hogy ha igényelni szeretnék?

Holnap megyek az önkormányzathoz csak nem akarok teljesen hülyének látszani.



2021. jan. 14. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a szociális lakbérnél valamivel magasabb, de piaci ár alatt kiadó lakásokra használt kifejezés a költségelvű lakbérnél. Nem tudom, hol laksz, ahol én, ott nem igényelni kell (nem mintha lenne esély), hanem pályázati időszakban benyújtani a kérelmet. Amikot legutóbb ilyet láttam, nem volt fix díj, a legmagasabb licitet (díjat) ajánló nyerhette el a jogot, aki megfelelt bizonyos feltételeknek. De látni kellene a kiírást ha van...

Ha csak úgy tájékozatlanul beesel, szerintem nem is foglalkoznak veled, vagy felraknak 638. helyre egy várólistára.

2021. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából írtam az önkormányzatnak hogy ennek mi a menete stbstb.

És ezt a választ kaptam. :

Kérdésével kapcsolatban ****** ***** kell keresni, elérhetősége:


Nem mindegy, hogy szociális jellegű vagy költségalapú lakást szeretne igényelni.


Tisztelettel:

2021. jan. 14. 14:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve azt felejtettem el kérdezni hogy ehhez az kell hogy abba a városba legyek bejelentkezve? Várostól 5km-re lakok egy faluban.
2021. jan. 14. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:

bemész, eligazítanak, és mindent megtudsz.

Általában helyben ott lakás az alap.

2021. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak etetnek.

Aztán kiderül hogy harmincan várnak előtted lakásra..

2021. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bárkinek segítség lehet.

Beszéltem velük és igazából azt mondták hogy a költségalapú lakások komfortosak, felújítottak míg a szociális lakások nem.

Azért drágább ez mint a szociális és nem kell hozzá hogy az adott városban lakjak. Jövő hónapban valószínűleg lesz is egy lakás.

2021. jan. 15. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!