Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudok elköltözni egy...

Hogyan tudok elköltözni egy másik városba? Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most jelenleg Debrecenben élek, de igazából nem szeretem ezt a várost (hosszú sztori, hogy mégis akkor hogy kerültem ide, a kérdés szempontjából elhanyagolható a történet). Jobban szerettem volna mindig is az osztrák határhoz közel, Győr, Szombathely, Sopron városában élni. Most választottam, és Sopronba szeretnék költözni, viszont 22 évesen egyedül élek bolti eladói munkából, ami éppen arra elég, hogy minimális életszínvonallal, mindenen spórolva pont kijöjjek az albérlettel együtt, tehát semmi pénzem nem marad, és így a költözés is nehézkes. Debrecenben nincs egy rokonom se, akinél ideiglenesen lehetnék, hogy megmaradjon a pénzem, amit keresek, ha lenne, akkor nem írtam volna ki a kérdést. Ha van ötleted, ne tartsd magadban! :D

2021. febr. 9. 14:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Keresel olyan melót, amihez jár munkásszállás.

Máskülönben kénytelen vagy egy kis pénzt spórolni, pl másodállással.

2021. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
99%-ban függ attól, Debrecen előtt hol laktál, mi a családi háttér, milyen ingatlanok vannak a családban, stb.
2021. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Most bunkó leszek és jöhetnek is a lepontozások, de SOPRON MEGTELT!, élhetetlen lett a város mert mindenki ide költözik, hogy kint Ausztriában dolgozhasson, lakás árak az egekben, ha rám hallgatsz ide nem költözöl, mondom ezt született soproni ként aki amúgy szeretné a városát.
2021. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Mi 4 évvel ezelőtt már megjártuk ezt a "nyugati túrát"!

Elmentünk Szombathelyre - Debrecenből.

Életünk legrosszabb döntése volt!

Diplomával albérletbe - rengeteg ígérettel - nagy lendülettel mentünk.

Egy év múlva már látszott, hogy ez nagyon nem fog bejönni.

A Szombathelyre bevándorlók közül csak annak jó, aki át tud járni Ausztriába dolgozni. (annak tényleg jó) A többi mese habbal! Ugyanaz az ország, ugyanazok a marhaságok, korrupció, uram-bátyám, teszetoszaság, lepukkantság. Rengeteg pökhendi, beképzelt nagyképű egyedtől kaptunk lenéző mosolyt... Kifejetetten utáltunk ott lenni.

Ott sem lehet könnyebben félre tenni... az is Magyarország.

Aztán egy véletlen szerencse folytán egy kis pénzhez jutottunk, és rakéta-gyorsasággal hagytuk ott Szombathelyet.

Visszajöttünk Debrecenbe, az agglomerációban vettünk egy házat. Azóta fordult a kocka, a diplomával gyorsan kaptunk állást - nem is rosszat - és igyekszünk kitörölni a szombathelyi rémálmot.

(egyetlen szombathelyit sem szeretnék megsérteni, mert biztos hogy mi is hibásak voltunk!)

Ha Debrecenben nem tudsz boldogulni, akkor Győrben vagy Szombathelyen sem fogsz - ha csak át nem jársz dolgozni Ausztriába (ha tudsz németül).

Nem akarlak semmiben befolyásolni, járd végig az utadat, de egyáltalán nem irigyellek!

2021. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igazából 150 ezret keresek, így sokkal nem lehetek rosszabb helyzetben ott sem. :D

Németül tudok, azzal nincs baj, így lazán megpróbálnám Ausztriát is.

A családi hátterem? :D Hát fogalmazzunk úgy, hogy nincs szülői ház, ahova ha egy rossz döntést hozok, akkor visszatudok menni. Ezért fejlesztem magam, próbálkozok különböző vállalkozásokkal, próbálok több pénzhez is jutni vele egyidejűleg, hogy az aktív jövedelmet felváltsa egy passzív bevétel, de egyelőre nem sok sikerrel jártam, sőt.

Viszont itt nem találok másik munkát, hiába jelentkezek megannyi állásra, meg se tudom számolni, mennyi helyre küldtem/vittem be az önéletrajzom.

2021. febr. 9. 17:11
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

És se testvéred, se nagyszülők, akikkel kapcsolatot tartanál? Nincs élő rokonod?

És egyedül albérletezel?

2021. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Van élő rokonom, tartom velük a kapcsolatot, Debrecenben nincs senkim. Viszont ahol tesóm lakik, ott nincs munka, azért is jöttem el onnan (vagyis ez is ok volt), egyiknek se akarok a nyakán lógni, annak nincs értelme. De hosszú kissé. A lényeg, hogy ez nem opció. Már tényleg sokminden eszembe jutott, épp ezért kérdeztem rá itt.

Eleinte egyébként nem voltam egyedül az albérletben.

2021. febr. 9. 17:54
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Bár én Budapesten lakom, van ingatlanom Kőszegen. A szituáció nagyon hasonló ahhoz, amit a soproni válaszoló ír: rengetegen költöztek a városba az elmúlt években, budapesti áron tudtam kiadni a nagyszülőktől megörökölt és felújított kis lakást. Hacsak nincs a környéken, vagy akár Ausztriában jó állásajánlatod, akkor inkább ne.

Budapesten nem lenne egyszerűbb munkát keresni? Mégiscsak több a lehetőség.

2021. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

7: Valójában arra vagyok kiváncsi, van-e üresen hátrahagyott ingatlan, amivel nem kalkulálsz. Magyarországon az emberek 90%-a saját, nem bérelt ingatlanban lakik, mégis elfelejti, hogy VAN saját ingatlana, és amikor új helyre megy, azt hátrahagyja, továbbra is fenntartja, miközben másutt bérel, tehát elszegényedik emiatt, valójában 2 ingatlant is fenntart.

Én abból a pár négyzetméterből élek ma is, amit hátrahagyhattam volna, de nem hagytam (gyerekkori szobám).

2021. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
7: A másik, ami elszegényítő tényező, hogy egy több fős ingatlant jelenleg egyedül bérelsz, egyedül fizetsz, miközben korábban ezt többen finanszíroztátok.
2021. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!