Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ugyanazon a városon belül...

Lany188 kérdése:

Ugyanazon a városon belül albérletbe költözni pénzkidobás? L/25

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok, szüleimmel lakom. Szeretnék kivenni egy kétszobás albérletben egy szobát, mert már jóideje dolgozom, önállósodni akarok. Nincs magánéletem, tesómmal vagyok egy szobában, de ő sosem fog elköltözni, nem az a típus.

Pénzkidobás erre költeni, hogy Debrecenen belül albérletbe költözzek?



2021. febr. 18. 12:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
Pénzkidobás enni?
2021. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne pénzkidobás? Nem akarsz otthon lakni, önállóságra vágysz. Ha tudod finanszírozni és igényed van rá, akkor költözz.

Ez természetes.

2021. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos ez ilyen. Esetleg még az megoldás, hogy ha van pénzed, vagy nagyon jól keresel és mondjuk egy év alatt tudsz annyit félretenni, hogy utána venni tudj lakást, akkor érdemes otthon maradni addig.
2021. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Igen, pénzkidobás, mint az albérlet úgy általában (nyilván vannak helyzetek mikor nincs más megoldás).

Teljesen megértelek, hogy önállósodni vágysz,az én lányom is 25 lesz az idén (történetesen éppen Debrecenben is lakunk). Megbeszéltük, hogy amíg együtt lakunk, addig eltartom, minden pénzét félreteheti, s amint összegyűjt annyit, hogy meglegyen az önrész, vesz fel hitelt hogy vehessen magának egy picike lakást. Aztán majd annak fizeti a részleteit. Én úgy gondolom, hogy ez sokkal jobb megoldás, mint albérletet fizetve mást gazdagítani.

Mikor és miből fogsz akkor saját lakásra gyűjteni?

Én azt tanácsolom, hogy gondold át.

Tudom, hogy nehéz kompromisszumot kötni, mert Te már most akarnál menni, de hosszú távon mindenképpen jobban jársz, ha maradsz még egy kicsit, mert csak otthon lakva tudsz spórolni.

2021. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

3-as vagyok.

A 4-essel nagyon egyetértek, ez nagyon jó megoldás. Persze ehhez ilyen szülő kell.

2021. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Tedd félre azt a pénzt 3 évig, és utána tedd fel magadnak ezt a kérdést!

Tőke nélkül még albérletbe se igen költözz!


Ha kell lenni kettesben a barátoddal, el tudtok menni kb. 3-5000 Ft/nap szállásdíjjal Hajdúszoboszlóra hétvégente, az sokkal olcsóbb, mint egy egy évre kivett szoba havidíja Debrecenben, és csak a felét kell álld, tehát havi max. 20-25 000 Ft plusz kiadás utazással együtt.

2021. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Oké, 4-es, és a te lányod is a testvérével van egy szobában?


Azért basszus, én 25 évesen mentem férjhez, elképzelni sem tudom, hogy egy ennyi idős felnőtt embernek ne legyen semmi privát szférája. Ilyen koromban a szerelmemmel akartam egy szobában lakni, nem a testvéremmel.


Nekem is közös szobám volt a húgommal, le is léptem érettségi után, olyan borzasztó volt, biztos nem laktam volna mással ennyi évesen... Ez nem felnőtt életforma és érthető, hogy ki van akadva.

2021. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Azt most olvasom, hogy már jó ideje dolgozol.

Hány éve? Félretetted azt a pénzt?

2021. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
7: egyetértünk, én is természetesnek tartom, hogy egy 25 éves lány önállósodjon és ne a mamahotelben lakjon együtt a testvérével, lényegében kamasz-státuszban. A lakásvásárlásra lehet gyűjteni, csak éppen hitel és partner nélkül baromira nehéz. És még az sem biztos, hogy egyedül kell megoldania a problémát, találhat egy partnert, akivel közösen vesznek lakást, de az is lehet, hogy nem is marad az országban. Én is magánéletre és önállóságra vágynék a helyében, illetve 25 évesen már én sem laktam otthon, hanem külföldre mentem tanulni.
2021. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

"Szeretnék kivenni egy kétszobás albérletben egy szobát,"


Bocs, de olyan marha nagy magánéleted itt sem lesz, mert ki tudja, hogy hány -akár félhülye- vadidegen emberrel -és hozzátartozóikkal- kell osztoznod majd mindenen.

Közös lónak.....

2021. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!