Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem gondoljatok hogy alberletb...

Nem gondoljatok hogy alberletbe lakni penzkidobas?

Figyelt kérdés

Minden honapban kifizetsz egy valag penzt azert ami sosem lesz a tied. Az alberletre szant penzbol miert nem vesztek fel hitelt, es fizetitek annak a torlesztoreszletet?


Lehet hogy valamennyivel tobb, de az a sajat tulajdonod (lesz), es nem elszorod.


2019. okt. 24. 21:32
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
30%
Teljesen igazad van én is így gondolom. Ettől füfgetlenül van aki nem mer belevágni nagy hitelbe. Vagy bar listás stb .
2019. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Nézd a jó oldalát. Sosem kell felújításra, bútorra, mosógépre, stb költened.
2019. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Önerőről hallottál? Bocs, hogy egyetemistakènt, diákmeló meg diákhitel mellè nem vállaltam be egy 20 milliós lakás törlesztőjèt. Meg 5 millióm sem volt èpp.

De igen, zavart, hogy pènzkidobás csak nem volt más lehetősèg.

2019. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Itt nem arrol van szo, hogy aki nem tud eloteremteni onerot.

Hanem 2 mondjuk azt hogy kozepesen jol kereso ( ketten netto 450 ezer), stabil allassal rendelkezo embert, hogy nem zavar hogy nincs sajat ingatlana?

2019. okt. 24. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
De, rohadt nagy pénzkidobás! De olyanoknal ahol anyu-apu nem tol a fenekunk ala semmit, mindenert magunk dolgozunk meg, ez biza hosszú évekbe telik míg önerőt tudunk össze szedni, hogy kaphassunk hitelt.
2019. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De, penzkidobas viszont valahol lakni kell.

Nem mindenki tud szuloknel lakni evekig es nem mindenki kap hazat a szuleitol.

Nekunk nagyon sok penz elmegy az alberletre es kis lakasban lakunk.

Kulfoldon elunk es itt a banknal erdeklodtem de meg nincs meg a szukseges ledolgozott ev ahoz hogy hitelt kaphassunk. Elvileg fel ev mulva mar megprobalhatjuk a lakashitelt.

Probalok felretenni onerore de az alberleti dij hatraltat mivel ez a legnagyobb kiadas egy honapban.

En meg oreg, elavult hazat is vennek ha csak arra telik mert idovel fel lehet ujitani. A lakas amiben lakunk eleg elavult, akkor mar inkabb sajatban lakom ha ugyan ugy elavult akkor is.


Millio oka lehet hogy miert lakik valaki alberletben.

Van aki csak kettesben kar lenni a parjaval es ezert megy alberletbe. Ha nem stabil a kapcsolat akkor nem fognak hitelbe belevagni. Ha nem hazasok akkor lehet nem is olyan egyszeru kozos hitelt felvenni, nem tudom lehet e egyaltalan ugy.

Biztos Magyarorszagon is kell X ev munkaviszony hogy lakashitelt kapj. Ha most kezdtel dolgozni akkor nem kapsz hitelt. Ha pesten talalsz munkat de videki vagy akkor nem tudsz szuloknel lakni.

Lehet hogy valaki bar listas azert nem kap hitelt.

Azert mert valaki megkeres pl 450et havonta a parjaval az meg nem jelenti azt hogy sok penzuk marad honap vegere. Nem tudjuk mennyi a kiadasuk. Lehet hogy sokat jarnak szorakozni, sokat utazanak, draga ruhakat vesznek, van autohiteluk.

2019. okt. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Én általában hosszas nézelődes es felmérés után választok albit, ár érték aranyban megkeresem az adott városban a legjobb környéket.

Én világ életemben a munka után mentem.

Van egy érettségim, meg egy targoncásom, igaz nem is vágyok többre, letudom a napi 8 órámat, szinte 0 felelősség.

20 éves korom ota mindig a legjobban fizető helyekre próbálok bejutni, de nem Budapestre.

Emiatt laktam már Biatorbágyon, Komáromban, Székesfehérváron, most pedig Szegeden.

Ha fizetnék egy hitelt, akkor oda lennek láncolva egy pontra az országban...

Így meg kifizetem az albit, az akkor addig az "enyém"… nyugodtan élhetek, és ha megszűnik a jó világ, mert pl befuccsol a gyár, mint pl legutóbb Komáromban a nokia, akkor kicsit fájós szívvel, de nyugodtan cuccolhatunk át akár egy másik városba is az egész családdal.

Annyi, hogy évek alatt összesporoltam annyit, hogy vettem egy nyaralót a Velencei-tónál, ha megélem a nyugdíjat, akkor ott fogunk lakni.

Most keresek 350 nettot, asszony 200netto, 100+rezsi az albi, ami egy külvárosi jól szigetelt igen csak kényelmes kertesház...

Más ilyet vesz 40millióért, aztán adósrabszolga egész életére... Mi a fizetésünk egy kis részéért béreljük, de bármikor továbbállhatunk...

2019. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezt az "odaláncolás" témát sosem értem. Van egy lakáshitelünk, amiért jelenleg kevesebbet fizetünk, mint egy albérletért, így ha csak a különbözetet tudom félretenni is szép summát tudok előtörleszteni éves szinten, vagy is nem fogom életem végéig törleszteni.

Ha holnapután az ország másik végében kapunk visszautasíthatatlan ajánlatot és úgy döntünk, hogy megyünk, akkor összepakoljuk a kis cuccainkat és megyünk. A lakásunkat kiadjuk, helyben pedig bérelünk egyet. A hitel törlesztő mellett az albérletünk egy részét is kifizetné a bérlőnk... Aztán ha bejött a helyi élet még mindig dönthetünk, hogy a másikat eladjuk-e, esetleg helyben veszünk egyet.

Mindenkinek szíve joga eldönteni ki hogyan kíván élni. A biztosat választja, vagy a bizonytalant.

Egyébként szerintem a legtöbben önerő hiánya miatt nem vesznek saját ingatlant, vagy mert úgy nevelték őket, hogy a hitel rossz, a hitel ördögtől való.

2019. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindenkinek van kedve, ideje, lepki ereje ennyi szálon futtatni az életet, stresszelni...

Én nyugi párti vagyok.

Amúgy meg egy haverom pl Székesfehérváron dolgozik, mellette egy faluban albérel 30.000+rezsi, kocsival 10 perc alatt bent van munkahelyén...

Nem kötelező drágábban albérelni, mint egy hitel...

2019. okt. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Horribilis pénzkidobás.

Szerintem sokakat zavar, de ettől még nem fognak tízmilliók teremni az illetők számláján, hogy sajátot vegyenek, sajnos nem olyan egyszerű.

2019. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!