Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kisebbségnek kiadnátok lakást,...

Kisebbségnek kiadnátok lakást, ha normálisnak tűnnek?

Figyelt kérdés
Magyarország legnagyobb kisebbségéről van szó. Férfi + nő.

2021. febr. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Az utcánkban laktak teljesen rendezett kisebbségiek, egy család. Velük nem is volt semmi baj, fiatal pár, gyerekek. Apának rendes munkája volt, az anya otthon volt a gyerekekkel. Tradicionális elveket vallottak, anya nem dolgozhat, nem viselhet nadrágot csak hosszú szoknyát stb. Szóval ők rendben voltak. De állandóan ott ültek a rokonok, akik hangoskodtak, nyomatták a mulatóst, ordibáltak. A párnak többször is szólt a szomszédság, hogy ez így nem oké, a rokonokat kicsit vissza kéne fogni. Végül elköltöztek az utcából. Ez kertes övezet volt. Akkor képzelem mit művelnének egy lakásban.
2021. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim válasza:
100%

Nem. Úgy értem még egyszer nem.

Kiadtam egy roma anyának a 15 körüli lányával a lakásomat pár éve.

Havonta mentem a lakbérért személyesen. Minden hónapban többen és többen voltak ott. Először az anyukának a másik gyereke, egy fiú. Majd az anyuka párja, egy igazi rossz kinézetű cigány, majd a fiatal lányka élettársa.

Mondtam, hogy slussz, ha még egy embert idehoznak, kirakom őket.

Volt 2-3 nyugis hónap. Majd munka miatt megbeszéltük, hogy nem tudok mindig a pénzért menni, utaljanak. (Külföldre költöztem)

Onnantól egy forintot sem kaptam.

4 hónap után hazamentem. Hiába kopogtam, csengettem, senki nem nyitott ajtót. A szomszéd mondta, pár hete nem látja őket.

Bementem a saját kulcsommal.

Putri, kosz, bűz és egy levél fogadott. Nem tudtak utalni, mert valami gáz van a bankszámlájukkal, nem tudtak hívni, mert elhagyták a telefont és nem volt meg a számom. Kiköltöztek, a kauciót nem kérik vissza.

Kösz. A kaució nem volt elég az elmaradt számlák (nem mérhető távhő), lakbér, lakás kipucolásának felére sem.

Soha többé!!

2021. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
98%

Nem.

A lépcsőházunk éppen most szabadult meg egy "pártól", akik egy egyszobás lakást vettek ki ketten. Ennek ellenére állandóan tele volt a lakás a barátaikkal? rokonaikkal?, már a bejáratnál terjengett a mariska-szag, üvöltött a zene éjjel egykor is.

Végül a ház írt egy levelet a tulajnak, a lakók pedig sorban aláírták, hogy vagy kiteszi őket, vagy a jegyzőhöz fordulunk. A tulaj azonnal kitette őket, mert problémát nem akart. Azt mondta, tök normálisnak tűnt a pár, aki kivette a lakást. Ja, biztosan. Kár, hogy nem csak ők laktak ott.

Sajnálom, de tanultunk a dologból.

2021. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
25%

Ha jo emberismero vagy es jo a szerzid,megvan a 2 havi kaucio. Meg elore fizeti minden ho 25-eig a kov honap berleti dijat es tervezett rezsit,akkor add ki. Havonta elszamolod a rezsit. ) Kerj munkaltatoi igazolast es bankszamlskiconatot es ezek ek a fenymasolatat tartsd meg. Szerzibe ird bele,h x cegnel dolgozik.


Munkahelye megszunese a berleti szerzi automatikus megszunesevel jar. Havonta koteles megmutatni a bankszamlakivonatat,bigonyitani a munkaviszonyat.



A szerzibe ird bele,h jogosult vagy a nyilszarok es a gaz es vizcezetek csovek cserejere,ha nem fizeti a berleti dijat a megadotf idore.


Csak ketten lakhatnak ott(nev anyja neve lakcime szul ideje helye szemelyi szama felsorolva). Ha mas bekoltozik vagy ott tartozkodik a lakasban,ez ervenyes a gyerekukre is ,szerzodesszegesnek minosul es a szerzodest azonnali felmondasat teszi lehetove es berbeado mjogosult megtartani a kauciot.

Normalisan megfogalmazva.


Az ilyenek legtobbszor magaskockazatu berlok. Sokszor sajnos tobb az urom,mint az orom.


Tisztelet a kivetelnek. Gyozzed felismerni.


A fizetesi hajlandosag es a tarsashazi egyutteles szabalyainak betartasa nem mindig jar egyutt. Aki hangos csakadban nevelkedett,maga is hangos lesz illetve a zenehallgatasi szokasatkoveti.


Menj el a mostani albijukba: nezz korul,jard vegig a szomszedokat,volt-e rajuk panasz. Hatha igazat mondanak. (Fel kell ismerd.) A mostani berbeadot is kerdezd meg.


Mindig irj szamlat a bevetelrol.

Kosd ki,h nem jelentkezhetnek be allando lakcimre.lakcimkartyat ne kaphassansk a lakasodba.

2021. febr. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Az a baj, hog 2 havi kaució kevés szerintem, ha rizikós embernek adod ki. Gondolj bele, kiadod pl a mai helyzetben 100ért a panelt, 200k-ból mit tudsz helyrehozni? Egy gagyi ágy+matrac 200k.
2021. febr. 23. 07:07
 16/61 anonim ***** válasza:
100%
nem-nem-soha
2021. febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Jobb félni mint megijedni. 🤷🏻‍♀️😊
2021. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
0%

12 lol azért ez csak a te hibád volt! még ha nem cigányok akkor is ugyan ezt megcsinálták volna veled... ":D

a többieknek meg csak annyit hogy az meg a ti reszortotok hogy utána néztek... lehet a cigány "putris" meg stb csak a magyaroknál meg a gyilkosok meg az élve eltemetők fordulnak elő... csak nézzünk meg a híradókat megölte megerőszakolta vagy megerőszakolta majd megölte és ennek a varációjai...

2021. febr. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
95%

Cigo az cigo

Egyszer kiadtam, mentem beszedni a penzt, es latom a sort az ajto elott, hat a ciganyasszony penzert josolt

2021. febr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
91%
18: a börtönstatisztikákkal inkább ne gyere elő.... Mert nem túl szép, erősen túlsúlyban vannak a c-ok. 10%-os népességbeli arányukhoz képest a böriben 40-60%-ban felülreprezentáltak!
2021. febr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!