Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért merül fel még bárkiben...

Miért merül fel még bárkiben is kérdésként, hogy miért kell albérlet helyett inkább lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Kívülállóként szemlélve indulatok nélkül tudom leírni a konkrét tényeket, hogy mit látunk, ha körülnézünk. Az albérletekért manapság verseny megy, egyedül pedig abszolút nem is éri meg. Tehát aki egyedül él és nem tud ügyesen üzletelni, helyezkedni, az ezen garantáltan bukni fog. A tulajdonos és bérlő nem üzletfélként tekint egymásra. Magyarországon sajnos nagy hagyománya van a nekem több van, tehát uralkodok rajtd hozzáállásnak. Ez az élet minden területén így van. A legtöbb embernek a minimálbér emeléssel nem növekszik a fizetése, tehát ilyen indokkal díjat emelni nonszensz. Nagy vonalakban a fentiek az okai, hogy hazánkban lakást és még autót is tulajdonolni éri meg. Talán ha elkezdődik egy változás a társadalomban, akkor pár generáción belül fel tudunk zárkózni a fejlett társadalmakhoz ebben is. Ahhoz viszont nagyon komoly üzleti szemléletváltás kell itthon is.
2021. febr. 26. 10:35
1 2
 11/13 mindentudó99 ***** válasza:
Valószínű mindenki tudja hogy jobb a magántulajdon. Csak sajna egyre nehezebb hozzájutni. Így előfordul hogy van aki az albérletet tartja sokkal jobbnak. De ezzel magát is becsapja vagy ezzel nyugtatja magát mert venni nem tud. Ami persze nem az illető hibája hisz nem egyszerű pkáne egyedül.
2021. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Budapestről írok...


Van x összegem, ami be van fektetve, ennek a havi hozama kb. az albérleti díj fele, kétharmada.


Ezt az összeget felhasználva, ha néznék egy lakást, akkor kellene még 15-20 millió hitelt felvenni 20 évre, amit hülye lennék megtenni. Nem akarok 20 évig azon aggódni, mikor vágnak ki a munkahelyemről. Ennyi pénzből Bp-en egy panelt kapok, vagy 30m2-es lakást, valahol kint.



Társasházba akar menni a halál, nem akarok másokkal osztozkodni, és kínlódni azon, hogy szigetlejünk -e vagy felújítsuk -e a tetőt, na meg a hülye szomszédok sem motiválnak.


Nekem már kertes ház kell, a munkahelyhez közel...


Az albérletből gyakorlatilag akkor húzok el, amikor akarok, és oda, ahová akarok. Van benne kockázat? Van. Előfordulhat probléma? igen, csak úgy mint a saját lakásnál...


Nem is értem a fenti kijelentést, mintha abban lennél érdekelt, hogy minél több ingatlant adj el.

2021. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű - nem telik rá.

Egész jól keresek, de 3 gyereket nevelek egyedül, így jelentősebb összeget nem tudok félretenni havonta.

170 az albi, persze, szuper lenne ezt félretenni, de a híd alá csak nem mehetek.

Próbálkoztam azzal, hogy meghúzzuk magunkat egy időre egy pici lyukban, de a pici olcsó lakásokért meg harc van, nem adják ki 3 gyerekesnek, amit valahol meg is értek. Szoba bérlés ugyanez.

Vicces, hogy, keresek annyit, ha nem lennék albiban és nagyon spórolnék, havi 200at tudnék megtakarítani havonta, de mivel laknunk kell valahol, hiába keresek majd fél milliót, sose lesz saját ingatlanom.

Ahány ember, annyi helyzet, ez az enyém.

2021. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!