Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szoktatok alkudni az albérlet...

Pszicho88 kérdése:

Szoktatok alkudni az albérlet árából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Budapesten lakom, szeretnék egy másik albérletbe költözni. 100 ezer forint + rezsi áron adná a hölgy az új albérletét, nemrég lett kész, új építésű, bútorozott. Lehet e alkudni és ha igen mennyit, ebben a helyzetben? Nem keresek túl jól. Árufeltöltői munkám van. Havi 200 ezret keresek vele, plusz egy kis kieg ha elmegyek mellékállásba valahová, de azzal is max 40 ezer jönne rá. Szerintem korrekt áron kínálja 100-ért, ha nem lenne ilyen helyzet, akkor kiadhatná 130-ért is. Ki mit tenne? Pofátlanság alkudni még 5 vagy 10 ezret az árból?


Köszönöm.



2021. ápr. 7. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én még sosem aludtam az albérletet árából. Az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy soha nem laktam még albérletetben.
2021. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%
Eszembe sem jutott alkudni és én sem engednék tulajdonsoként. Ha nem baj, hogy lehet emiatt bukod az albit, akkor próbáld meg.
2021. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is alkudj mert havi 70 ed marad kb az életre az meg semmi
2021. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi albérletemben ketten laktunk, szobát béreltem. Másik bérlő kiköltözött, én pedig mondtam, hogy kivenném egybe, ha engednek az árból. Engedtek.


Ha nem engedtek volna akkor költöztem volna és rögtön két új embert kellett volna keresniük. Így meg egy bérlő van, kisebb az amortizáció, és tudják, hogy rendben tartom a lakást. Így win-win helyzet.


Korábban láttam lakást ami elhelyezkedésileg tetszett, állapotra olyan szó-szó volt.


Drágának ítéltem meg a piaci viszonyokhoz képest ezért mondtam egy szerintem reális árat. Nem adta ki a tulaj annyiért. Utána hónapokig fent láttam a hirdetést a végén már az általam megajánlott ár alatt hirdette. Szóval jobban járt volna, ha kiadja nekem.


Viszont alapból korrekt ár esetében már nem cigánykodnék, hanem örülnék, hogy annyiért kadják.

2021. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
100 + rezsi nagyonis korrekt ár egy új vagy újszerű lakásért. Alkudni 5-10 ezer forintért már a szarrágás kategória szinte. Azt kell átgondolnod, hogy talán nem a bérleti díjjal van baj, hanem a fizetéseddel. Ha nem tudod megengedni magadnak a 100 + rezsis albérletet, akkor keress más lehetőséget, akár lakótársakkal. Tudom, nem ideális megoldás ,de több maradna a zsebedben.
2021. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazán szokás alkudozni, mert különben a tulaj azt mondaná "Viszlát!" és olyannak adná ki aki gond nélkül letudja tenni neki a pénzt. Amúgy sokat elárul egy bérlőről, vagy annak anyagi helyzetéről az ha eleve alku szándékkal venne ki lakást. 🤷🏻‍♀️ Így is a korrektebb árazású lakásokra úgy mennek rá az emberek mint a hiénák egy tetemre. Szóval ha neked számít 5 - 10 ezer akkor inkább keress másik albérletet.
2021. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy 200-as fizuval nem vennék ki albérletet, maximum olcsó szobát.


Régen 40+20 rezsit fizettem szobára, és így átlagosan havi 180 ezrem elment és azóta még nőttek is az árak. Mivel a tervezhető kiadások mellett van csomó egyéb kiadás, gyógyszerek, utazások, új telefon, kinek-mi...

2021. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
94%
Ahogy az eladási árnál az a természetes, hogy az irányár fölé van lőve, és lehet alkudni, bérleti díjnál ez nem jellemző. A tulajok se tesznek rá az általuk elképzelt árra, és a bérlő jelöltek közül is kevesen vetik fel az alku kérdését.
2021. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!