Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem látják be egyesek,...

Miért nem látják be egyesek, hogy a magas albérleti árakra igenis szükség van?

Figyelt kérdés

Két ember lakótársaként több éves bérlői tapasztalattal mondom, hogy nagyon fontos megszűrni a jelentkezőket.

Alacsony bérleti díj és kaució esetén olyan emberek jönnek, akiknek egy kb 50 ezer ft hírtelen kiadás már rombadönti a havi költségvetésüket.

Mondom kéne új porzsák (kb 3000 ft), kéne új izzó ( kb 1600 ft egy olyan, ami 800 lumenes és 25 ezer óráig ég), mondom vegyünk új wc deszkát, mert ez el van rohadva (kb 8-10 ezer ft). Húzzák a szájukat, meg nyökögnek. Mind egyedül vettem meg. Nem beszélve a tisztasághoz való hozzáálásukról. Ilyenek miért nem mennek munkásszállóra?


Nemrég költözött el egy női lakótársam, akinek az volt a hitvallása, hogy a kb 1-2 éve festett fal az olyan ám, hogy koszos lesz. Így aztán pont lesz@rta, mikor nekitámasztotta a felmosót amiről ráfolyt a víz, meg összefröcskölte forró olajjal a konyhában a falat a tűzhely fölött kb egy méterrel. Lekell majd kaparni, le kell glettelni és újra kell festeni. Jönnek majd a festők...


Akkor elköltözött és a szobát úgy hagyta ott, hogy az erkélyen voltak ilyen szelektált ruhái, amik áztak az esőben, tiszta penész volt. Az asztala alatt almacsutka b@_z_meg, a fabútor összekarcolva...


A tulaj az én segítségemet kérte, hogy válasszunk új lakót, akik jelentkeznek a hírdetésre. Vegülis mi fogunk együtt lakni vele. Válasszunk egy szimpatikusat.


Mondom koronavírus van, munkanélküliség van, nincsenek túristák, sem Rbnb. Sok az üres lakas, kéne csökkenteni az árakat. Levitte 1 havi kaucióra, a második havi lehet részletfizetéses és a szoba bérleti árát pedig 40 ezer forintra csökkentette.


Ez olyan "népeket" vonzott be...

Büdös, koszos, fogatlan. Tudod én mindenkit beengedtem. Megmutattam nekik a szobát, megkínáltam üdítővel, de nagyon zavart, hogy nincs egy határozott mondásuk arra, hogy mivel foglalkoznak.


Az egyik elkezd papolni arról, hogy a 90-es években útépítőtechnikus volt, de a 2000-es évek elején digitalizálták a szakmát. A kb félórás mese végére kiderűlt, hogy bizzonsági őr, de most készül felmondani, mert a főnöke így meg úgy...

Felmond és így akar albérletet...


A másikat épp most akarják kirakni az albérletből és kéne valami olcsó szállás. Nem lehetne-e esetleg alkudni az árból. A 40 ezer + rezsiből...


A harmadik egy nő volt, aki velem (aki szintén bérlő) vitatkozott arról, hogy miért a bérlő fizeti a közös költséget. Mondom a közös költségben benne van a víz, fűtés, szemétszállítás stb...


Vegül sikerűlt találni egy látszólag minden szempontból jónak tűnő lakótársat. Kb 3 hónapja lakik velünk most valami gáz van a munkahelyén és ott tartunk, hogy az áprilist én fizettem neki, de eddig minden hónapban kért kölcsön. Istenem -.- beüt valami gebasz és nincs egy havi tartaléka sem. Egy férfi embernek...


Szóval bérlőként is azt mondom kell a magas bérleti díj, hogy legalább egy előzetes szűrő legyen.

Most készülök önálló albérletbe költözni, mert ezt már nem bírom.



2021. ápr. 23. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én meg pont úgy gondolom, hogy sokaknak azért nincs pénze bizonyos dolgokra, mert az albérlet viszi el a fizetése háromnegyedét.
2021. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Hát, most tapasztald meg az albérlet oldalát másik szemszögből. Sajnos, ez ilyen. Tapasztalatnak jó volt. Tényleg van egy igénytelen, tengődő-lengődő réteg, akik lecsapnak az olcsó bérletre. A normálisak viszont a túl olcsó iránt nem is érdeklődnek, mert azt hiszik, hogy átverés, vagy vmi miatt gázos az albérlet. Ifen, az ár is szürő.
2021. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Már eleve ott van a baj, hogy nem azért megyek szobát bérelni idegenekkel, hogy kényelmes otthon kulturált elit lakótarsakkal tengessem el az életem és inkább fizetek dupla árat, csak legyen meg az összes foga mindenkinek.

Azért veszek ki szobát, mert az olcsó, valszeg ideiglenesen maradok, ha szép igényes a lakás a bónusz a lakótarsak meg amúgyis elkerülhetetlen nyűg, tök nem érdekel, ha operába járkál vagy kocsmába lehetőleg a legkevesebbet legyen jelen az életemben. Én azért nem fizetnék többet, hogy undorodjon az almacsutkától, nem mutatom be a barátnőmnek szüleimnek senkinek, nem kell, hogy szalonkepes ember legyen, ott van és kész. Ellenben a pénz nagyon nem mindegy nem véletlenül szobát bérlek és nem külön lakást.

2021. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak árral, közjegyzői nyilatkozattal és munkaszerződéssel is lehet szűrni. Egyébként igazad van.

A munkásszálló a külvárosban van, egy ágy másokkal közös szobában, közös mellékhelyiségekkel 3900 Ft/nap, az havi 121 000 Ft. Nem lehet egy belvárosi lakást olcsóbban adni, mikor sokkal értékesebb dolgot ad.

2021. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

#4: Egy munkásszálló közel sem kerül ennyibe. Valóban ez körül van a napidíj, de ha hoszabb távra (hónapokra) bérled, jóval alacsonyabb a díjszabás, kb 35-50 ezer/hó. És erre nem jön rá a rezsi vagy közös költség, ez fixen ennyi, nincs kaució, nincs bonyolult felmondási procedúra, a normál használatból eredő kisebb meghibásodások javítását sem neked kell fizetned...

Ha mindent összeszámolunk, egy átlag munkásszálló és egy havi 20-25 ezres bérleti díjú albérlet (nyilván ennyiért csak szoba van) egy árba jön ki a végére.

2021. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem magas árakra, hanem munkáltatói igazolásra, közjegyzői nyilatkozatra, esetlegesen referenciákra van szükség előző albérletekből... Ezekkel is lehet szűrni a népet.
2021. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5: "ha hoszabb távra (hónapokra) bérled, jóval alacsonyabb a díjszabás, kb 35-50 ezer/hó." Hol? Én úgy látom, csak napidíj van.
2021. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5: pl. [link]
2021. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: Biztos van kivétel, de nem az az általános.


[link]

Egy éjszaka 2750, teljes hónap 35000

2021. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: Nem 35, hanem 55 000.

Köszi, nem ismertem.

2021. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!